2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zwiększenie odporności na zmiany klimatu poprzez doposażenie w sprzęt strażacki jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Gminy Rokiciny”
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest zakup samochodu ratowniczo- gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie o obniżonym śladzie węglowym. 4.2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) dostawę przedmiotu zamówienia, zgodnego z załącznikiem nr 1 SWZ, 2) przekazania sprzętu wolnego od wad, fabrycznie nowego, nieużywanego, sprawnego technicznie, kompletnego i gotowego do pracy średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego, wodno- pianowego o znaczeniu GBA 3/16 zabudowany na podwoziu samochodu ciężarowego typu D 4x4– zwanego dalej „pojazdem”, bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji po stronie Zamawiającego, w tym wyposażonego we wszystkie płyny eksploatacyjne i paliwo; 3) dostarczenie niezbędnego opisu technicznego (w języku polskim), 4) dostarczenie wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji do podwozia pojazdu, zabudowy pożarniczej i zainstalowanych urządzeń i wyposażenia w języku polskim oraz kompletu dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdu, 5) oznakowanie samochodu zgodnie z Załącznikiem nr 1, 6) przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie ekonomicznej eksploatacji pojazdu (ecodriving). Koszty wszelkich materiałów niezbędnych do przeprowadzenia szkolenia ponosi Wykonawca. 4.3. Wymagania ogólne dla przedmiotu zamówienia: a) pojazd zabudowany i wyposażony musi spełniać minimalne wymagania wg przepisów: − ustawy Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251 z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy. − rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r., Nr 143, poz. 1002, z późn. zm), − rozporządzenia ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i Straży Pożarnej, ( Dz. U. z 2019 r., poz 594). − norm: PN-EN 1846-1 i PN-EN 1846-2 lub norm równoważnych, b) pojazd musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r. Nr 143, poz. 1002, z późn. zm)., c) świadectwo dopuszczenia dostarczone najpóźniej w dniu odbioru pojazdu, d) pojazd musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z zarządzeniem nr 6 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 08 maja 2025 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. 4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz minimalnych wymaganych parametrów techniczno-użytkowych pojazdu został opisany w Załączniku Nr 1 do SWZ. 4.5. Zgodność projektu z zasadą DNSH oraz zrównoważonego rozwoju: [DP3.1] 1) Na każdym etapie realizacji Wykonawca ma obowiązek zapewnić zgodność z dokumentem „Zgodność przedsięwzięć finansowanych ze środków Unii Europejskiej, w tym realizowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, z zasadą „nie czyń znaczącej szkody” - zasadą DNSH PODRĘCZNIK DLA BENEFICJENTA", 2) wykonanie zamówienia w pełnej zgodności z „Wytycznymi Technicznymi dotyczącymi stosowania zasady „nie czyń poważnych szkód” na podstawie rozporządzenia ustanawiającego Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności 2021/C 58/01”; 3) wykonanie zamówienia w pełnej zgodności z dokumentem „Ocena zasady DNSH oraz zrównoważonego rozwoju” – załącznik nr 1.1 do SWZ 4) część sprzętu i wyposażenia będzie musiała zostać dostarczona w opakowaniach pochodzących z recyklingu (30%), a wszystkie opakowania będą musiały być wykonane z materiałów nadających się do recyklingu.
Interne Kennung: RIZ.271.18.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. 3. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD,zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b)Tablet/Telefon: parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, przeglądarka Chrome 61 lub nowsza. Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 5. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 6. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 z późn. zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). 7. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 8. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 9. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp).10.Numeracja przywołana w pkt 2.1.2) oraz 2.1.4) ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114000 Spezialfahrzeuge, 34114110 Rettungswagen
5. Los
Los: LOT-0001