604196-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Radłów, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z PSZOK w Radłowie, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Radłów, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z PSZOK w Radłowie, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie w okresie od podpisania umowy, nie wcześniej jednak niż od dnia 01.01.2026 roku do 31.12.2026 roku odpadów komunalnych wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Radłów oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Radłowie, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie poziomów masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Realizacja przedmiotu zamówienia musi się odbywać również w sposób zgodny z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm), ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), zapisami aktualnego Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Radłów, a także innymi przepisami prawa powszechnie obowiązującego i miejscowego – w brzmieniu aktualnym na dzień realizacji zamówienia. 3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 1 do SWZ oraz w Projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 3 do SWZ. 3.3. Określona w Formularzu ofertowym ilość odpadów jest ilością maksymalną (tj. 2 700 Mg). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zakresu realizowanego zamówienia, co jest równoznaczne z niepełnym wykorzystaniem ilości wynikającej z Formularza oferty. Rzeczywista ilości odpadów do odbioru może się różnić od podanej ilości i będzie zależna od rzeczywistego zapotrzebowania Zamawiającego. Minimalny zakres zamówienia realizowany przez Wykonawcę nie będzie jednak mniejszy niż 80% maksymalnej łącznej ilości odpadów przewidzianej w Formularzu ofertowym. 3.4. Zamówienie z prawem opcji: 3.4.1. Zakres zamówienia podstawowego stanowi ilość odpadów w Mg/rok określona w Formularzu ofertowym (tj. 2 700 Mg). Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie do maksymalnie 10% zwiększenia odbioru i zagospodarowania ilości odpadów określonej w Formularzu ofertowym. 3.4.2. Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji będzie związane z bieżącymi potrzebami Zamawiającego dotyczącymi konieczności odbioru i zagospodarowania większej ilości odpadów niż ilość odpadów przewidziana w Formularzu ofertowym, wynikającej z ilości odpadów wytworzonych. 3.4.3. W celu uruchomienia opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie, w którym wyrazi wolę skorzystania z prawa opcji oraz określi, w jakim zakresie korzysta z prawa opcji. Złożenie oświadczenia nastąpi nie później niż 14 dni przed terminem realizacji usługi objętej prawem opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie, o którym mowa w zdaniu pierwszym, najpóźniej 30 dni przed zakończeniem realizacji umowy obejmującej zakres podstawowy zamówienia. 3.4.4. W zakresie zamówienia opcjonalnego, Wykonawca jest zobowiązany do rozpoczęcia świadczenia usługi na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. 3.4.5. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania maksymalnego zakresu wynikającego z prawa opcji. 3.4.6. Zamawiający zastrzega, że zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na warunkach zamówienia podstawowego, zgodnie z postanowieniami niniejszej SWZ wraz z załącznikami oraz ofertą Wykonawcy. 3.4.7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych. Wynagrodzenie Wykonawcy za realizację usługi objętej prawem opcji zostanie wyliczone na zasadach przewidzianych umową oraz na podstawie ceny jednostkowej wskazanej przez Wykonawcę w ofercie. 3.4.8. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 3.4.9. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy.
Interne KennungPPI.271.53.26
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Radłów, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z PSZOK w Radłowie, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r
Interne KennungPPI.271.56.26
Optionen
Beschreibung der OptionenOpis opcji: 3.4. Zamówienie z prawem opcji: 3.4.1. Zakres zamówienia podstawowego stanowi ilość odpadów w Mg/rok określona w Formularzu ofertowym (tj. 2 700 Mg). Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie do maksymalnie 10% zwiększenia odbioru i zagospodarowania ilości odpadów określonej w Formularzu ofertowym. 3.4.2. Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji będzie związane z bieżącymi potrzebami Zamawiającego dotyczącymi konieczności odbioru i zagospodarowania większej ilości odpadów niż ilość odpadów przewidziana w Formularzu ofertowym, wynikającej z ilości odpadów wytworzonych. 3.4.3. W celu uruchomienia opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie, w którym wyrazi wolę skorzystania z prawa opcji oraz określi, w jakim zakresie korzysta z prawa opcji. Złożenie oświadczenia nastąpi nie później niż 14 dni przed terminem realizacji usługi objętej prawem opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie, o którym mowa w zdaniu pierwszym, najpóźniej 30 dni przed zakończeniem realizacji umowy obejmującej zakres podstawowy zamówienia. 3.4.4. W zakresie zamówienia opcjonalnego, Wykonawca jest zobowiązany do rozpoczęcia świadczenia usługi na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. 3.4.5. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania maksymalnego zakresu wynikającego z prawa opcji. 3.4.6. Zamawiający zastrzega, że zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na warunkach zamówienia podstawowego, zgodnie z postanowieniami niniejszej SWZ wraz z załącznikami oraz ofertą Wykonawcy. 3.4.7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych. Wynagrodzenie Wykonawcy za realizację usługi objętej prawem opcji zostanie wyliczone na zasadach przewidzianych umową oraz na podstawie ceny jednostkowej wskazanej przez Wykonawcę w ofercie. 3.4.8. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 3.4.9. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy.