604191-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Beratung im Bauwesen – Totalrådgivning ifm. renovering af AB Odense Afdeling 5 Bolbroparken.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTotalrådgivning ifm. renovering af AB Odense Afdeling 5 Bolbroparken.
BeschreibungTotalrådgivning ifm. renovering af AB Odense Afdeling 5 Bolbroparken. Bebyggelsen som er omfattet af helhedsrenoveringen, består af i alt i 6 blokke i 3 etager, med i alt 27 opgange og 162 lejligheder, opført i 1963. Udbuddet af totalrådgiverkontrakten gennemføres som et udbud med forhandling i overensstemmelse med §§ 61-66 i Udbudsloven. Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele opgaven på baggrund af det indledende tilbud. Krav til opgaven fremgår af udbudsmaterialet. De kontraktmæssige krav fremgår af totalrådgiverkontrakten.
Interne KennungTotalrådgivning ifm. renovering af AB Odense Afdeling 5 Bolbroparken.
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71530000 Beratung im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
LosLOT-0001
TitelTotalrådgivning ifm. renovering af AB Odense Afdeling 5
BeschreibungTotalrådgivning ifm. renovering af AB Odense Afdeling 5 Bebyggelsen som er omfattet af helhedsrenoveringen, består af i alt i 6 blokke i 3 etager, med i alt 27 opgange og 162 lejligheder, opført i 1963. Udbuddet af totalrådgiverkontrakten gennemføres som et udbud med forhandling i overensstemmelse med §§ 61-66 i Udbudsloven. Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele opgaven på baggrund af det indledende tilbud. Krav til opgaven fremgår af udbudsmaterialet. De kontraktmæssige krav fremgår af totalrådgiverkontrakten.
Interne KennungTotalrådgivning ifm. renovering af AB Odense Afdeling 5