2. Verfahren
Verfahren
Titel: ABA alarmtransmissionsenheder og softwareplatform
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på alarmtransmissionsenheder til transmittering af alarmsignal fra ABA central til alarmberedskab samt tilknyttet software til alarmtransmissionsenheden. Kontrakten omfatter:Levering af 450 alarmtransmissionsenhederLøbende levering af alarmtransmissionsenheder i en 6 årig periodeSoftwareløsning til monitorering af alarmtransmissionsenhederne
Vorherige Bekanntmachung: 423469-2025
Interne Kennung: 265592031
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud. Enhver økonomisk aktør kan afgive et tilbud inden tilbudsfristens udløb.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31625200 Brandmeldeanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 79711000 Überwachung von Alarmanlagen
5. Los
Los: LOT-0000