See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa różnych artykułów spożywczych dla Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej oraz jednostek zamiejscowych w Kowarach i Bolkowie
Beschreibung: dostawa różnych artykułów spożywczych
Interne Kennung: ZP/PN/43/08/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Warunki udziału w postępowaniu, opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków oraz podstawy wykluczenia z postępowania Zamawiający ustala następujące warunki udziału w postępowaniu odpowiednio w zakresie: 1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 2. Uprawnień do wykonywania określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 4. Zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 5. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ustawy PZP oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 6. Zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy O szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514) w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, oraz spełniających przesłanki z art. 7, stosuje się sankcje polegające m.in. na wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy PZP. Na podstawie przepisów art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (DZ. Urz. Nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: Rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizujących sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1 ), dalej: Rozporządzenie 2022/576 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ww. ustawy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się: a. wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy, b. wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r., poz. 593 i 655 ze zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy, c. wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r., poz. 120 ze zm), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. 7. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na podstawie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy PZP. 8. Udostępnienie zasobów: 8.1 Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. 8.2 Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 8.3 Zamawiający ocenia, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 pkt 3 i 4 ustawy PZP, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy - nie dotyczy to jednak oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. 8.4 Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu. 8.5 Wykonawca nie może po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmi
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse, 15511000 Milch, 15512000 Rahm, 15894000 Verarbeitete Lebensmittel, 15861000 Kaffee
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: art. spożywcze – produkty mleczarskie - mleko świeże
Beschreibung: 2 pozycje asortymentowe
Interne Kennung: pakiet nr 1
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15511000 Milch
Los: LOT-0002
Titel: art. spożywcze – produkty mleczarskie - mleko
Beschreibung: 10 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15511000 Milch, 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse, 15898000 Hefe
Los: LOT-0003
Titel: art. spożywcze – produkty mleczarskie - jogurty, kefiry, maślanki
Beschreibung: 29 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15551300 Joghurt, 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse, 15551500 Buttermilch
Los: LOT-0004
Titel: art. spożywcze – produkty mleczarskie - jogurty, kefir
Beschreibung: 3 pozycje asortymentowe
Interne Kennung: pakiet nr 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15551300 Joghurt, 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse
Los: LOT-0005
Titel: art. spożywcze - produkty mleczarskie i nabiałowe-śmietany
Beschreibung: 5 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15512000 Rahm, 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse
Los: LOT-0006
Titel: art. spożywcze – produkty mleczarskie i nabiałowe – serki
Beschreibung: 13 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15540000 Käse, 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse
Los: LOT-0007
Titel: art. spożywcze – produkty mleczarskie i nabiałowe – masło
Beschreibung: 6 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15530000 Butter, 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse
Los: LOT-0008
Titel: art. spożywcze – produkty mleczarskie i nabiałowe – sery
Beschreibung: 12 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 8
Los: LOT-0009
Titel: art. spożywcze – nabiał – jaja
Beschreibung: 1 pozycja asortymentowa
Interne Kennung: pakiet nr 9
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse
Los: LOT-0010
Titel: art. spożywcze – różne
Beschreibung: 9 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 10
Los: LOT-0011
Titel: art. spożywcze – warzywa i owoce przetworzone/ koncentraty/kompoty
Beschreibung: 52 pozycje asortymentowe
Interne Kennung: pakiet nr 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15894000 Verarbeitete Lebensmittel, 15330000 Verarbeitetes Obst und Gemüse
Los: LOT-0012
Titel: art. spożywcze – przyprawy
Beschreibung: 41 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15872000 Kräuter und Gewürze
Los: LOT-0013
Titel: art. spożywcze – sosy
Beschreibung: 8 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 13
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15871200 Soßen und Gewürzmischungen
Los: LOT-0014
Titel: art. spożywcze – kawy
Beschreibung: 19 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 14
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15860000 Kaffee, Tee und zugehörige Produkte, 15861000 Kaffee, 15862000 Kaffee-Ersatz
Los: LOT-0015
Titel: art. spożywcze – herbaty
Interne Kennung: pakiet nr 15
