2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa produktów żywnościowych do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich II
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają niniejsza SWZ oraz: 1. załącznik nr 1 – formularz oferty 2. załącznik nr 2 – asortymentowo-cenowy, 3. załącznik nr 3 – projekt umowy.
Interne Kennung: 03/PN/2026/WJ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup i dostawa produktów żywnościowych do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich”, sprawa nr – 44/PN/2025/WJ, prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego. W odniesieniu do zadania nr 3 postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, z uwagi na fakt, iż jedyna złożona oferta została odrzucona z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, tj. złożenia oferty z naruszeniem wymogów dotyczących formy elektronicznej, co uniemożliwiało jej uznanie za prawidłowo złożoną. W konsekwencji Zamawiający nie miał możliwości zawarcia umowy w ramach zadania nr 3 w terminie umożliwiającym zapewnienie ciągłości dostaw produktów żywnościowych niezbędnych do realizacji świadczeń zdrowotnych. Brak niezwłocznego udzielenia zamówienia skutkowałby ryzykiem przerwania dostaw, co z uwagi na charakter działalności Zamawiającego oraz obowiązek zapewnienia wyżywienia pacjentów hospitalizowanych stanowiłoby zagrożenie dla interesu publicznego. Mając na uwadze powyższe, Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych zastosował skrócony termin składania ofert, ograniczony do minimum niezbędnego dla zabezpieczenia ciągłości dostaw i prawidłowego funkcjonowania podmiotu leczniczego. Zastosowanie procedury przyspieszonej nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, gdyż przedmiot zamówienia ma charakter powtarzalny i powszechnie dostępny na rynku.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie numer 1
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji zamówienia - załączniki numer 1, 2, 3, do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie numer 1