604963-2026 - Ergebnis
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie oraz pozimowe oczyszczenie dróg i obiektów drogowych na terenie miasta Tychy
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymanie oraz pozimowe oczyszczenie dróg i obiektów drogowych na terenie miasta Tychy
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie oraz pozimowe oczyszczenie dróg i obiektów drogowych na terenie miasta Tychy w podziale na zadania: ZADANIE I – Zimowe utrzymanie dróg krajowych wraz z obiektami inżynierskimi i węzłami oraz pozimowe oczyszczenie ZADANIE II – Zimowe utrzymanie dróg i ulic oraz pozimowe oczyszczanie w obszarze na wschód od osi Katowicka – Bielska wraz z Al. Bielską ZADANIE III – Zimowe utrzymanie dróg i ulic oraz pozimowe oczyszczanie w obszarze na zachód od osi Katowicka – Bielska wraz z ul. Katowicką ZADANIE IV – Zimowe utrzymanie obiektów drogowych oraz pozimowe oczyszczanie
Vorherige Bekanntmachung411398-2026
Interne Kennung23/DZP/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na 4 części. Wykonawca może złożyć jedną ofertę maksymalnie na dwa różne zadania, z zastrzeżeniem że: - Wykonawca składający ofertę na ZADANIE I nie może złożyć oferty na ZADANIE II lub ZADANIE III, może natomiast złożyć ofertę na ZADANIE IV - Wykonawca składający ofertę na ZADANIE II nie może złożyć oferty na ZADANIE I lub ZADANIE III, może natomiast złożyć ofertę na ZADANIE IV - Wykonawca składający ofertę na ZADANIE III nie może złożyć oferty na ZADANIE I lub ZADANIE II, może natomiast złożyć ofertę na ZADANIE IV Zamawiający zastrzega, że jednemu Wykonawcy może zostać udzielone zamówienie maksymalnie w dwóch częściach (zadaniach). Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, która zostanie złożona na więcej niż dwie części (zadania) bądź obejmującej ZADANIE I i II lub ZADANIE I i III lub ZADANIE II i III. Wszystkie zapisy Specyfikacji Warunków Zamówienia jednakowo dotyczą wszystkich części chyba, że w poszczególnych punktach zostały określone odmienne zapisy dla poszczególnych części zamówienia. 2. W związku z wejściem w życie regulacji rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu zmienionym / określonym rozrządzeniem Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 08.04.2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (zwanym danej rozporządzeniem) oraz ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (zwanej dalej ustawą) – stanowiących regulacje prawa powszechnie obowiązującego, które statuują wobec tzw. podmiotów rosyjskich (tzn. podmiotów objętych / określonych dyspozycją tych aktów prawnych – zgodnie z poniższym) sankcje i zakazy związane z obszarem zamówień publicznych – wskazuje, iż na gruncie niniejszego postępowania, obok podstaw wykluczenia określonych w pkt 1 i 2 (tzn. statuowanych przepisami art. 108 i 109 ustawy Pzp), zastosowanie mają również sankcje określone tymi regulacjami szczególnymi. Wedle przedmiotowych regulacji: • wykonawca stanowiący podmiot, o którym mowa w artykule 5k ust. 1 rozporządzenia, nie może uzyskać jakiegokolwiek zamówienia publicznego, ani dalej wykonywać jakiegokolwiek zamówienia publicznego (również przy udziale podmiotu trzeciego, podwykonawcy lub dostawcy w sytuacji, o której mowa w art. 5k ust. 1 rozporządzenia) – przy zastrzeżeniu artykułu 5k ust. 4 rozporządzenia; • wykonawca stanowiący podmiot, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy, w okresie trwania okoliczności tam wskazanych, podlega obligatoryjnemu wykluczeniu z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, tzn. złożona przez takiego wykonawcę oferta podlega odrzuceniu zgodnie z art. 7 ust. 3 ustawy, a ponadto w przypadku, jeżeli w okresie wykluczenia taki podmiot ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, to zgodnie z art. 7 ust. 6 ustawy podlega on karze pieniężnej nakładanej decyzją Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych (UZP). Wskazane sankcje i zakazy dotyczą: • podmiotów objętych dyspozycją artykułu 5k ust. 1 rozporządzenia, tzn. podmiotów stanowiących: a) obywateli rosyjskich lub osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy z siedzibą w Rosji; b) osoby prawne, podmioty lub organy, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a; c) osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy działające w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a lub lit. b; • podmiotów objętych dyspozycją art. 7 ust. 1 ustawy, tzn. podmiotów stanowiących wykonawcę: a) wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; b) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 01.03.2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę, o której mowa w ust. 2, ustawy lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24.02.2022 r., o ile została wpisana na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; c) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29.09.1994 r. o rachunkowości jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24.02.2022 r., o ile został wpisany na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. W kontekście powyższego Zamawiający informuje, iż z racji bezwzględnego obowiązywania i bezpośredniego stosowania przedmiotowych regulacji prawnych (obok ustawy Pzp i niezależnie od samych zapisów SWZ – przywołujących podstawy wykluczenia określone w art. 108 i 109 ustawy Pzp) wykonawcy, wobec których istnieją okoliczności, o których mowa w artykule 5k ust. 1 rozporządzenia i/lub art. 7 ust. 1 ustawy, podlegać będą wykluczeniu z udziału w niniejszym postępowaniu wprost na podstawie przedmiotowych szczególnych regulacji prawnych – niezależnie i obok podstaw wykluczenia statuowanych w art. 108 i 109 ustawy Pzp (określonych w pkt 1. i 2.), w związku z czym złożone przez nich oferty będą odrzucane jako oferty złożone przez wykonawców podlegających wykluczeniu z udziału w postępowaniu i oferty nieważne
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZADANIE I
BeschreibungZimowe utrzymanie dróg krajowych wraz z obiektami inżynierskimi i węzłami oraz pozimowe oczyszczenie
Interne KennungZADANIE I 23/DZP/26
LosLOT-0002
TitelZADANIE II
BeschreibungZimowe utrzymanie dróg i ulic oraz pozimowe oczyszczanie w obszarze na wschód od osi Katowicka – Bielska wraz z Al. Bielską
Interne KennungZADANIE II 23/DZP/26
LosLOT-0003
TitelZADANIE III
BeschreibungZimowe utrzymanie dróg i ulic oraz pozimowe oczyszczanie w obszarze na zachód od osi Katowicka – Bielska wraz z ul. Katowicką
Interne KennungZADANIE III 23/DZP/26
LosLOT-0004
TitelZADANIE IV
BeschreibungZimowe utrzymanie obiektów drogowych oraz pozimowe oczyszczanie
Interne KennungZADANIE IV 23/DZP/26
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie określonym w załącznikach do Specyfikacji Warunków Zamówienia, tj. opis przedmiotu zamówienia, projektowane postanowienia umowy, kosztorys ofertowy. Warunkiem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji będzie posiadanie w budżecie środków finansowych na realizację usług oraz oświadczenie woli Zamawiającego o żądaniu wykonania zamówienia kwalifikowanego przez Wykonawcę jako prawo opcji. Szczegółowe warunki prawa opcji zawiera § 13 Projektowanych postanowień umowy.