604369-2026 - Wettbewerb
Polen – Dieselöl – Zakup oleju napędowego do spalinowych oraz bimodalnych pojazdów trakcyjnych, będących w użytkowaniu Zamawiającego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup oleju napędowego do spalinowych oraz bimodalnych pojazdów trakcyjnych, będących w użytkowaniu Zamawiającego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż przez wykonawcę na rzecz Zamawiającego oleju napędowego przeznaczonego do spalinowych oraz bimodalnych pojazdów trakcyjnych będących w użytkowaniu Zamawiającego, spełniającego wymagania właściwych obowiązujących polskich i europejskich norm oraz wymogi określone w Załączniku nr 2 do Wzoru umowy – „Wymaganiach jakościowych dotyczących dostarczanego paliwa” (dalej „Olej napędowy”) oraz dostarczenie Oleju napędowego do zbiorników naziemnych i zbiornika podziemnego, określonych szczegółowo w Załączniku nr 1 do Wzoru umowy- „Zbiornik naziemny/podziemny” (dalej „Zbiorniki”) znajdujących się w lokalizacjach, o których mowa w Rozdziale 2 ust. 2 SWZ, w ilości szacunkowej: 4 800 000 litrów. 2. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać Olej napędowy w sposób ciągły zgodnie z zapotrzebowaniem Zamawiającego, w tym w razie potrzeby również w soboty, niedziele i święta oraz w pozostałe dni ustawowo wolne od pracy w rozumieniu Ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy, w oparciu o zamówienia składane przez Zamawiającego (dalej „Zamówienie”) do Zbiorników położonych w następujących lokalizacjach (dalej „Miejsce dostawy”): 1) w Poznaniu przy ul. Kolejowej 23 – 2 Zbiorniki naziemne o pojemności 5.000 litrów każdy, 2) w Wągrowcu przy ul. Leśnej 1D – 1 Zbiornik podziemny o pojemności 30.000 litrów, 3) w Lesznie przy ul. Zacisze 15E – 1 Zbiornik naziemny o pojemności 5.000 litrów. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany Miejsca dostawy wg. zasad i na warunkach określonych w §11 ust. 2 lit. c Wzoru umowy. 3. Zamawiający każdorazowo określi w Zamówieniu: Miejsce dostawy, termin i godzinę dostawy oraz wielkość żądanej dostawy Oleju napędowego. Zamówienia będą składane odrębnie dla każdego z Miejsc dostawy, a termin ich realizacji mieścił się będzie w przedziale godzinowym od 6:00 do 16:00. 4. Zamawiający jest zobowiązany do składania Zamówień, o których mowa w ust. 2 na ilości Oleju napędowego stanowiące 80% z ilości określonej w ust. 1, (dalej „Ilość gwarantowana”). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia ilości Oleju napędowego ponad Ilość gwarantowaną, tj. o ilość stanowiącą 20% ilości szacunkowej wskazanej w ust. 1, (dalej „Ilość opcjonalna”) - korzystając z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 Ustawy PZP (dalej „Opcja Ilości”). 5. Skorzystanie przez Zamawiającego z Opcji Ilości jest uprawnieniem Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia względem Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z Opcji Ilości. Skorzystanie przez Zamawiającego z Opcji Ilości, obliguje wykonawcę do dostarczenia Zamawiającemu tej części Ilości opcjonalnej Oleju napędowego, która odpowiada zakresowi wykorzystanego przez Kupującego z Opcji Ilości. 6. Istotne postanowienia dotyczące warunków uruchamiania Opcji Ilości zostały określone we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. 7. Z uwagi na możliwe utrudnienia w dojeździe do: - zbiornika w lokalizacji Leszno zaleca się wykonywanie dostaw cysterną o pojemności nie większej niż 20 000 litrów – poglądowe zdjęcia dojazdu stanowią załącznik nr 9 do SWZ, - zbiorników w lokalizacji Poznań - poglądowe zdjęcie dojazdu stanowi załącznik nr 10 do SWZ. 8. Dostarczany Olej napędowy musi spełniać wymagania określone w Normie PN-EN 590:2022-08 oraz odpowiadać wymaganiom jakościowym dla paliw ciekłych zgodnie Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1018), 9. Zamawiający informuje, że zakupiony Olej napędowy będzie wykorzystywał wyłącznie dla celów własnych. 10. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 Ustawy PZP, z zastrzeżeniem, że w Postępowaniu wykonawca nie podlega wykluczeniu w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Ustawy PZP, oraz w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 2 Ustawy PZP, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Ustawy PZP; ponadto nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach, o których mowa w: - art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.; dalej „Rozporządzenie 833/2014”), - art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514 z późn. zm., dalej „Ustawa sankcyjna”), 2) spełniają warunki udziału w Postępowaniu określone przez Zamawiającego.
