604718-2025 - Wettbewerb
Polen – Abholung von Siedlungsabfällen – Świadczenie usługi odbierania i transportu odpadów komunalnych objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Lipnica w latach 2026-2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usługi odbierania i transportu odpadów komunalnych objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Lipnica w latach 2026-2028
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „Świadczenie usługi odbierania i transportu odpadów komunalnych objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Lipnica w latach 2026-2028” Świadczenie w/w usługi obejmuje: odbieranie, opróżnianie, transport i wyposażenie w urządzenia (worki) oraz przekazanie do instalacji przetwarzania odpadów komunalnych objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Lipnica.
Interne KennungRIG.271.5.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „Świadczenie usługi odbierania i transportu odpadów komunalnych objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Lipnica w latach 2026-2028” Świadczenie w/w usługi obejmuje: odbieranie, opróżnianie, transport i wyposażenie w urządzenia (worki) oraz przekazanie do instalacji przetwarzania odpadów komunalnych objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Lipnica. Systemem gospodarowania odpadami komunalnymi Gminy Lipnica objęte są: a) nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy – wszystkie nieruchomości stale zamieszkiwane przez mieszkańców objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi; Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1. Świadczenie usługi odbioru, opróżniania i transportu odpadów komunalnych stałych zebranych selektywnie jak i niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. 2. Wyposażenie wszystkich nieruchomości objętych systemem gospodarowania odpadami w urządzenia (worki) do selektywnego zbierania odpadów komunalnych takich jak: papier, metale i tworzywa sztuczne. 3. Świadczenie usługi odbioru i transportu odpadów komunalnych gromadzonych w ogólnodostępnym punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych położonych w miejscowości Ostrowite 55, Gmina Lipnica gromadzone w sposób selektywny. 4. Sporządzanie miesięcznych raportów i sprawozdań. Wykonawca zobowiązany jest do przedkładania raportów miesięcznych z realizacji usług do 14 dnia kolejnego miesiąca - za miesiąc poprzedni, wyjątek stanowi za miesiąc grudzień, gdzie raport można złożyć następnego dnia po skończeniu realizacji usługi, a sprawozdania roczne – w terminach wynikających ze stosownych przepisów. 5. Zobowiązuję się do przekazywania wszystkich odpadów zebranych z terenu gminy Lipnica do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sierzno Sp. z o.o. z siedzibą w Sierznie, 77-131 Rekowo. Celem tego jest właściwe zagospodarowanie odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami. 6. Odebranie i przekazanie do zagospodarowania odpadów do instalacji „przeterminowanych leków” z apteki przy ul. Józefa Słomińskiego 35 w miejscowości Lipnica zgodnie z otrzymanym zgłoszeniem od Zamawiającego. 7. Opracowanie harmonogramu odbioru odpadów komunalnych. 8. Prowadzenie wszelkiej dokumentacji związanej z działalnością objętą przedmiotem zamówienia. 9. Przedmiot umowy winien być realizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej oraz obejmować wszystkie działania z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, a w szczególności: - ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.), - ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733 z późn. zm.), - ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 573) oraz rozporządzeniami wykonawczymi, - Uchwała nr L/374/2023 Rady Gminy w Lipnicy z dnia 28 stycznia 2023 r., w sprawie przyjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Lipnica, opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego poz. 1015 z dnia 24 lutego 2023 r.; - Uchwała nr XVII/142/2020 Rady Gminy w Lipnicy z dnia 5 czerwca 2020 r., w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz uchwała nr XXXVI/277/2021 z dnia 28 grudnia 2021 r., zmieniającą uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego poz. 257 z dnia 25 stycznia 2022 r.; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Dodatku nr 1 do swz. Szczegółowy zakres praw i obowiązków Wykonawcy reguluje Projekt umowy stanowiący załącznik do SWZ.