604499-2026 - Ergebnis
Rumänien – Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit – Costume de pompieri pătrundere normală și Aparate de respirat în mediu toxic
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Costume de pompieri pătrundere normală și Aparate de respirat în mediu toxic
Beschreibung: Furnizare Costume de pompieri pătrundere normală și Aparate de respirat în mediu toxic pentru dotarea grupelor de intervenție la incendiu de la bordul navelor și formațiunilor de intervenție la incendii din cazărmile unităților militare în scopul protecției fizice a personalului care acționează în lupta cu focul. Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 15 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitarea de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://e-licitatie.ro/pub.ro).
Interne Kennung: 14810074_2024_PAAPD1469214
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Costume de pompieri pătrundere normală
Beschreibung: Costumul de pompier pătrundere normală este compus din: jachetă de protecție pompier (1 buc.), pantalon de protecție pompier (1 buc.), cagulă ignifugă – protecție pompier (1 buc.), cască de protecție pompier cu sistem de comunicații integrat (1 buc.), mănuși ignifuge – protecție pompier (1 pereche), mănuși de protecție pompier (1 pereche), centură de siguranță pentru pompier (1 buc.), bocanci de protecție pompier (1 pereche), în cantitate de 1 cpl. Produsul este necesar, pentru protejarea personalului participant în misiunile de anihilarea focarului și stingerea cât mai rapid a focului. Furnizare Costumul de pompier pătrundere normală, acord cadru: minim 50 cpl., maxim 471 cpl.; contract subsecvent minim 20 cpl., maxim 100 cpl. Cantitățile minime și maxime, sunt conform specificațiilor din caietul de sarcini. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): semestrial/anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Aparate de respirat în mediu toxic
Beschreibung: Aparatul de respirat în mediu toxic este compus din: mască facială cu vizor panoramic (1 buc.), supapă de alimentare (1 buc.), reductor presiune (1 buc.), supapă cilindru (1 buc.), suport dorsal de susţinere (1 buc.), butelie de volum minim 6,5 litri (1 buc.), alarmă manometru sistem/ dispozitiv de avertizare (1 buc.), în cantitate de 1 cpl. Produsul este necesar pentru protejarea personalului participant în misiunile de anihilarea focarului, stingerea cât mai rapid a focului unde atmosfera este toxică sau concentrația de oxigen este scăzută. Furnizare Aparatul de respirat în mediu toxic, acord cadru: minim 50 cpl., maxim 471 cpl.; contract subsecvent minim 20 cpl., maxim 100 cpl. Cantitățile minime și maxime, sunt conform specificațiilor din caietul de sarcini. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): semestrial/anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 35111100 Atemschutzgeräte für die Brandbekämpfung
604499-2026 - Result
Romania – Firefighting, rescue and safety equipment – Costume de pompieri pătrundere normală și Aparate de respirat în mediu toxic
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 14810074_2024_PAAPD1469214
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35110000 Firefighting, rescue and safety equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 35111100 Breathing apparatus for firefighting