Interne KennungKW-WWA-280.37.2025.EWK
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający korzysta z uprawnienia zapisanego w art. 139 Ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu, jeżeli takie warunki zostały przewidziane.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż przez wykonawcę na rzecz Zamawiającego oleju napędowego przeznaczonego do spalinowych oraz bimodalnych pojazdów trakcyjnych będących w użytkowaniu Zamawiającego, spełniającego wymagania właściwych obowiązujących polskich i europejskich norm oraz wymogi określone w Załączniku nr 2 do Wzoru umowy – „Wymaganiach jakościowych dotyczących dostarczanego paliwa” (dalej „Olej napędowy”) oraz dostarczenie Oleju napędowego do zbiorników naziemnych i zbiornika podziemnego, określonych szczegółowo w Załączniku nr 1 do Wzoru umowy- „Zbiornik naziemny/podziemny” (dalej „Zbiorniki”) znajdujących się w lokalizacjach, o których mowa w Rozdziale 2 ust. 2 SWZ, w ilości szacunkowej: 4 800 000 litrów. 2. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać Olej napędowy w sposób ciągły zgodnie z zapotrzebowaniem Zamawiającego, w tym w razie potrzeby również w soboty, niedziele i święta oraz w pozostałe dni ustawowo wolne od pracy w rozumieniu Ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy, w oparciu o zamówienia składane przez Zamawiającego (dalej „Zamówienie”) do Zbiorników położonych w następujących lokalizacjach (dalej „Miejsce dostawy”): 1) w Poznaniu przy ul. Kolejowej 23 – 2 Zbiorniki naziemne o pojemności 5.000 litrów każdy, 2) w Wągrowcu przy ul. Leśnej 1D – 1 Zbiornik podziemny o pojemności 30.000 litrów, 3) w Lesznie przy ul. Zacisze 15E – 1 Zbiornik naziemny o pojemności 5.000 litrów. 3. Zamawiający każdorazowo określi w Zamówieniu: Miejsce dostawy, termin i godzinę dostawy oraz wielkość żądanej dostawy Oleju napędowego. Zamówienia będą składane odrębnie dla każdego z Miejsc dostawy, a termin ich realizacji mieścił się będzie w przedziale godzinowym od 6:00 do 16:00. 4. Z uwagi na możliwe utrudnienia w dojeździe do: - zbiornika w lokalizacji Leszno zaleca się wykonywanie dostaw cysterną o pojemności nie większej niż 20 000 litrów – poglądowe zdjęcia dojazdu stanowią załącznik nr 9 do SWZ, - zbiorników w lokalizacji Poznań - poglądowe zdjęcie dojazdu stanowi załącznik nr 10 do SWZ. 5. Dostarczany Olej napędowy musi spełniać wymagania określone w Normie PN-EN 590:2022-08 oraz odpowiadać wymaganiom jakościowym dla paliw ciekłych zgodnie Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1018), 6. Zamawiający informuje, że zakupiony Olej napędowy będzie wykorzystywał wyłącznie dla celów własnych.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający jest zobowiązany do składania Zamówień, o których mowa w sekcji 5.1 ust. 2 na ilości Oleju napędowego stanowiące 80% z ilości określonej w sekcji w sekcji 5.1 ust. 1, (dalej „Ilość gwarantowana”). Zamawiający zastrzega sobie prawo do składania Zamówień, o których mowa powyżej ponad Ilość gwarantowaną, tj. o ilość stanowiącą 20% ilości szacunkowej wskazanej w sekcji 5.1 ust. 1 (dalej „Ilość opcjonalna”) - korzystając z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 Ustawy PZP (dalej „Opcja Ilości”) 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z Opcji Ilości jest uprawnieniem Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia względem Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z Opcji Ilości. Skorzystanie przez Zamawiającego z Opcji Ilości, obliguje wykonawcę do dostarczenia Zamawiającemu tej części Ilości opcjonalnej Oleju napędowego, która odpowiada zakresowi wykorzystanego przez Kupującego z Opcji Ilości. 3. Istotne postanowienia dotyczące warunków uruchamiania Opcji Ilości zostały określone we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.