2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oleju opałowego lekkiego na potrzeby jednostek organizacyjnych Gminy Prusice
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy lekkiego oleju opałowego typu „Ekoterm Plus” lub równoważnego, zwanego dalej „olejem”, w maksymalnej ilości do 192 000 litrów, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego, w następującym podziale: 1)30 000 litrów do Urzędu Miejskiego w Prusicach (zwany dalej UM w Prusicach) w przy ul. Rynek 1; 2)124 000 litrów do Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Prusicach (zwany dalej SP w Prusicach) przy ul. Żmigrodzkiej 43; 3)10 000 litrów do Szkoły Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Skokowej, ul. Kościelna 10, 55-110 Prusice, w tym budynek szkolny w Piotrkowicach 19; 4)8 000 litrów Ochotnicza Straż Pożarna w Prusicach, przy ul. Powstańców Śląskich 17; 5)20 000 litrów Centrum Usług Społecznych w Prusicach, ul. Żmigrodzka 39, 55-110 Prusice. 2.Podane ilości oleju mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego. 3.Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w przypadku częściowego lub całkowitego niewykorzystania wskazanych w pkt. 1 ilości oleju opałowego. 4.W cenę jednego litra oleju zostaną wliczone wszelkie koszty Wykonawcy między innymi koszt transportu, załadunku oraz rozładunku itd. 5.Zamówienie dotyczy dostaw oleju opałowego lekkiego „Ekoterm Plus” lub równoważnego o następujących parametrach (normach jakościowych): − wygląd (20 °C, 101,3 kPa): ciecz, barwa czerwona, − zapach: charakterystyczny, − gęstość w temp. 15 °C maksymalnie 860 kg/m3 − temperatura zapłonu : > 56 °C, − wartość opałowa nie mniej niż 42,6 MJ/kg, − lepkość kinematyczna (20 °C) : ≤6 mm2/s , − skład frakcyjny: • do temp. 250 O C destyluje nie więcej niż 65 %(V/V), • do temp 350 O C destyluje nie mniej niż 85 %(V/V), − zawartość siarki nie więcej niż 0,2 % (m/m), − pozostałość po koksowaniu nie większa niż 0,3 % (m/m), − pozostałość po spopieleniu nie większa niż 0,01 % (m/m), − zawartość wody nie większa niż 200 mg/kg, − temperatura płynięcia nie wyższa niż - 20 O C, − temperatura mętnienia 1 OC; − zawartość zanieczyszczeń stałych nie więcej niż 24 mg/kg. 6.Wykonawca gwarantuje, poprzez analizy wykonane na każdej partii oleju, że towar będzie zgodny z warunkami jakościowymi podanymi w potwierdzeniu zamówienia. 7.Wykonawca do każdej dostawy załączy aktualne świadectwo, jakości dostarczonego oleju opałowego. 8.Zamawiający zastrzega sobie prawo poddania kontroli laboratoryjnej losowo wybranej próbki oleju opałowego dostarczonego przez Wykonawcę bez powiadomienia Wykonawcy, w celu kontroli jakościowej w zakresie zgodności dostarczonego i wykorzystywanego oleju opałowego z właściwościami fizyko – chemicznymi określonymi w niniejszej SWZ. 9.Badania wykonywane będą w laboratorium Wykonawcy lub w niezależnym akredytowanym laboratorium (np. Instytutu Chemii i Technologii Nafty i Węgla Politechniki Wrocławskiej) lub innym akredytowanym laboratorium spośród określonych wyżej, należy do Zamawiającego, który może zażądać wykonania badań w obydwu ośrodkach jednocześnie. 10.Ujawnienie przy pomocy badań laboratoryjnych niezgodności parametrów określających właściwości próbki oleju opałowego danej dostawy z parametrami określonymi w umowie, będzie uznane za niezgodne z zamówieniem i będzie podlegało reklamacji. 11.W przypadku reklamacji przez Zamawiającego jakości oleju, Wykonawca wyraża zgodę na wykonanie dokładnych badań w niezależnym laboratorium. Koszt wykonania badań obciąża stronę w zależności od jego wyniku. 12.W przypadku reklamacji jakościowej lub ilościowej Wykonawca zobowiązuje się maksymalnie w ciągu 48 godzin od zgłoszenia reklamacji dostarczyć odpowiednią, zgodną z zamówieniem ilość oleju opałowego wolnego od wad lub brakującego w przypadku reklamacji ilościowej. 13.W przypadku, gdy wadliwy olej zostanie wlany do zbiorników Zamawiającego, w których będzie znajdować się olej, Wykonawca będzie zobowiązany na swój koszt wymienić cały olej, zgodnie z ilością znajdującą się w zbiorniku po jego wypełnieniu przez Wykonawcę. 