See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pleszewska Grupa Zakupowa. Kompleksowa dostawa gazu ziemnego w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2027r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa paliwa gazowego – dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E wraz z usługą dystrybucji. Łączna prognozowana ilość paliwa gazowego objęta postępowaniem - 45 060 290,00 kWh. Powyższe dane mają charakter orientacyjny. Szacowana wielkość przedmiotu zamówienia ustalona została w oparciu o dane historyczne (dotychczasowe zużycie w obiektach w okresie ostatnich 12 m-cy, przy uwzględnieniu możliwych zmian w użytkowaniu obiektów). Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru np. ze względu na warunki pogodowe, których zamawiający nie jest w stanie przewidzieć. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości paliwa gazowego nie pociąga dla zamawiającego (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość gazu oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. Zamówienie udzielone zostanie w czterech (4) częściach: Część 1 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2026 - ochrona taryfowa, Część 2 zamówienia - Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2026 – brak ochrony, Część 3 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2027 - ochrona taryfowa, Część 4 zamówienia - Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2027 – brak ochrony.
Interne Kennung: WI.271.9.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2026 - ochrona taryfowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 19 292 708 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 101 szt. 3. Postępowaniem objęto PPG, w których odbiorca: 1) podlega ochronie taryfowej, tj. odbiorcy o których mowa w art. 62b ust.1 pkt 2 Ustawy Pe oraz 2) ma wolumen mieszany – w danym obiekcie tylko część wolumenu podlega ochronie taryfowej 4. W Załączniku nr 1a do SWZ zamawiający wskazał, w odniesieniu do którego PPG mają zastosowanie przepisy art. 62b i wg jakiego wskaźnika procentowego. 5. Zamawiający (odbiorcy) wraz z podpisaniem umowy z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, złożą stosowne Oświadczenia odbiorcy paliw gazowych (z art. 62ba i / lub art. 62bb Ustawy Pe) wg wzoru ustanowionego w Rozporządzeniu w sprawie ochrony odbiorców gazu. 6. Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania zamieszcza informacyjnie Oświadczenia o podleganiu ochronie, które odbiorcy złożyli do obowiązującej obecnie umowy i których treść może być odmienna od danych w Załączniku nr 1a do SWZ, co wynikać może ze zmiany kwalifikacji obiektu. 7. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 8. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. 9. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 1 zamówienia zawartych zostanie 26 umów.
Interne Kennung: Część 1 zamówienia
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2026 - brak ochrony
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 3 237 437 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 21 szt. 3. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. 5. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 2 zamówienia zawartych zostanie 8 umów.
Interne Kennung: Część 2 zamówienia
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2027 - ochrona taryfowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 19 292 708 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 101 szt. 3. Postępowaniem objęto PPG, w których odbiorca: 1) podlega ochronie taryfowej, tj. odbiorcy o których mowa w art. 62b ust.1 pkt 2 Ustawy Pe oraz 2) ma wolumen mieszany – w danym obiekcie tylko część wolumenu podlega ochronie taryfowej 4. W Załączniku nr 1c do SWZ zamawiający wskazał, w odniesieniu do którego PPG mają zastosowanie przepisy art. 62b i wg jakiego wskaźnika procentowego. 5. Zamawiający (odbiorcy) wraz z podpisaniem umowy z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, złożą stosowne Oświadczenia odbiorcy paliw gazowych (z art. 62ba i / lub art. 62bb Ustawy Pe) wg wzoru ustanowionego w Rozporządzeniu w sprawie ochrony odbiorców gazu. 6. Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania zamieszcza informacyjnie Oświadczenia, które odbiorcy złożyli do obowiązującej obecnie umowy i których treść może być odmienna od danych w Załączniku nr 1c do SWZ, co wynikać może ze zmiany kwalifikacji. 7. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 8. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r. 9. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 3 zamówienia zawartych zostanie 26 umów.
Interne Kennung: Część 3 zamówienia
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2027 - brak ochrony
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 3 237 437 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 21 szt. 3. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1d do SWZ. 4. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r. 5. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 4 zamówienia zawartych zostanie 8 umów.
Interne Kennung: Część 4 zamówienia