2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu przez rzekę Mszanka w ciągu drogi krajowej nr 28 w miejscowości Mszana Dolna wraz z przebudową czterowlotowego skrzyżowania drogi krajowej nr 28 z drogą wojewódzką nr 968 i innymi drogami samorządowymi oraz pełnieniem nadzoru autorskiego.”
Beschreibung: Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu przez rzekę Mszanka w ciągu drogi krajowej nr 28 w miejscowości Mszana Dolna wraz z przebudową czterowlotowego skrzyżowania drogi krajowej nr 28 z drogą wojewódzką nr 968 i innymi drogami samorządowymi oraz pełnieniem nadzoru autorskiego.” Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: • Inwentaryzację terenu objętego zamówieniem; • Opracowania geodezyjno-kartograficzne, w tym mapa do celów projektowych; • Koncepcję techniczna (KT) – min. 2 warianty wraz z analizą ekonomiczną dla całości inwestycji (most i skrzyżowanie); • Opracowania środowiskowe (Karta informacyjna przedsięwzięcia (KIP), jeśli dotyczy - Raport o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia drogowego na środowisko (ROŚ), w tym materiały do wniosku o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (materiały do DŚU) wraz z jej uzyskaniem oraz, jeśli zajdzie taka potrzeba, ROŚ dla przeprowadzenia ponownej oceny); • Projekt robót geologicznych (PRG) wraz z jego zatwierdzeniem, • Dokumentację geologiczno-inżynierskiej (DGI) wraz z jej zatwierdzeniem; • Opinię geotechniczna (OG), Dokumentacja badań podłoża gruntowego (DBPG), Projekt geotechniczny (PG); • Projekt budowlany (PB) wraz z Projektem technicznym oraz niezbędnymi odstępstwami od warunków technicznych (jeżeli zaistnieje taka potrzeba), opiniami, uzgodnieniami, decyzjami administracyjnymi (w tym, o pozwoleniu wodnoprawnym); • Materiały do wniosku o uzyskanie decyzji realizacyjnej (ZRID) wraz z jej uzyskaniem; • Projekt wykonawczy (PW) dla każdej z branż; • Materiały przetargowe (MP) w postaci: Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiaru robót, kosztorysów ofertowego i inwestorskiego (KI) wraz ze zbiorczym zestawieniem kosztów (ZZK); • Projekt stałej organizacji ruchu (SOR) wraz z założeniami i wytycznymi do projektu czasowej organizacji ruchu; • Pomiary i analizy ruchu dla potrzeb przebudowy skrzyżowania; • Udzielanie odpowiedzi na pytania oferentów w trakcie procedury przetargowej; • Pełnienie nadzoru autorskiego. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań tj. opracowania dokumentacji dla branży mostowej, tj. czynności wykonywanych przez: Głównego Projektanta branży mostowej, którymi są obowiązki wynikające z ustawy Prawo budowlane i zapisów specyfikacji projektowej (OPZ). W odniesieniu do kluczowych zadań zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Wykonawcę, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania odnośnych warunków udziału w postępowaniu.
Interne Kennung: Usługa w zakresie opracowania dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu przez rzekę Mszanka w ciągu drogi krajowej nr 28 w miejscowości Mszana Dolna wraz z przebudową czterowlotowego skrzyżowania drogi krajowej nr 28 z drogą wojewódzką nr 968 i innymi drogami samorządowymi oraz pełnieniem nadzoru autorskiego.” o wartości poniżej 10 000 000 EURO
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 4) -7)rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 13. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322300 Planungsleistungen für Brücken
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu przez rzekę Mszanka w ciągu drogi krajowej nr 28 w miejscowości Mszana Dolna wraz z przebudową czterowlotowego skrzyżowania drogi krajowej nr 28 z drogą wojewódzką nr 968 i innymi drogami samorządowymi oraz pełnieniem nadzoru autorskiego.” Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: • Inwentaryzację terenu objętego zamówieniem; • Opracowania geodezyjno-kartograficzne, w tym mapa do celów projektowych; • Koncepcję techniczna (KT) – min. 2 warianty wraz z analizą ekonomiczną dla całości inwestycji (most i skrzyżowanie); • Opracowania środowiskowe (Karta informacyjna przedsięwzięcia (KIP), jeśli dotyczy - Raport o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia drogowego na środowisko (ROŚ), w tym materiały do wniosku o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (materiały do DŚU) wraz z jej uzyskaniem oraz, jeśli zajdzie taka potrzeba, ROŚ dla przeprowadzenia ponownej oceny); • Projekt robót geologicznych (PRG) wraz z jego zatwierdzeniem, • Dokumentację geologiczno-inżynierskiej (DGI) wraz z jej zatwierdzeniem; • Opinię geotechniczna (OG), Dokumentacja badań podłoża gruntowego (DBPG), Projekt geotechniczny (PG); • Projekt budowlany (PB) wraz z Projektem technicznym oraz niezbędnymi odstępstwami od warunków technicznych (jeżeli zaistnieje taka potrzeba), opiniami, uzgodnieniami, decyzjami administracyjnymi (w tym, o pozwoleniu wodnoprawnym); • Materiały do wniosku o uzyskanie decyzji realizacyjnej (ZRID) wraz z jej uzyskaniem; • Projekt wykonawczy (PW) dla każdej z branż; • Materiały przetargowe (MP) w postaci: Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiaru robót, kosztorysów ofertowego i inwestorskiego (KI) wraz ze zbiorczym zestawieniem kosztów (ZZK); • Projekt stałej organizacji ruchu (SOR) wraz z założeniami i wytycznymi do projektu czasowej organizacji ruchu; • Pomiary i analizy ruchu dla potrzeb przebudowy skrzyżowania; • Udzielanie odpowiedzi na pytania oferentów w trakcie procedury przetargowej; • Pełnienie nadzoru autorskiego.
Interne Kennung: O.KR.D-3.2411.9.2025