2. Verfahren
Verfahren
Titel: Componente de vid: Vane de tip sertar pentru ultravid; Diverse elemente de vid, adaptate pe flanșe de tip Conflat; Joje de presiune; Vane pentru vid ultraînalt; Elemente pentru condiționare instalații pentru vid ultraînalt / bakeout
Beschreibung: Aceste componente de vid sunt necesare: (i) Pentru dezvoltarea unui dispozitiv de testare in situ a proprietăților catalitice și fotocatalitice, precum și pentru studiul combinat al adsorbțiilor, reacțiilor moleculare și desorbțiilor de gaze de pe suprafețe, cu aplicații în tehnologii de decarbonificare – împreună cu metode de analiză chimică a suprafețelor, cum ar fi spectroscopia de fotoelectroni, sau de analize structurale prin difracție de electroni, totul integrat în același sistem. (ii) Implementarea facilității de spectroscopie de fotoelectroni la presiuni apropiate de presiunea ambiantă (NAP – XPS).
Interne Kennung: 9068280_2026_PAAPD1636944
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42131230 Schieberventile
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: - Vane de tip sertar pentru ultravid
Beschreibung: Vane de tip sertar pentru ultravid DN 40 CF, comandă manuală, calitate VAT sau echivalent, min. 50000 cicluri de funcționare până la primul service, domeniu de presiune minimal 1 × 10–10 mbar / 1,5 bar - 2 buc
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: -Diverse elemente de vid, adaptate pe flanșe de tip Conflat
Beschreibung: 1. Cruci cu 6 brațe DN 40 CF, 2 buc. 2. Flexibil DN 40 CF lungime 1 m, una din flanșe cu posibilități de rotire, 1 buc. 3. Ferestre de vizualizare DN 40 CF, sticlă, 3 buc. 4. Ferestre de vizualizare transparentă la UV, DN 40 CF, transmisie > 99 % la lungime de undă minimă de 200 nm, 2 buc. 5. Treceri de curent cu 4 pini DN 40 CF, curent maxim 5 A, tensiune maximă 500 V, 2 buc. 6. Flanșe oarbe DN 40 CF, 4 buc. 7. Reductor conic DN 63 CF / DN 40 CF, 1 buc. 8. Translator liniar DN 40 CF, cursă 100 mm, 1 buc. 9. Vană de scurgeri DN 40 CF spre incintă / DN 16 CF admisie gaz, domeniu de control minimal 10–11 Torr până la 1 atm., 1 buc. 10. Garnituri de Cu DN 16 CF, 100 buc. 11. Garnituri de Cu DN 40 CF, 200 buc. 12. Garnituri de Cu DN 63 CF, 100 buc. 13. Garnituri de Cu DN 100 CF, 50 buc. 14. Garnituri de Cu DN 160 CF, 50 buc.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 44167110 Flansche
Los: LOT-0003
Titel: - Joje de presiune
Beschreibung: 1. Joje de tip Pirani pentru vid preliminar (domeniu minimal de măsură: 1 atm. – 10–4 Torr), 6 buc. 2. Joje de tip “full range” pentru vid înaintat (domeniu minimal de măsură: 1 atm. – 5 × 10–9 mbar), 2 buc. 3. Unitate de control joje cu 8 canale de măsură, pentru controlul celor 6 joje Pirani (3.1) și a unei joje “full range” (3.2), 1 buc. 4. Unitate de control jojă “full range” cu un singur canal de măsură, 1 buc.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 38425100 Druckmesser
Los: LOT-0004
Titel: - Vane pentru vid ultraînalt
Beschreibung: 1. Vană de tip sertar DN 160 CF, comandă manuală, calitate VAT sau echivalent, min. 50000 cicluri de funcționare până la primul service, domeniu de presiune minimal 1 × 10–10 mbar / 1,5 bar, 1 buc. 2. Vană de tip sertar DN 160 CF, comandă pneumatică, calitate VAT sau echivalent, min. 50000 cicluri de funcționare până la primul service, domeniu de presiune minimal 1 × 10–10 mbar / 1,5 bar, 1 buc. 3. Vană de tip sertar DN 63 CF, comandă manuală, calitate VAT sau echivalent, min. 50000 cicluri de funcționare până la primul service, domeniu de presiune minimal 1 × 10–10 mbar / 1,5 bar, 1 buc. 4. Vană de tip sertar DN 63 CF, comandă pneumatică, calitate VAT sau echivalent, min. 50000 cicluri de funcționare până la primul service, domeniu de presiune minimal 1 × 10–10 mbar / 1,5 bar, 1 buc. 5. Vană de tip sertar DN 40 CF, comandă manuală, calitate VAT sau echivalent, min. 50000 cicluri de funcționare până la primul service, domeniu de presiune minimal 1 × 10–10 mbar / 1,5 bar, 1 buc. 6. Vană de tip sertar DN 40 ISO-KF, comandă electromagnetică, min. 100000 cicluri de funcționare până la primul service, domeniu de presiune minimal 1 × 10–8 mbar / 5 bar, 1 buc.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: - Elemente pentru condiționare instalații pentru vid ultraînalt / bakeout
Beschreibung: 1. Cordon de încălzire, lungime 5 m, putere 750 W, funcționare la 240 VAC, 2 buc 2. Cordon de încălzire, lungime 2,5 m, putere 365 W, funcționare la 240 VAC, 4 buc
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 39715220 Elektrische Heizwiderstände