2. Verfahren
Verfahren
Titel: Egyedi gyártású fertőtlenítő autó beszerzése
Beschreibung: Az állategészségügyi fertőtlenítési szolgáltatás nyújtását biztosító, a jogszabályoknak megfelelően kétlépcsős gyártással a műszaki leírásnak megfelelően gyártott, illetve elkészített, speciális felépítménnyel és gépészettel rendelkező, a mindenkor hatályos KöHÉM rendelet szerinti N3 járműkategóriába tartozó, O3 kategóriájú pótkocsi vontatását biztosító új, fehér színű tehergépjárműnek egyebek mellett az alábbi paramétereknek kell megfelelnie: - együttes tömeg: max 16 tonna - szélesség: min 2400 mm, max. 2500 mm - magasság: max. 3350 mm - hossz: max. 7900 mm Szerződéskötési feltétel, hogy nyertes ajánlattevőnek legkésőbb a szerződéskötés időpontjában rendelkeznie kell min 1 db magyarországi szakszervízzel, mely alkalmas műhelykörülmények közti javítási feladatok ellátására a jármű felépítményének vonatkozásában. A szakszervíz(ek) rendelkezésre állását, a műhelykörülményeket nyertes ajánlattevőnek legkésőbb a szerződéskötéskor egy aláírt nyilatkozattal igazolni kell. Jelen pontban feltüntetettek elmaradása a nyertes ajánlattevő szerződéskötéstől történő visszalépésnek minősül és az ajánlatkérő a Kbt 131.§ (4) bekezdését alkalmazhatja. Fogalmak meghatározása: Szakszervíz: Azon feljogosított szerviz mely a jelen közbeszerzési eljárás tárgyát képező gépjármű felépítményének vonatkozásában jogosult, egyrészről azon javítások elvégzésére melyek kizárólagosan a gyártó hozzájárulása és támogatása mellett valósíthatók meg, másrészről jótállás keretében történő javítások elvégzésére, illetve ezek gyártó felé történő elszámolására. A szakszervíz rendelkezni köteles az adott javítások elvégzéséhez szükséges tárgyi és személyi feltételekkel, különös figyelemmel a gépjármű tevékenység személyi és dologi feltételeiről szóló 1/1990 (IX.29.) KHVM rendelet rendelkezéseire. Szakszervíz jogosultság: Olyan szervíz, amely az ajánlattevő által megajánlott gépjármű járműfelépítményének tekintetében rendelkezik gyártói támogatással, jogosult a garanciális és nem garanciális javítások és karbantartások elvégzésére, valamint képes és alkalmas az eszközök bármilyen felmerülő hibájának elhárítására. Szakszerviz támogatás: Olyan hivatalos nyilatkozat vagy állásfoglalás melyet egy az arra jogosult szakszerviz ad ki és amelyben vállalja az ajánlattevő által megajánlott gépjármű járműfelépítménye tekintetében, hogy a jótállás körébe tartozó hibaelhárításokat a jótállási időszak alatt elvégzi. Műhely körülmény: Az ajánlattevő által megajánlott gépjármű szakszerű javításához karbantartásához és diagnosztizálásához szükséges fizikai műszaki és biztonsági feltételek összessége. Ide tartozik például a megfelelő méretű és teherbírású műhelycsarnok (beleértve a belmagasságot, bejárati nyílások méretét, padlózat kialakítását), illetve a szervizeléséhez szükséges szerszámok eszközök meglétét. Mindezen körülmények biztosítják a biztonságos és hatékony szervizelést a jótállási és azon túli időszakban is. Nyertes ajánlattevő mind a járóképes alváz, mind pedig a járműfelépítmény vonatkozásában a szakszervizek rendelkezésre állásáról a tárgyi közbeszerzési eljárás eredményeként kötendő szerződés mellékletében nyilatkozik. A nyilatkozathoz csatolni köteles azon gyártók és vagy gyártói képviseletek által kiállított dokumentumokat, melyek igazolják, hogy Vállalkozó, mint nyertes ajánlattevő által a nyilatkozatban megjelölt szakszervíz(ek) a megajánlott gépjármű tekintetében rendelkeznek a járműfelépítményre vonatkozóan magyarországi szakszervíz jogosultságokkal és szakszerviz támogatással. Ezen dokumentumoknak tartalmaznia kell továbbá azt, hogy a jótállás körébe tartozó hibajavításokat a jótállási időszak alatt a nyilatkozatban megjelölt szakszerviz(ek) a megajánlott gépjármű felépítményének szakszervízeként jogosultak elvégezni. Ajánlatkérő, amennyiben az igazolást adó szervezet jogosultsága nem egyértelmű (például, de nem kizárólag a gyártótól eltérő megnevezés, a szervezet nem szerepel a gyártó honlapján képviselőként, stb.), az igazolást adó szervezet jogosultságának ellenőrzése érdekében további igazolásokat kérhet be. Gyártói jogosultság: A garanciális javítások kapcsán szükséges gyártó vagy gyártói képviselet által kiadott igazolás, amelyben a gyártó igazolja, hogy az adott eszközre, berendezésekre a javítást végző cég jogosult és felhatalmazott. Amennyiben Ajánlattevő ajánlatában a 3. Minőségi értékelési szempont esetén „IGEN” válasz ad [A megajánlott tehergépjárműre vonatkozó szakszerviz biztosítása Ajánlatkérő székhelyétől (Szolnok, Kossuth Lajos út 2. - Google Maps szerint: Szélesség: 47. 17388, Hosszúság: 20.19957) közúton mérve számított 100 km-en belül helyezkedik el)], abban az esetben Ajánlattevőnek ajánlatában, így a Felolvasó lapon is, szakmai ajánlata részeként, meg kell adnia az általa megajánlott szakszerviz pontos helyét/ címét és a Google Maps szerinti GPS koordináta adatait). Amennyiben a megadott szakszervíz telephely távolsága [Google Maps szerinti GPS koordináta adatait alapján] az elvárt távolságon kívüli, abban az esetben Ajánlattevő az értékelési szempont bírálata során ”0” pontszámra jogosult A részletes leírást a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák
