2. Verfahren
Verfahren
Titel: Oulun ensi- ja turvakoti ry:n taloushallinnon palvelut
Beschreibung: Oulun ensi- ja turvakoti ry on 80-vuotias järjestö, jonka toiminnan ydintä on haavoittuvassa asemassa olevien lasten ja perheiden auttaminen. Toiminnassa rinnakkain kulkevat vahva ammatillinen osaaminen ja vapaaehtois- ja järjestötoiminta. Tilaaja kilpailuttaa tällä hankintamenettelyllä itselleen kokonaisvaltaiset taloushallinnon ja palkanlaskennan palvelut. Taloushallinnon kumppanin päätehtävät tulevat olemaan kuukausittainen kirjanpito, palkanlaskenta, viranomaisilmoitukset sekä tilinpäätös. Tarkemmin kokonaisuus on kuvattu liitteessä 1, Palvelun sisältö ja vastuunjakotaulukko.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79210000 Rechnungslegung und -prüfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79211110 Lohn- und Gehaltsabrechnung
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-055892-LOT-0001