14.Dostawa oleju opałowego nastąpi wg ceny obowiązującej w dniu dokonywania dostawy zareklamowanego oleju lub w dniu, w którym miała nastąpić dostawa, w przypadku braków ilościowych. 15.Dostawy oleju odbywać się będą sukcesywnie każdorazowo na telefonicznie zgłoszenie zapotrzebowania przez pracowników wskazanych w umowie. 16.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ-projekt umowy. 17. Zamawiający przewiduje prawo opcji. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego, obejmującego maksymalnie 192 000 litrów oleju opałowego, o maksymalnie 20%, tj. o maksymalnie 38 400 litrów. Maksymalna łączna ilość oleju opałowego objęta zamówieniem podstawowym i prawem opcji wynosi 230 400 litrów. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od zwiększenia zapotrzebowania na dostawy oleju opałowego do punktów odbioru wskazanych w SWZ. Prawo opcji może zostać zrealizowane wyłącznie w okresie obowiązywania umowy, nie później niż do dnia 30 października 2028 r. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie Wykonawcy pisemnego lub elektronicznego oświadczenia określającego zakres zwiększenia dostaw. Oświadczenie może zostać złożone nie później niż na 21 dni przed upływem okresu obowiązywania umowy. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do umowy.
Interne Kennung: ZP.271.1.8.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy lekkiego oleju opałowego typu „Ekoterm Plus” lub równoważnego, zwanego dalej „olejem”, w maksymalnej ilości do 192 000 litrów, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego, w następującym podziale: 1)30 000 litrów do Urzędu Miejskiego w Prusicach (zwany dalej UM w Prusicach) w przy ul. Rynek 1; 2)124 000 litrów do Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Prusicach (zwany dalej SP w Prusicach) przy ul. Żmigrodzkiej 43; 3)10 000 litrów do Szkoły Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Skokowej, ul. Kościelna 10, 55-110 Prusice, w tym budynek szkolny w Piotrkowicach 19; 4)8 000 litrów Ochotnicza Straż Pożarna w Prusicach, przy ul. Powstańców Śląskich 17; 5)20 000 litrów Centrum Usług Społecznych w Prusicach, ul. Żmigrodzka 39, 55-110 Prusice. 2.Podane ilości oleju mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego. 3.Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w przypadku częściowego lub całkowitego niewykorzystania wskazanych w pkt. 1 ilości oleju opałowego. 4.W cenę jednego litra oleju zostaną wliczone wszelkie koszty Wykonawcy między innymi koszt transportu, załadunku oraz rozładunku itd. 5.Zamówienie dotyczy dostaw oleju opałowego lekkiego „Ekoterm Plus” lub równoważnego o następujących parametrach (normach jakościowych): − wygląd (20 °C, 101,3 kPa): ciecz, barwa czerwona, − zapach: charakterystyczny, − gęstość w temp. 15 °C maksymalnie 860 kg/m3 − temperatura zapłonu : > 56 °C, − wartość opałowa nie mniej niż 42,6 MJ/kg, − lepkość kinematyczna (20 °C) : ≤6 mm2/s , − skład frakcyjny: • do temp. 250 O C destyluje nie więcej niż 65 %(V/V), • do temp 350 O C destyluje nie mniej niż 85 %(V/V), −zawartość siarki nie więcej niż 0,2 % (m/m), −pozostałość po koksowaniu nie większa niż 0,3 % (m/m), −pozostałość po spopieleniu nie większa niż 0,01 % (m/m), −zawartość wody nie większa niż 200 mg/kg, −temperatura płynięcia nie wyższa niż - 20 O C, −temperatura mętnienia 1 OC; −zawartość zanieczyszczeń stałych nie więcej niż 24 mg/kg. 6.Wykonawca gwarantuje, poprzez analizy wykonane na każdej partii oleju, że towar będzie zgodny z warunkami jakościowymi podanymi w potwierdzeniu zamówienia. 7.Wykonawca do każdej dostawy załączy aktualne świadectwo, jakości dostarczonego oleju opałowego. 