604234-2026 - Ergebnis
Schweden – Bauarbeiten – Ledningsnätsförnyelse Kungsgårdens HR, Sandviken
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ledningsnätsförnyelse Kungsgårdens HR, Sandviken
Beschreibung: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: DIS Mark och Anläggningsentreprenader SEAB 35931, Mark och Anläggningsentreprenader SEAB Sandviken Energi Vatten AB ska genomföra Ledningsnätsförnyelse i Kungsgården, Sandviken Kommun. Arbetet till vattentornet kommer genomföras genom rörspräckning. Vattenledningen är vital i vattenförsörjningen i Kungsgården och provisorisk drift genom hela genomförandet kommer att behöva upprättas.
Interne Kennung: SEAB 2026/24
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Ledningsnätsförnyelse Kungsgårdens HR, Sandviken