See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de proiectare, asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări pentru obiectivul de investiții „REABILITARE SI MODERNIZARE SPATII INVATAMANT CENTRUL UNIVERSITAR DROBETA TURNU SEVERIN IN VEDEREA IMBUNATATIRII EFICIENTEI ENERGETICE“
Beschreibung: Servicii de proiectare, asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări pentru obiectivul de investiții „REABILITARE SI MODERNIZARE SPATII INVATAMANT CENTRUL UNIVERSITAR DROBETA TURNU SEVERIN IN VEDEREA IMBUNATATIRII EFICIENTEI ENERGETICE“ Obiectivul menționat mai sus este cuprins în cadrul strategiei Universității din Craiova cu finanțare în cadrul PROGRAMULUI REGIONAL SUD-VEST OLTENIA 2021-2027 PRIORITATEA 3 - EFICIENŢA ENERGETICĂ ȘI INFRASTRUCTURA VERDE, OBIECTIVUL SPECIFIC 2.1/b(i) - PROMOVAREA MĂSURILOR DE EFICIENȚĂ ENERGETICĂ ȘI REDUCEREA EMISIILOR DE GAZE CU EFECT DE SERĂ. Contractul presupune: - etapa I Proiectul tehnic (PT), detalii de execuție (DE), Proiect de autorizare a lucrărilor (PAC), Proiect organizare execuție (POE) aferente obiectivului „REABILITARE SI MODERNIZARE SPATII INVATAMANT CENTRUL UNIVERSITAR DROBETA TURNU SEVERIN IN VEDEREA IMBUNATATIRII EFICIENTEI ENERGETICE“ - etapa II Execuție lucrări pentru obiectivului „REABILITARE SI MODERNIZARE SPATII INVATAMANT CENTRUL UNIVERSITAR DROBETA TURNU SEVERIN IN VEDEREA IMBUNATATIRII EFICIENTEI ENERGETICE“ - etapa III Servicii de asistență tehnică din partea proiectantului pe parcursul derulării execuției aferente obiectivului „REABILITARE SI MODERNIZARE SPATII INVATAMANT CENTRUL UNIVERSITAR DROBETA TURNU SEVERIN IN VEDEREA IMBUNATATIRII EFICIENTEI ENERGETICE“ Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 18 zile. În masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari trebuie sa fie transmis in a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4553380_2024_PAAPD1503019
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Servicii de proiectare, asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări pentru obiectivul de investiții „REABILITARE SI MODERNIZARE SPATII INVATAMANT CENTRUL UNIVERSITAR DROBETA TURNU SEVERIN IN VEDEREA IMBUNATATIRII EFICIENTEI ENERGETICE“ Obiectivul menționat mai sus este cuprins în cadrul strategiei Universității din Craiova cu finanțare în cadrul PROGRAMULUI REGIONAL SUD-VEST OLTENIA 2021-2027 PRIORITATEA 3 - EFICIENŢA ENERGETICĂ ȘI INFRASTRUCTURA VERDE, OBIECTIVUL SPECIFIC 2.1/b(i) - PROMOVAREA MĂSURILOR DE EFICIENȚĂ ENERGETICĂ ȘI REDUCEREA EMISIILOR DE GAZE CU EFECT DE SERĂ. Contractul presupune: - etapa I Proiectul tehnic (PT), detalii de execuție (DE), Proiect de autorizare a lucrărilor (PAC), Proiect organizare execuție (POE) aferente obiectivului „REABILITARE SI MODERNIZARE SPATII INVATAMANT CENTRUL UNIVERSITAR DROBETA TURNU SEVERIN IN VEDEREA IMBUNATATIRII EFICIENTEI ENERGETICE“ - etapa II Execuție lucrări pentru obiectivului „REABILITARE SI MODERNIZARE SPATII INVATAMANT CENTRUL UNIVERSITAR DROBETA TURNU SEVERIN IN VEDEREA IMBUNATATIRII EFICIENTEI ENERGETICE“ - etapa III Servicii de asistență tehnică din partea proiectantului pe parcursul derulării execuției aferente obiectivului „REABILITARE SI MODERNIZARE SPATII INVATAMANT CENTRUL UNIVERSITAR DROBETA TURNU SEVERIN IN VEDEREA IMBUNATATIRII EFICIENTEI ENERGETICE“ Total servicii de proiectare: 610.000,00 lei fara TVA din care servicii asistenta tehnica 60.000,00 lei fara TVA Total executie lucrari: 13.660.212,65 lei fara TVA Valoare estimata total: 14.270.212,65 lei fara TVA
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71356200 Technische Hilfe