604331-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektronische Informationsdienste – Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie systemu Zintegrowana Karta Mieszkańca w ramach projektu pn.: „Transformacja cyfrowa i ekspansja e-usług w Bielsku-Białej”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie systemu Zintegrowana Karta Mieszkańca w ramach projektu pn.: „Transformacja cyfrowa i ekspansja e-usług w Bielsku-Białej”
Beschreibung1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego kompleksowej usługi obejmującej: - przeprowadzenie prac analitycznych, - przygotowanie projektu graficznego obejmującego wszystkie elementy Systemu i Karty Mieszkańca (Zgodnie z identyfikacją wizualną opisaną w Załącznik 10 - Wytyczne do stron internetowych oraz zawierać niezbędne oznakowanie graficzne wymagane dla produktu projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i opisane w poradniku „Zasady promocji i oznakowania projektów” https://funduszeue.slaskie.pl/web/guest/w/zasady_promocji_oznakowania), - wykonanie prac UX/UI, - wdrożenie Systemu zawierającego elementy: 1. portal informacyjny, 2. panel Użytkownika, 3. Panel Partnera, 4. panel administracyjny UMBB, 5. aplikacja mobilna, 6. aplikacja weryfikująca. - realizację niezbędnych integracji, - wykonanie dokumentacji projektu – technicznej i użytkowania, - realizację szkoleń dla użytkowników systemu, - utrzymanie Systemu i opiekę gwarancyjną, - rozwój Systemu w oparciu o godziny rozwojowe, - bieżącą konserwację Systemu, z uwzględnieniem szczególnych potrzeb Zamawiającego określonych w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia. Prawo opcji 2) W ramach prawa opcji Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania, wykonania, przetestowania oraz wdrożenia dwukierunkowego interfejsu integracyjnego API REST (w formacie JSON) pomiędzy Systemem Moje-BB a Systemem Poboru Opłat (SPO; działającym pod nazwą handlową Cloud Collector) oraz wizualizacji aktywnego biletu) funkcjonującym w MZK (Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o.).
Interne KennungZP.271.2.87.2026.KS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, o wartości większej niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy Pzp. 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp. 4. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne. 5. W sprawach nieuregulowanych w SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp wraz z aktami wykonawczymi oraz Kodeksu cywilnego. 6. RODO (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. 7. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. 8. Inne uwarunkowania formalne do przedmiotu zamówienia: 1) Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w SWZ. 2) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych Wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 3) Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach obcych. 4) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy Pzp. 5) Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 6) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311-315 ustawy Pzp. 7) Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 308 ust. 1 ustawy Pzp. 8) Zamawiający nie wymaga ani nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 9. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie tzw. przesłanek obligatoryjnych z art. 108 ustawy Pzp, a także na podstawie ogólnounijnych sankcji nałożonych na rosyjskich wykonawców oraz ustawy sankcyjnej. 10. W postępowaniu o udzielenie zamówienia Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia zgodnie z właściwym rozporządzeniem w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. Szczegółowe wymogi w tym zakresie znajdują się w SWZ. 11. Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji w ramach Platformy, dostępnej pod adresem: https://umbielsko.logintrade.net/ oraz poczty elektronicznej na adres: katarzyna.swakon@um.bielsko-biala.pl. Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. 12. Informacje dotyczące Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zawiera Część IX SWZ. 13. Informacje dotyczące udostępnianie zasobów innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 118-123 ustawy Pzp zawiera Część VIII SWZ. 14. Z uwagi na fakt, że czynności wykonywanie przez osoby przy realizacji zamówienia nie wyczerpują pojęcia stosunku pracy w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, Zamawiający nie przewiduje wymogu zatrudniania osób na umowę o pracę.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64216200 Elektronische Informationsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42962000 Druck- und Grafikausrüstung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72416000 Anbieter von Anwendungen, 30233300 Chipkartenleser, 30237131 Elektronische Karten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest: 1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego kompleksowej usługi obejmującej: - przeprowadzenie prac analitycznych, - przygotowanie projektu graficznego obejmującego wszystkie elementy Systemu i Karty Mieszkańca (Zgodnie z identyfikacją wizualną opisaną w Załącznik 10 - Wytyczne do stron internetowych oraz zawierać niezbędne oznakowanie graficzne wymagane dla produktu projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i opisane w poradniku „Zasady promocji i oznakowania projektów” https://funduszeue.slaskie.pl/web/guest/w/zasady_promocji_oznakowania), - wykonanie prac UX/UI, - wdrożenie Systemu zawierającego elementy: 1. portal informacyjny, 2. panel Użytkownika, 3. Panel Partnera, 4. panel administracyjny UMBB, 5. aplikacja mobilna, 6. aplikacja weryfikująca. - realizację niezbędnych integracji, - wykonanie dokumentacji projektu – technicznej i użytkowania, - realizację szkoleń dla użytkowników systemu, - utrzymanie Systemu i opiekę gwarancyjną, - rozwój Systemu w oparciu o godziny rozwojowe, - bieżącą konserwację Systemu, z uwzględnieniem szczególnych potrzeb Zamawiającego określonych w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia. Prawo opcji 2) W ramach prawa opcji Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania, wykonania, przetestowania oraz wdrożenia dwukierunkowego interfejsu integracyjnego API REST (w formacie JSON) pomiędzy Systemem Moje-BB a Systemem Poboru Opłat (SPO; działającym pod nazwą handlową Cloud Collector) oraz wizualizacji aktywnego biletu) funkcjonującym w MZK (Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o.).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48512000 Softwarepaket für die interaktive Sprachausgabe, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72416000 Anbieter von Anwendungen, 42962000 Druck- und Grafikausrüstung, 30233300 Chipkartenleser, 30237131 Elektronische Karten
Optionen
Beschreibung der OptionenPrawo opcji: W ramach prawa opcji Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania, wykonania, przetestowania oraz wdrożenia dwukierunkowego interfejsu integracyjnego API REST (w formacie JSON) pomiędzy Systemem Moje-BB a Systemem Poboru Opłat (SPO; działającym pod nazwą handlową Cloud Collector) oraz wizualizacji aktywnego biletu) funkcjonującym w MZK (Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o.).