2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de proiectare – faza Studiu de fezabilitate a obiectivului de investitii “Aparare de mal fluviul Dunarea km 476-479, comuna Gostinu, judetul Giurgiu”
Beschreibung: Documentația tehnico-economică faza Studiu de Fezabilitate va fi baza realizării fazei Proiect Tehnic + C.S. + Planul de Securitate și sănătate în muncă, D.E., P.A.C., inclusiv verificarea de specialitate a documentației și asigurarea asistenței tehnice din partea proiectantului pe perioada de execuție a lucrărilor realizată conform planificării stabilite la nivel de Autoritate Contractantă în vederea execuției de lucrări pentru realizarea și punerea în funcțiune a obiectivului de investiții: “Apărare de mal flufiul Dunărea km 476-479, comuna Gostinu, județul Giurgiu”. Promovarea și realizarea obiectivului de investiții prin lucrări care se vor propune de către un proiectant de specialitate în baza Studiului de fezabilitate va conduce la stabilizarea malului, reducerea riscului de inundații în vederea creșterii gradului de protecție a populației, infrastructurii și a obiectivelor socio-economice, precum și protejarea mediului și biodiversității. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. In cazul in care se solicita clarificari, autoritatea contractanta va raspunde cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Daca este cazul, orice alte modificari ale contractului se fac in conditiile art.221 si 222 din Legea 98/2016 privind achizitii publice si Instructiunii ANAP nr.1/2021.
Interne Kennung: 24427093202611
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79314000 Durchführbarkeitsstudie
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Documentația tehnico-economică faza Studiu de Fezabilitate va fi baza realizării fazei Proiect Tehnic + C.S. + Planul de Securitate și sănătate în muncă, D.E., P.A.C., inclusiv verificarea de specialitate a documentației și asigurarea asistenței tehnice din partea proiectantului pe perioada de execuție a lucrărilor realizată conform planificării stabilite la nivel de Autoritate Contractantă în vederea execuției de lucrări pentru realizarea și punerea în funcțiune a obiectivului de investiții: “Apărare de mal flufiul Dunărea km 476-479, comuna Gostinu, județul Giurgiu”.
Interne Kennung: 1