60478-2024 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Narol w roku 2024
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Narol w roku 2024
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, oraz szkółkarstwa leśnego, nasiennictwa, gospodarki łąkowo - rolnej, ubocznego użytkowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Narol w roku 2024. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, oraz szkółkarstwa leśnego, nasiennictwa, gospodarki łąkowo - rolnej, ubocznego użytkowania lasu, wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Przedmiot zamówienia podzielony został na 13 części
Vorherige Bekanntmachung: 583239-2023
Interne Kennung: SA.270.1.11.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 27.09.2023r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I – leśnictwo Kadłubiska: obejmuje pozyskanie i zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo – rolnej, ubocznego użytkowania lasu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łąkowo - rolnej, ubocznego użytkowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Narol w roku 2024. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łąkowo - rolnej, ubocznego użytkowania lasu.
Interne Kennung: Pakiet I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3.6. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wartości Przedmiotu Umowy określonej zgodnie z § 10 ust 1 stanowiącego załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac (na Obszarze Realizacji Pakietu) oraz (4) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: leśnictwo Maziarnia: obejmuje pozyskanie i zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo – rolnej, ubocznego użytkowania lasu
Interne Kennung: Pakiet II - Maziarnia
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III – leśnictwo Płazów: obejmuje pozyskanie i zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo – rolnej, ubocznego użytkowania las
Interne Kennung: Pakiet - III - Płazów
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV – leśnictwo Wola Wielka: obejmuje pozyskanie i zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ubocznego użytkowania lasu
Interne Kennung: Pakiet - IV - Wola Wielka
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V – leśnictwo Złomy: obejmuje pozyskanie i zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo – rolnej, ubocznego użytkowania l
Interne Kennung: Pakiet - V - Złomy
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI – leśnictwo Huta Różaniecka: obejmuje pozyskanie i zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo – rolnej, ubocznego użytkowania lasu
Interne Kennung: Pakiet - VI - Huta Różaniecka
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII – leśnictwo Lubliniec: obejmuje pozyskanie i zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo – rolnej, ubocznego użytkowania lasu
Interne Kennung: Pakiet - VII Lubliniec
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII – leśnictwo Jezioro: obejmuje pozyskanie i zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo – rolnej, ubocznego użytkowania lasu
Interne Kennung: Pakiet - VIII Jezioro
Beschreibung der Optionen: 3.6. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 20 % Wartości Przedmiotu Umowy określonej zgodnie z § 10 ust 1 stanowiącego załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac (na Obszarze Realizacji Pakietu) oraz (4) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet IX – leśnictwo Gorajec: obejmuje pozyskanie i zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo – rolnej, ubocznego użytkowania lasu
Interne Kennung: Pakiet - IX Gorajec
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet X – leśnictwo Chotylub: obejmuje pozyskanie i zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo – rolnej, ubocznego użytkowania lasu
Interne Kennung: Pakiet - X Chotylub
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet XI – leśnictwo Łówcza: obejmuje zadania z szkółkarstwa leśnego, nasiennictwa, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskanie i zrywkę drewna
Interne Kennung: Pakiet - XI Łówcza
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet XII – leśnictwo Kadłubiska, Maziarnia, Płazów, Wola Wielka, Złomy: obejmuje pozyskanie drewna, zrywkę drewna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Narol w roku 2024. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna.
Interne Kennung: Pakiet - XII
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet XIII – leśnictwo Huta Różaniecka Lubliniec, Jezioro, Gorajec, Chotylub: obejmuje pozyskanie i zrywkę drewna
Interne Kennung: Pakiet - XIII Huta Różaniecka Lubliniec, Jezioro, Gorajec, Chotylub