604762-2026 - Ergebnis
Polen – Massenspektrometer – Dostawa i uruchomienie spektrometru mas wraz z aparaturą dodatkową
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa i uruchomienie spektrometru mas wraz z aparaturą dodatkową
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i uruchomienie spektrometru mas wraz z aparaturą dodatkową. Opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 10 do SWZ. 1. Wykonawca, w zakresie wskazanym wprost w treści szczegółowo opisanego przedmiotu zamówienia (Załączniki nr 1 do SWZ) dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawców produktów równoważnych, pod warunkiem spełnienia przez produkt równoważny - opisanych w treści opisu przedmiotu zamówienia - kryteriów równoważności. 2. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia w Załącznikach nr 1do SWZ Zamawiający wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę̨ dopuszcza się zaoferowanie przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego pod warunkiem zachowania takich samych rozwiązań technicznych, jakościowych i funkcjonalności. Zamawiający będzie oceniał zaproponowane rozwiązania z uwzględnieniem tych kryteriów. 3. Wykonawca, który w ofercie powoła się na zastosowanie produktów równoważnych do opisywanych w treści SWZ, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, poprzez podanie nazwy produktu równoważnego w treści specyfikacji technicznej oferowanego produktu (Załączniki nr 1do SWZ) oraz wykazanie równoważności oferowanego produktu w stosunku do danej pozycji opisu przedmiotu zamówienia. Za produkt równoważny zostanie uznany jedynie urządzenia i oprogramowanie, o nie gorszych parametrach i funkcjonalnościach, niż te opisane przez Zamawiającego w dokumentacji postępowania. 4. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia SWZ znajdują się odniesienia do norm jakościowych, specyfikacji technicznych, certyfikatów, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Przez certyfikat, normę jakościową równoważną rozumie się takie, które potwierdzają, że dostarczone produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym lub poświadcza zgodność działań Wykonawcy z normami jakościowymi lub poświadcza zgodność działań Wykonawcy z równoważnymi normami jakościowymi odwołującymi się do systemów zapewniania jakości opartych na odpowiednich normach europejskich lub potwierdza odpowiednio stosowanie przez Wykonawcę równoważnych środków zapewnienia jakości. 5. Przedmiot zamówienia powinien być fabrycznie nowy (tj. wyprodukowany nie wcześniej niż w 2026 roku), nieużywany, wolny od wad fizycznych i prawnych, nieeksponowany, fabrycznie zapakowany, dopuszczony do obrotu i stosowania na terenie RP zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz powinien spełniać co najmniej wymagania określone w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia w Załączniku nr 1 do SWZ. 6. Ubezpieczenie i transport przedmiotu zamówienia do Zamawiającego odbywać się będzie na koszt i ryzyko Wykonawcy. Wykonawca powinien zapewnić takie opakowanie sprzętu i urządzeń, aby nie dopuścić do ich uszkodzenia lub pogorszenia jakości podczas transportu. 7. Odbiór dostarczonego przedmiotu zamówienia nastąpi w formie protokołu odbioru, po uprzednim stwierdzeniu jego zgodności z warunkami zamówienia. 8. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia jest siedziba Zamawiającego. Polska Akademia Nauk Zakład Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej w Gołyszu Zaborze, ul. Kalinowa 2, 43-520 Chybie. 2. Zamawiający mając na uwadze art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp dopuszcza możliwość zmiany Umowy w stosunku do treści oferty w następujących przypadkach: 1) zmiany terminu wykonania Umowy, o którym mowa w §2 ust. 1, w przypadku wystąpienia okoliczności spowodowanych siłą wyższą uniemożliwiającej wykonanie Przedmiotu Umowy zgodnie z jej postanowieniami. Zmiana terminu powinna być proporcjonalna do opóźnień spowodowanych przez siłę wyższą, przy czym nie powinna przedłużać okresu obowiązywania Umowy o więcej niż 3 miesiące; 2) zmiany terminu realizacji Przedmiotu Umowy lub sposobu jego realizacji na skutek wystąpienia opóźnień w dostawie komponentów sprzętowych lub przerwania łańcuchów dostaw w wyniku okoliczności niewynikających z winy Zamawiającego lub Wykonawcy; zmiana terminu powinna być proporcjonalna do opóźnień spowodowanych przez wyżej wskazane okoliczności, przy czym nie powinna przedłużać okresu obowiązywania Umowy o więcej niż 3 miesiące; 3) zmiany terminu realizacji Przedmiotu Umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, o ile Wykonawca w sposób niebudzący wątpliwości uzasadni okoliczności mające wpływ na jego przedłużenie; 4) zmiany modelu oferowanego Przedmiotu Umowy w przypadku, gdy model został wycofany z produkcji lub dystrybucji i został zastąpiony modelem należącym do tej samej linii produktowej, o parametrach co najmniej takich jak model oferowany lub który został udoskonalony albo dodatkowo wyposażony, z zastrzeżeniem, że wynagrodzenie Wykonawcy nie ulegnie zmianie; 5) wystąpienia konieczności wprowadzenia zmian, bez których nie byłoby możliwe prawidłowe wykonanie Przedmiotu Umowy; 6) zmiany przepisów prawnych dotyczących Przedmiotu Umowy, jeżeli zmiana przepisów wymaga zmiany postanowień Umowy; 7) wystąpienia konieczności wprowadzenia zmian doprecyzowujących postanowienia Umowy, jeżeli potrzeba ich wprowadzenia wynika z rozbieżności lub niejasności w Umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie Umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej postanowień; 8) konieczności zrealizowania Przedmiotu Umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w Ofercie Wykonawcy w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem Przedmiotu Umowy, w tym również w przypadku zaprzestania produkcji lub wycofania z rynku danego materiału eksploatacyjnego; 9) w razie wystąpienia okoliczności niezależnych od Stron lub których Strony przy zachowaniu należytej staranności nie były w stanie uniknąć lub przewidzieć.