8.Zamawiający zastrzega sobie prawo poddania kontroli laboratoryjnej losowo wybranej próbki oleju opałowego dostarczonego przez Wykonawcę bez powiadomienia Wykonawcy, w celu kontroli jakościowej w zakresie zgodności dostarczonego i wykorzystywanego oleju opałowego z właściwościami fizyko – chemicznymi określonymi w niniejszej SWZ. 9.Badania wykonywane będą w laboratorium Wykonawcy lub w niezależnym akredytowanym laboratorium (np. Instytutu Chemii i Technologii Nafty i Węgla Politechniki Wrocławskiej) lub innym akredytowanym laboratorium spośród określonych wyżej, należy do Zamawiającego, który może zażądać wykonania badań w obydwu ośrodkach jednocześnie. 10.Ujawnienie przy pomocy badań laboratoryjnych niezgodności parametrów określających właściwości próbki oleju opałowego danej dostawy z parametrami określonymi w umowie, będzie uznane za niezgodne z zamówieniem i będzie podlegało reklamacji. 11.W przypadku reklamacji przez Zamawiającego jakości oleju, Wykonawca wyraża zgodę na wykonanie dokładnych badań w niezależnym laboratorium. Koszt wykonania badań obciąża stronę w zależności od jego wyniku. 12.W przypadku reklamacji jakościowej lub ilościowej Wykonawca zobowiązuje się maksymalnie w ciągu 48 godzin od zgłoszenia reklamacji dostarczyć odpowiednią, zgodną z zamówieniem ilość oleju opałowego wolnego od wad lub brakującego w przypadku reklamacji ilościowej. 13.W przypadku, gdy wadliwy olej zostanie wlany do zbiorników Zamawiającego, w których będzie znajdować się olej, Wykonawca będzie zobowiązany na swój koszt wymienić cały olej, zgodnie z ilością znajdującą się w zbiorniku po jego wypełnieniu przez Wykonawcę. 14.Dostawa oleju opałowego nastąpi wg ceny obowiązującej w dniu dokonywania dostawy zareklamowanego oleju lub w dniu, w którym miała nastąpić dostawa, w przypadku braków ilościowych. 15.Dostawy oleju odbywać się będą sukcesywnie każdorazowo na telefonicznie zgłoszenie zapotrzebowania przez pracowników wskazanych w umowie. 16.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ-projekt umowy. 17.Zamawiający przewiduje prawo opcji. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego, obejmującego maksymalnie 192 000 litrów oleju opałowego, o maksymalnie 20%, tj. o maksymalnie 38 400 litrów. Maksymalna łączna ilość oleju opałowego objęta zamówieniem podstawowym i prawem opcji wynosi 230 400 litrów. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od zwiększenia zapotrzebowania na dostawy oleju opałowego do punktów odbioru wskazanych w SWZ. Prawo opcji może zostać zrealizowane wyłącznie w okresie obowiązywania umowy, nie później niż do dnia 30 października 2028 r. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie Wykonawcy pisemnego lub elektronicznego oświadczenia określającego zakres zwiększenia dostaw. Oświadczenie może zostać złożone nie później niż na 21 dni przed upływem okresu obowiązywania umowy. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. 18. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia z uwzględnieniem wymogów wynikających z art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1289 z późn. zm.). Na potwierdzenie przyjęcia powyższego obowiązku Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ. 19. Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień: − 09135100-5 olej opałowy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje prawo opcji polegające na zwiększeniu zakresu zamówienia podstawowego, obejmującego maksymalnie 192 000 litrów oleju opałowego, o maksymalnie 20%, tj. o maksymalnie 38 400 litrów. Maksymalna łączna ilość oleju opałowego objęta zamówieniem podstawowym i prawem opcji wynosi 230 400 litrów. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku zwiększenia zapotrzebowania na dostawy oleju opałowego do punktów odbioru wskazanych w SWZ. Prawo opcji może zostać zrealizowane wyłącznie w okresie obowiązywania umowy, nie później niż do dnia 30 października 2028 r. Zamawiający może, ale nie musi skorzystać z prawa opcji. Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie Wykonawcy pisemnego lub elektronicznego oświadczenia określającego zakres zwiększenia dostaw, nie później niż na 21 dni przed upływem okresu obowiązywania umowy. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do umowy.