60453-2026 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Utrzymanie drogi ekspresowej S3 w podziale na 4 części.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie drogi ekspresowej S3 w podziale na 4 części.
Beschreibung: Utrzymanie drogi ekspresowej S3 w podziale na 4 części: Część I - Rejon Gorzów Wlkp. OUD Baczyna Część II - Rejon Gorzów Wlkp. OUD Międzyrzecz Część III - Rejon Nowa Sól OUD Sulechów Część IV - Rejon Nowa Sól OUD Nowa Sól Zamówienie obejmuje wykonywanie usług i robót budowlanych z zakresu: -bieżącego utrzymania dróg (BUD) -zimowego utrzymania dróg (ZUD) -bieżącego utrzymania czystości na obiektach inżynierskich (BUM) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: remonty cząstkowe nawierzchni, remonty poboczy, utrzymanie odwodnienia drogowego, remont chodników i ścieżek rowerowych, utrzymanie oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń brd, bezpieczeństwo, utrzymanie zieleni przydrożnej, utrzymanie korpusu drogi, utrzymanie MOP-ów, zimowe utrzymanie dróg, utrzymanie czystości na obiektach inżynierskich.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu [w zakresie obligatoryjnych podstaw wykluczenia art. 108 ustawy Pzp, które zostały szczegółowo określone w SWZ pkt.10 IDW.] 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie opisanym w SWZ. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 13. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".14. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań objętych przedmiotem zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany osobiście wykonać zastrzeżone przez Zamawiającego, zgodnie z art. 121 ustawy Pzp, kluczowe zadania określone w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 45233150 Verkehrsberuhigungsarbeiten, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 45442121 Anstricharbeiten für Konstruktionen, 77211400 Fällen von Bäumen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90910000 Reinigungsdienste, 63712710 Verkehrsüberwachung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Utrzymanie drogi ekspresowej S3 w podziale na 4 części: Część I - Rejon Gorzów Wlkp. OUD Baczyna
Beschreibung: Część nr I - Rejon Gorzów Wlkp. OUD Baczyna Obejmuje całoroczne (bieżące i zimowe) utrzymanie drogi krajowej S3 Rejonu w Gorzowie Wlkp. OUD Baczyna.
Interne Kennung: OZG.D-3.2421.15.2025 - Część nr I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust 1 ustawy Pzp. Informacje i zakres dot. prawa opcji jest opisany w SWZ (Tom II i Tom III).
Los: LOT-0005
Titel: Utrzymanie drogi ekspresowej S3 w podziale na 4 części: Część nr II - Rejon Gorzów Wlkp. OUD Międzyrzecz
Beschreibung: Część nr II - Rejon Gorzów Wlkp. OUD Międzyrzecz Obejmuje całoroczne (bieżące i zimowe) utrzymanie drogi krajowej S3 Rejonu w Gorzowie Wlkp. OUD Międzyrzecz.
Interne Kennung: OZG.D-3.2421.15.2025 - Część nr II
Los: LOT-0006
Titel: Utrzymanie drogi ekspresowej S3 w podziale na 4 części: Część nr III - Rejon Nowa Sól OUD Sulechów
Beschreibung: Część nr III - Rejon Nowa Sól OUD Sulechów Obejmuje całoroczne (bieżące i zimowe) utrzymanie drogi krajowej S3 Rejonu w Nowej Soli OUD Sulechów.
Interne Kennung: OZG.D-3.2421.15.2025 - Część nr III
Los: LOT-0007
Titel: Utrzymanie drogi ekspresowej S3 w podziale na 4 części: Część nr IV - Rejon Nowa Sól OUD Nowa Sól
Beschreibung: Część nr IV - Rejon Nowa Sól OUD Nowa Sól Obejmuje całoroczne utrzymanie drogi krajowej S3 Rejonu w Nowej Soli OD Nowa Sól.
Interne Kennung: OZG.D-3.2421.15.2025 - Część nr IV