2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości z terenu miasta Oświęcim w instalacji komunalnej, w okresie od dnia 01 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2028 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości z terenu miasta Oświęcim w instalacji komunalnej, w okresie od dnia 01 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2028 r. 2. Opis przedmiotu zamówienia, warunki realizacji i rozliczania 1) Opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji, odbioru, rozliczenia i płatności oraz inne istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie niniejszego zamówienia, określone zostały wzorem umowy i dołączonymi do niego dokumentami załączonymi do SWZ. 2) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonywanie usług zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tekst jednolity Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), w zakresie: a) mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych oraz wydzielenie ze zmieszanych odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku, b) przetwarzania selektywnie zebranych odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01 oraz odpadów kuchennych o kodzie 20 01 08 oraz zapewnienie ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, określonych przepisami prawa, c) przetwarzania odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki i ich doczyszczanie oraz zapewnienie osiągnięcia wymaganego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, określonych przepisami prawa, d) składowanie odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz zapewnienie ograniczenia masy odpadów komunalnych przekazywanych do składowania określonych przepisami prawa, e) demontażu odpadów wielkogabarytowych, f) przetwarzanie odpadów remontowych. 3) Ilości odpadów objętych przedmiotowym zamówieniem wskazane w SWZ i dokumentach do niej załączonych są wartościami szacunkowymi, prognozowanymi, określonymi na podstawie danych z lat ubiegłych. Wielkości te mogą ulec zmianie poprzez zwiększenie lub zmniejszenie, na co Wykonawca wyraża zgodę i nie będzie dochodził roszczeń z tytułu zmian ilościowych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia ilości wskazanych odpadów oraz prawo do zmiany rodzaju odpadów komunalnych w zależności od faktycznych potrzeb i ilości, bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu. 4) Dokumenty publikowane przez Zamawiającego w związku z przedmiotowym postępowaniem stanowią całość i są podstawą dla obliczenia przez Wykonawców ceny ofertowej oraz dla określenia obowiązków wykonawcy wynikających z przekazania mu do realizacji przedmiotowego zamówienia.
Interne Kennung: ZP.271.21.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2026 r. poz. 793, dalej: „ustawa Pzp”). 2. Wartość zamówienia przekracza progi unijne określone na podstawie art. 3 ustawy Pzp. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. W zakresie proceduralnym nieuregulowanym SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511100 Einsammeln von kommunalem Müll, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001