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15860000 Kaffee, Tee und zugehörige Produkte, 15863000 Tee
Los: LOT-0016
Titel: art. spożywcze – dżemy
Beschreibung: 7 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 16
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15332200 Konfitüren und Marmeladen; Fruchtgelees; Frucht- oder Nussmuse und -pasten
Los: LOT-0017
Titel: art. spożywcze – wędliny hermetycznie pakowane
Beschreibung: 16 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 17
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15130000 Fleischerzeugnisse, 15131000 Fleischkonserven und -zubereitungen, 15131310 Pastete
Los: LOT-0018
Titel: art. spożywcze – sałatki i pasty
Beschreibung: 21 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 18
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15200000 Zubereiteter Fisch und Fischkonserven
Los: LOT-0019
Titel: art. spożywcze – zupki w proszku
Interne Kennung: pakiet nr 19
Los: LOT-0020
Titel: art. spożywcze – produkty przemiału ziarna (mąki / kasze / płatki ) i ryż
Interne Kennung: pakiet nr 20
Los: LOT-0021
Titel: art. spożywcze - makarony
Interne Kennung: pakiet nr 21
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15851100 Ungekochte Teigwaren
Los: LOT-0022
Titel: art. spożywcze – kisiele / budynie / galaretki
Interne Kennung: pakiet nr 22
Los: LOT-0023
Titel: art. spożywcze – cukier kryształ
Interne Kennung: pakiet nr 23
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15830000 Zucker und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0024
Titel: art. spożywcze – dla niemowląt
Interne Kennung: pakiet nr 24
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15884000 Säuglingsnahrung
Los: LOT-0025
Titel: art. spożywcze – dla niemowląt II
Interne Kennung: pakiet nr 25
Los: LOT-0026
Interne Kennung: pakiet nr 26
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15871000 Essig; Soßen; Gewürzmischungen; Senfmehl; zubereiteter Senf, 15871250 Senf, 03142100 Naturhonig
Los: LOT-0027
Titel: art. spożywcze – wyroby cukiernicze i czekoladowe - ciastka /chałwy/paluszki, batony/wafle/ciastka
Beschreibung: 57 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 27
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15840000 Kakao; Schokolade und Süßwaren, 15820000 Zwieback und Kekse; haltbares Gebäck und Kuchen, 15842000 Schokolade und Süßwaren, 15842220 Schokoladenriegel
Los: LOT-0028
Titel: art. spożywcze – wyroby czekoladowo – cukiernicze/cukierki, czekolady, bombonierki
Beschreibung: 49 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 28
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15840000 Kakao; Schokolade und Süßwaren, 15842000 Schokolade und Süßwaren
Los: LOT-0029
Titel: warzywa – suszone i mrożone
Interne Kennung: pakiet nr 29
Los: LOT-0030
Titel: art. spożywcze – wody źródlano/ mineralne – CISOWIANKA
Interne Kennung: pakiet nr 30
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15981000 Mineralwasser
Los: LOT-0031
Titel: art. spożywcze – wody źródlano/ mineralne - KINGA PIENIŃSKA
Beschreibung: 4 pozycje asortymentowe
Interne Kennung: pakiet nr 31
Los: LOT-0032
Titel: art. spożywcze – napoje energetyzujące
Interne Kennung: pakiet nr 32
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15900000 Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse, 15980000 Alkoholfreie Getränke
Los: LOT-0033
Titel: art. spożywcze – napoje
Interne Kennung: pakiet nr 33
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15900000 Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse, 15980000 Alkoholfreie Getränke, 15981000 Mineralwasser
Los: LOT-0034
Titel: art. spożywcze – napoje II
Interne Kennung: pakiet nr 34
Los: LOT-0035
Titel: art. spożywcze – woda butelkowana pitna
Interne Kennung: pakiet nr 35
Los: LOT-0036
Titel: art. spożywcze – wody źródlano/ mineralne - ŻYWIEC ZDRÓJ
Interne Kennung: pakiet nr 36
Los: LOT-0037
Titel: art. spożywcze – soki/syropy/napoje/oranżada
Beschreibung: 33 pozycje asortymentowe
Interne Kennung: pakiet nr 37
Los: LOT-0038
Titel: art. spożywcze – ciastka, ciasto, bułeczki, wyroby cukiernicze i piekarnicze
Beschreibung: 74 pozycje asortymentowe
Interne Kennung: pakiet nr 38
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck, 15811000 Brotwaren, 15811100 Brot, 15811200 Brötchen
Los: LOT-0039
Titel: art. spożywcze – pieczywo/wyroby cukiernicze
Interne Kennung: pakiet nr 39
Los: LOT-0040
Titel: mięso
Interne Kennung: pakiet nr 40
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Los: LOT-0041
Titel: owoce
Beschreibung: 17 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 41
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03222000 Früchte und Nüsse
Los: LOT-0042
Titel: warzywa
Beschreibung: 46 pozycji asortymentowych
Interne Kennung: pakiet nr 42
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03200000 Getreide, Kartoffeln/Erdäpfel, Gemüse und Obst, 03221410 Kohl, 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Los: LOT-0043
Titel: art. spożywcze –warzywa – warzywa kwaszone
Interne Kennung: pakiet nr 43
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0044
Titel: art. spożywcze – ryby – mrożone
Interne Kennung: pakiet nr 44
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15200000 Zubereiteter Fisch und Fischkonserven, 15220000 Tiefgekühlter Fisch, Fischfilets und andere Fischteile, 15221000 Tiefgekühlter Fisch
Los: LOT-0045
Titel: art. spożywcze – ryby – wędzone, solone i inne
Interne Kennung: pakiet nr 45
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15200000 Zubereiteter Fisch und Fischkonserven, 15234000 Räucherfisch, 03311000 Fisch
Los: LOT-0046
Titel: art. spożywcze – lody
Beschreibung: 22 pozycje asortymentowe
Interne Kennung: pakiet nr 46
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15555100 Speiseeis