604503-2026 - Wettbewerb
Schweden – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Schema och bemanningssystem
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Schema och bemanningssystem
Beschreibung: Upphandlingen avser ett schemaläggnings- och bemanningssystem som ska kunna hantera schemaläggning utifrån verksamheternas behov (produktionsplanering) samt frånvarohantering och vikariehantering.
Interne Kennung: 26-169
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48330000 Terminplanungs- und Produktivitätssoftwarepaket, 48332000 Terminplanungssoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0000
604503-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Schema och bemanningssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSchema och bemanningssystem
Intern identifierare26-169
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000