2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup fabrycznie nowych, jednakowych ŚMIGŁOWCÓW ratunkowych dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego; znak postępowania: ZZP.ZP.411.98.2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia podstawowego jest zakup i dostarczenie Zamawiającemu - Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu (dalej LPR) - pięciu (5) fabrycznie nowych, jednakowych ŚMIGŁOWCÓW danego typu, wyposażonych zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia - Parametrami Wymaganymi (dalej OPZ) stanowiącymi załącznik nr 3 do Specyfikacja Warunków Zamówienia (dalej SWZ) oraz Projektowanymi Postanowieniami Umowy (dalej PPU) stanowiącymi załącznik nr 2 do SWZ. 2. Opis typu i konfiguracji ŚMIGŁOWCÓW wraz z systemami i wyposażeniem, w szczególności: wyposażenia awionicznego, napędów, podwozia, układów sterowania, instalacji hydraulicznej, elektrycznej, oświetlenia, systemów utrzymania warunków środowiskowych wewnątrz śmigłowca, systemów łączności, konfiguracji i wyposażenia wnętrza śmigłowca, części bagażowej, drzwi, instalacji i wyposażenia awaryjnego, wyposażenia montowanego na zewnątrz śmigłowca, wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych śmigłowca został zawarty w Opisie Przedmiotu Zamówienia - Parametrach Wymaganych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ, który Wykonawca zobowiązany jest wypełnić wymaganymi informacjami - kolumny "Oferowana wartość", podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, załączyć i złożyć wraz z ofertą za pośrednictwem Platformy zakupowej. 3. Zamawiający, na podstawie art. 121 pkt 2 ustawy Pzp zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, tj. wyprodukowania śmigłowca (zgodnie z definicją wskazaną w rozdz. VI ust. 2 pkt 2.4.) bez obowiązku osobistego zabudowania kabiny medycznej. 4. Przedmiotem ubocznym zamówienia podstawowego jest zobowiązanie Wykonawcy do dostarczenia Zamawiającemu: 4.1. dokumentacji wraz z aktualizacjami na zasadach określonych w § 15 PPU; 4.2. wyposażenia naziemnego, urządzeń, oprogramowania i narzędzi specjalnych, o których mowa w § 16 PPU; 4.3. listy rekomendowanych części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych zgodnie z § 16 PPU. 5. Przedmiotem zamówienia podstawowego jest również zobowiązani Wykonawcy do: 5.1. udzielenia gwarancji na warunkach określonych w § 14 PPU; 5.2. udzielenia licencji do oprogramowań zgodnie z § 17 PPU; 5.3. zapewnienia wsparcia technicznego zgodnie z § 18 PPU; 5.4. wykonania szkolenia pilotów, personelu medycznego oraz personelu technicznego Zamawiającego zgodnie z § 19, § 20 i § 21 PPU. 6. Wszystkie zobowiązania Wykonawcy określone w pkt 1 - 5 muszą zostać uwzględnione w cenie oferty, o której mowa w rozdz. VIII ust. 6 SWZ oraz § 4 PPU. 7. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, OPZ, PPU oraz Ofertą Wykonawcy i pozostałej dokumentacji postępowania.
Vorherige Bekanntmachung: 481234-2026
Interne Kennung: ZZP.ZP.411.98.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34711500 Hubschrauber
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup fabrycznie nowych, jednakowych ŚMIGŁOWCÓW ratunkowych dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia podstawowego jest zakup i dostarczenie Zamawiającemu - Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu (dalej LPR) - pięciu (5) fabrycznie nowych, jednakowych ŚMIGŁOWCÓW danego typu, wyposażonych zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia - Parametrami Wymaganymi (dalej OPZ) stanowiącymi załącznik nr 3 do Specyfikacja Warunków Zamówienia (dalej SWZ) oraz Projektowanymi Postanowieniami Umowy (dalej PPU) stanowiącymi załącznik nr 2 do SWZ. 2. Opis typu i konfiguracji ŚMIGŁOWCÓW wraz z systemami i wyposażeniem, w szczególności: wyposażenia awionicznego, napędów, podwozia, układów sterowania, instalacji hydraulicznej, elektrycznej, oświetlenia, systemów utrzymania warunków środowiskowych wewnątrz śmigłowca, systemów łączności, konfiguracji i wyposażenia wnętrza śmigłowca, części bagażowej, drzwi, instalacji i wyposażenia awaryjnego, wyposażenia montowanego na zewnątrz śmigłowca, wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych śmigłowca został zawarty w Opisie Przedmiotu Zamówienia - Parametrach Wymaganych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ, który Wykonawca zobowiązany jest wypełnić wymaganymi informacjami - kolumny "Oferowana wartość", podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, załączyć i złożyć wraz z ofertą za pośrednictwem Platformy zakupowej. 