Vorherige Bekanntmachung: 427563-2026
Interne Kennung: EKR000861942026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: A Felhívás 5.1.10. pontjában részletezettek szerint
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Vállalkozási szerződés keretében egy darab, a mindenkor hatályos KöHÉM rendelet szerinti N3 járműkategóriába tartozó olyan különleges járműfelépítménnyel ellátott új fertőtlenítő tehergépkocsi beszerzése, amely biztosítja a műszaki leírásban megadott kialakítással és berendezésekkel fertőtlenítési feladatok ellátását. Új fertőtlenítő tehergépkocsinak minősül az a jármű, amely sem Magyarországon, sem külföldön nem volt forgalomba helyezve, bemutató- illetve próbajárműként nem használták, továbbá a futott kilométer (kilométeróra állása) nem több mint 300 km A járműnek rendelkeznie kell: - A jármű második lépcsős gyártását biztosító járóképes alvázzal a műszaki leírásban megadottak szerint - Kezelői, illetve gépészeti teret biztosító hőszigetelt felépítménnyel, a műszaki leírásban megadottak szerint - A gépészeti tér hátsó részében kerüljön elhelyezésre egy, a víz és a kiválasztott vegyszertartályból táplálkozó nagynyomású mosó berendezés, melynek szivattyúja min. 1800 l/óra átfolyás mellett legalább 130 bar nyomást képes előállítani. A nagynyomású rendszernek biztosítani kell, hogy az átfolyt mennyiségtől függően, a vízhez 1 és 2 térfogat százalék között, lehetőleg fokozatmentesen vagy 0,1 %-os fokozatokban beállítható módon, a kiválasztott fertőtlenítő folyadék kerüljön hozzáadásra. A berendezés egy legalább 100 méter hosszú tömlőt tároló gépi meghajtású tömlődobhoz kapcsolódjon, mely jobbra és balra 90-90 fokos szögben elforgatható legyen. A mosás (folyadék kijuttatás) a sima felületű tömlő végéhez kapcsolódó mosólándzsáról legyen vezérelhető. - Továbbá legyen egy, a víz és a kiválasztott vegyszertartályból táplálkozó permetező rendszer, amely legalább 60 l/perc átfolyás mellett és legalább 6 bar nyomással képes működni. A permetező rendszer a 4.pont szerinti szórószerkezetet látja el a vízhez kevert, az átfolyt mennyiségtől függetlenül 1 és 2 térfogat százalék között lehetőleg fokozatmentesen vagy 0,1 % fokozatokban állítható módon adagolt fertőtlenítő folyadék és víz keverékével. Mindkét rendszer vízhiányvédelemmel legyen felszerelve. - A műszaki leírásban megadottak szerint a jármű hátulján a járműfülkéből vezérelhető permetező szerkezet legyen, amely a jármű teljes szélességében és a menetirány szerinti jobb és bal oldalon további plusz 0,55-0,55 méter, de összesen min. 3,5 méter szélességben és minimum 0,8 méter talaj feletti magasságból biztosítja a fertőtlenítő folyadék egyenletes kijuttatását. - A felépítmény alatt a menetirány szerinti jobb hátsó tengely mögött, felfelé nyíló, gázrugóval támogatott, zárható ajtóval ellátott fém, rozsdamentes, zárt és tömített, minimum 130 liter űrtartalmú tárolódoboz legyen kialakítva. - Kizárólag olyan új, Magyarországon történő első forgalomba helyezésű jármű ajánlható meg, amely megfelel a vonatkozó európai irányelveknek, illetve az azokat harmonizáló magyar jogszabályi előírásoknak, szabványoknak, valamint a megajánlott különleges járműfelépítménnyel ellátott új fertőtlenítő tehergépkocsi magyarországi szakszervíz és alkatrész ellátása biztosított. -Teljesítési igazolás kiállításának feltétele, forgalmi rendszámmal ellátott, a közúti forgalomban való részvételre műszaki, közlekedésbiztonsági és környezetvédelmi szempontból alkalmasnak minősülő és megfelelt minősítésű „Műszaki vizsgálati bizonyítvánnyal” és „Műszaki adatlappal” rendelkező gépjármű Ajánlattevő telephelyén történő műszaki átadása-átvétele, a közbeszerzési dokumentumokban részletezettek szerint. - Nyertes Ajánlattevőnek biztosítani kell a leszállított jármű felépítményére kiterjedően a forgalomba helyezést követő 12 hónap időtartamra teljes körű - gyártói előírások szerinti – jótállást, a járóképes alvázra pedig a forgalomba helyezést követő 24 hónap időtartamra teljes körű - gyártói előírások szerinti – jótállást. - Nyertes Ajánlattevőnek biztosítani kell a forgalomba helyezést követő minimum 72 hónap időtartamra - mind a járóképes alvázra mind pedig a felépítményére vonatkozóan – a magyarországi szerviz- és alkatrészellátást. Az ajánlatnak tartalmaznia kell minimum két fő részére az üzemeltetésre, kezelésre vonatkozó szükséges időtartamú ( de minimum 8 óra) betanítás költségét is
Interne Kennung: EKR000861942026/1