604367-2026 - Auftragsänderung
Slowakei – Software-Unterstützung – Národná aplikácia Sociálnej poisťovne (EESSI – Elektronická výmena dát sociálneho zabezpečenia)
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Národná aplikácia Sociálnej poisťovne (EESSI – Elektronická výmena dát sociálneho zabezpečenia)
Beschreibung: Predmetom zákazky je aplikačná podpora pre výkon elektronickej výmeny dát sociálneho zabezpečenia(EESSI) pre koncových používateľov v príslušných inštitúciách, tzv. Národná aplikácia Sociálnej poisťovne(ďalej len NASP). EESSI sú povinné zaviesť štáty Európskeho hospodárskeho priestoru a Švajčiarskej konfederácie do 3.7.2019 na základe článku 4 odsek 2 nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č.987/2009 zo 16.9.2009, ktorým sa stanovuje postup vykonávania nariadenia (ES) č. 883/2004 o koordinácii systémov sociálneho zabezpečenia. Táto povinnosť je zakotvená na dobu neurčitú. Každá zúčastnená príslušná inštitúcia sociálneho zabezpečenia rieši Národnú aplikáciu (ďalej len NA) vlastnými prostriedkami okrem ústredných orgánov štátnej správy spravujúce osobitné systémy sociálneho zabezpečenia pre osobitné kategórie osôb (napr. vojakov, policajtov,...), ktoré vzhľadom na nízky počet podaní plánujú využívať na prístup do EESSI NASP, keďže procesne sú postupy identické. RINA (Reference Implementation of National Aplication) je vzorová NA vyvíjaná a podporovaná Európskou komisiou (EK), obsahuje všetky procesy EESSI(122) pre členské štáty (vrátane všetkých vymieňaných dokumentov), ktoré môžu bezplatne toto riešenie využiť ako celok alebo jeho ľubovoľnú časť v členskom štáte. NASP využije riadenie konaní a dokumentov v RINA vo svojej pôsobnosti podľa opisu predmetu zákazky, pričom webový portál v RINA sa nahradí vlastným riešením s integráciou na existujúce časti IS SP a referenčné registre t.j. register fyzických osôb (RFO),register právnických osôb (RPO) a register adries (RA). Vytvorí sa tak riešenie na mieru požiadavkám vecných útvarov Sociálnej poisťovne (SP) s čo možno najväčšou mierou automatizácie. NASP bude podporovať automatické vypĺňanie dokumentov, špecifický obeh dokumentov podľa požiadaviek vecných útvarov a automatické prideľovanie prípadov prichádzajúcich zo zahraničia (intelligent routing). Vznikne riešenie NASP pre výkon EESSI vecných útvarov SP v sektoroch dôchodkového poistenia a výberu poistného, poistenia v nezamestnanosti a vymáhania pohľadávok, ostatné útvary SP budú využívať pre svoje potreby aplikáciu RINA. Národná časť NASP je predmetom tejto zákazky, ktorá pozostáva z: (i) implementácie aplikačného programového vybavenia NASP, (ii) technickej podpory NASP a údržby prevádzky NASP po dobu 60 mesiacov a (iii) rozvoj NASP počas 60 mesiacov. Podrobné vymedzenie predmetu zákazky tvorí časť B.1 a časť B.2týchto súťažných podkladov, ktoré sú zverejnené v profile verejného obstarávateľa na portáli www.uvo.gov.sk a na portáli www.evo.gov.sk.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72261000 Software-Unterstützung
5. Los
Los: LOT-0001