Vorherige Bekanntmachung413115-2026
Interne KennungZIGR-ZP-1/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38433100 Massenspektrometer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38432200 Chromatografen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i uruchomienie spektrometru mas wraz z aparaturą dodatkową. Opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 10 do SWZ. Przedmiot zamówienia należy wykonać maksymalnie do 70 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. 1. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się w języku polskim, wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2024 r. poz. 1513), tj. poprzez Platformę przetargową pod adresem: https://pan.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html (zwanej dalej zamiennie Platformą przetargową), w wierszu oznaczonym tytułem oraz znakiem niniejszego postępowania. 2. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym), wyłącznie poprzez Platformę przetargową. 3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na platformie. Wykonawca posiadający konto na Platformie przetargowej https://pan.logintrade.net/ ma dostęp do możliwości złożenia, zmiany, wycofania oferty, a także funkcjonalności pozwalających na zadawanie pytań do treści SWZ oraz komunikację z Zamawiającym w pozostałych obszarach. 4. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ poprzez Platformę przetargową https://pan.logintrade.net/. 5. Zamawiający niezwłocznie udzieli wyjaśnień, jednakże nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, o ile wniosek o wyjaśnienie SWZ wpłynie do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. 6. Wszelkie wyjaśnienia, modyfikacje treści SWZ oraz inne informacje związane z niniejszym postępowaniem, Zamawiający będzie zamieszczał wyłącznie na Platformie przetargowej, w wierszu oznaczonym tytułem oraz znakiem sprawy niniejszego postępowania. 7. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Każda wprowadzona przez Zamawiającego zmiana staje się w takim przypadku częścią SWZ. Dokonaną zmianę treści SWZ Zamawiający udostępnia na Platformie przetargowej. 8. Przyjmuje się, że dokument wysłany przy użyciu Platformy przetargowej został doręczony Wykonawcy w sposób umożliwiający zapoznanie się z jego treścią, w dniu jego przekazania na Platformę przetargową. 9. Treść SWZ wraz z załącznikami zamieszczona jest na Platformie przetargowej. 10. Niezwłocznie po otwarciu złożonych ofert, Zamawiający zamieści na Platformie przetargowej informacje o: 1) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania Wykonawców, których oferty zostały otwarte; 2) cenach zawartych w ofertach. 11. Informację o wyborze oferty najkorzystniejszej bądź o unieważnieniu postępowania Zamawiający zamieści na Platformie przetargowej. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 oraz art. 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1 ze zm.), dalej „RODO”, informujemy, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Polska Akademia Nauk, pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa, PKiN, zp@pan.pl. 2. Kontakt do inspektora ochrony danych w Polskiej Akademii Nauk: iod@pan.pl 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa i uruchomienie spektrometru mas wraz z aparaturą dodatkową” - znak sprawy ZIGR-ZP-1/2026, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, a w przypadku danych osobowych przekazanych przez Wykonawcę, którego oferta została wybrana - także na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO, w celu zawarcia i realizacji umowy o zamówienie publiczne. 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Pzp lub ustawę z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej lub inne przepisy prawa lub umowy zawarte przez Zamawiającego. Ponadto dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom świadczącym obsługę administracyjno-organizacyjną administratora. 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia (a jeżeli czas trwania umowy przekracza cztery lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy) oraz przez okres archiwizacji dokumentów wynikający z przepisów wewnętrznych administratora danych. 6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących, jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, a w przypadku danych osobowych przekazanych przez Wykonawcę, którego oferta została wybrana - także z zawarciem i realizacją umowy; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp. 7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO. cd w sekcji 5.1.6 Informacje ogólne