3. Zamawiający, na podstawie art. 121 pkt 2 ustawy Pzp zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, tj. wyprodukowania śmigłowca (zgodnie z definicją wskazaną w rozdz. VI ust. 2 pkt 2.4.) bez obowiązku osobistego zabudowania kabiny medycznej. 4. Przedmiotem ubocznym zamówienia podstawowego jest zobowiązanie Wykonawcy do dostarczenia Zamawiającemu: 4.1. dokumentacji wraz z aktualizacjami na zasadach określonych w § 15 PPU; 4.2. wyposażenia naziemnego, urządzeń, oprogramowania i narzędzi specjalnych, o których mowa w § 16 PPU; 4.3. listy rekomendowanych części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych zgodnie z § 16 PPU. 5. Przedmiotem zamówienia podstawowego jest również zobowiązani Wykonawcy do: 5.1. udzielenia gwarancji na warunkach określonych w § 14 PPU; 5.2. udzielenia licencji do oprogramowań zgodnie z § 17 PPU; 5.3. zapewnienia wsparcia technicznego zgodnie z § 18 PPU; 5.4. wykonania szkolenia pilotów, personelu medycznego oraz personelu technicznego Zamawiającego zgodnie z § 19, § 20 i § 21 PPU. 6. Wszystkie zobowiązania Wykonawcy określone w pkt 1 - 5 muszą zostać uwzględnione w cenie oferty, o której mowa w rozdz. VIII ust. 6 SWZ oraz § 4 PPU. 7. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, OPZ, PPU, Ofertą Wykonawcy oraz pozostałą dokumentacją postępowania.
Interne Kennung: ŚMIGŁOWCE RATUNKOWE dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR)
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opis przedmiotu zamówienia opcjonalnego: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania w trakcie trwania umowy opcji o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp., tj. możliwości zlecenia Wykonawcy zamówienia opcjonalnego w terminie do 6 (sześciu) miesięcy od dnia zawarcia umowy poprzez złożenie Wykonawcy oświadczenia woli w formie pisemnej pod rygorem nieważności, polegającej na sprzedaży i dostarczeniu przez Wykonawcę Zamawiającemu jednego (1) fabrycznie nowego śmigłowca identycznego ze śmigłowcami opisanymi w rozdz. VIII pkt 1.2.1. SWZ - zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia - Parametrami Wymaganymi stanowiącymi załącznik nr 3 do SWZ. 2. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia opcjonalnego, o którym mowa w pkt 1. Wykonawca będzie zobowiązany również do realizacji przedmiotu ubocznego obejmującego zobowiązania Wykonawcy do: 2.1. objęcia zamówienia opcjonalnego gwarancją na warunkach określonych w PPU; 2.2. dostarczenia Zamawiającemu dokumentacji przypisanej do śmigłowca, wraz z aktualizacjami, określonej w § 15 PPU; 2.3. dostarczenia Zamawiającemu wyposażenia naziemnego określonego w § 16 ust. 1 PPU; 2.4. dostarczenia Zamawiającemu wraz ze śmigłowcem kompletu urządzeń wraz z oprogramowaniem określonych w załączniku nr 12 do PPU na warunkach opisanych w § 16 ust. 2 PPU; 2.5. dostarczenia Zamawiającemu danych technicznych i danych dotyczących limitów użytkowych wszystkich komponentów i części wchodzących w skład śmigłowca w formie elektronicznej na nośnikach elektronicznych zgodnie z § 16 ust. 3 PPU; 2.6. udzielenia licencji do oprogramowania śmigłowca zgodnie z § 17 PPU; 2.7. wykonania szkolenia pilotów i mechaników Zamawiającego w zakresie i terminach opisanych w § 19 i § 21 PPU. 3. Wszystkie zobowiązania Wykonawcy określone w pkt 1 i 2 zostaną uwzględnione w cenie zamówienia opcjonalnego. 4. Opcja jest jednostronnym dyskrecjonalnym uprawnieniem Zamawiającego, który może z opcji skorzystać lub w ogóle nie skorzystać, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu jakiekolwiek roszczenia o uruchomienie zamówienia w ramach prawa opcji. 5. Szczegóły dotyczące realizacji zamówienia opcjonalnego zostały opisane w PPU, które stanowią załącznik nr 2 do SWZ.