See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „DTPa-IPV (4 komponensű) oltóanyag”
Beschreibung: Ajánlatkérő uniós eljárásrendben, Kbt. 85. § (1) bekezdés c) pontja szerinti tárgyalásos közbeszerzési eljárást indított, amelynek keretében Diftéria, tetanusz, szamárköhögés és járványos gyermekbénulás elleni, acelluláris pertussis komponenst tartalmazó DTPa-IPV (4 komponensű) oltóanyagot szerez be, emlékeztető oltáshoz 6 éves korban esedékes védőoltáshoz. Oltóanyag megnevezése: Diftéria, tetanusz, szamárköhögés és járványos gyermekbénulás elleni, acelluláris pertussis komponenst tartalmazó DTPa-IPV (4 komponensű) oltóanyag emlékeztető oltáshoz 6 éves korban esedékes védőoltáshoz ATC-kód: J07CA02 Teljes mennyiség: 250000 adag + 25000 adag opció Kiszerelés: A szállító által megajánlott kiszerelés. Amennyiben a megajánlott termék előtöltött fecskendő, de tű nélküli kiszerelésű, úgy mellékelni kell az oltóanyaghoz illeszkedő, WHO által megajánlott típusú, 2 db tűt. Amennyiben a megajánlott termék ampullás kiszerelésű, úgy mellékelni kell a beadáshoz szükséges, WHO által megajánlott típusú fecskendőt és 2 db tűt. Minőségi követelmény: Az oltóanyagnak meg kell felelnie: • WHO TRS 980: Recommendations to assure the quality, safety and efficacy of DT-based combined vaccines; • WHO TRS 979: Recommendations to assure the quality, safety and efficacy of acellular pertussis vaccines; • WHO TRS 1016: Guidelines for safe production and quality control of poliomyelitis vaccines; • WHO TRS 1028: Guidelines for safe production and quality control of poliomyelitis vaccines; • Európai Gyógyszerkönyv 07/2022:1934 monográfia követelményeinek. Felhasználhatóság: Az oltóanyagnak a beszállítástól számított legalább 18 hónapig felhasználhatónak kell lennie. Betárolási határidő: szerződéskötéstől számított 15 napon belül: 24 500 adag 2026. november 15.: 45 500 adag 2027. február 1.: 25 000 adag 2027. május 2.: 25 000 adag 2027. augusztus 1. 25 000 adag 2027. december 1. 20 000 adag 2028. február 1.: 25 000 adag 2028. május 2.: 20 000 adag 2028. augusztus 1.: 20 000 adag 2028. december 1.: 20 000 adag Eladó az egyes betárolási határidőkben meghatározott mennyiségektől legfeljebb 2 %-kal eltérhet. Ez a rendelkezés az opcionális mennyiség utolsó részletére nem alkalmazható és az Oltóanyag összmennyisége sem változhat. Forgalomba-hozatali engedély: Az oltóanyagnak az ajánlat benyújtásakor rendelkeznie kell a gyógyszerészeti hatóság (NNGYK, vagy korában OGYÉI /GYEMSZI/ OGYI) által, vagy az EB által a 726/2004/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet, az1901/ 2006/EK európa parlamenti és tanácsi rendelet vagy az 1394/2007/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet alapján kiadott, a megajánlott oltóanyagra vonatkozó, érvényes forgalomba hozatali engedéllyel. Gyógyszer-nagykereskedelmi engedély: Ajánlattevőnek az ajánlat benyújtásakor rendelkeznie kell az 53/2004 (VI.2.) EszCsM rendelet, illetve a 2005. évi XCV. törvény szerinti érvényes, a közbeszerzés tárgyának termékcsoportjára kiterjedő gyógyszernagykereskedelmi engedéllyel. Csomagolás: A megajánlott oltóanyagnak meg kell felelnie a 2001/83/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvnek az emberi felhasználásra szánt gyógyszerek külső csomagolásán elhelyezendő biztonsági elemekre vonatkozó részletes szabályok meghatározása tekintetében történő kiegészítéséről szóló 2015. október 2-i (EU) 2016/161 fel-hatalmazáson alapuló bizottsági rendeletnek . Ajánlatkérő idegen nyelvű csomagolást elfogad, de magyar nyelvű betegtájékoztató szükséges. Szállítás alatt az oltóanyag adott betárolási időpontban esedékes teljes mennyiségének a teljesítési helyre történő leszállítása, betárolás alatt az oltóanyag adott betárolási időpontban esedékes teljes mennyiségének az ajánlatkérő számára forgalomképes módon történő rendelkezésre bocsátása értendő. A műszaki leírás részét képező ATC kód, az oltóanyag alapmennyisége és az opció mértéke, a minőségi követelmények, továbbá a forgalomba-hozatali engedély és a gyógyszer-nagykereskedelmi engedély megléte olyan minimumkövetelmények, amelyekről ajánlatkérő a Kbt. 87. § (1) bek. alapján nem tárgyal. Ajánlatkérő a műszaki leírás elemei közül az oltóanyag felhasználhatósági idejéről, a betárolási határidőről, az egyes betárolási időpontokban esedékes oltóanyag mennyiségéről, az oltóanyag kiszereléséről tárgyal, ezek a megadott információkhoz képest a tárgyalás során kerülnek véglegesítésre, a Kbt. 88. § (6) bekezdésében foglalt előírások betartása mellett.
Vorherige Bekanntmachung: 194457-2026
Interne Kennung: EKR000427852026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő uniós eljárásrendben, Kbt. 85. § (2) bekezdés c) pontja alapján, tárgyalásos közbeszerzési eljárást folytat le. Az eljárás fő jellemzőit a Kbt. második része, a 85-89 §-ai tartalmazzák.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Ajánlatkérő uniós eljárásrendben, Kbt. 85. § (1) bekezdés c) pontja szerinti tárgyalásos közbeszerzési eljárást indított, amelynek keretében Diftéria, tetanusz, szamárköhögés és járványos gyermekbénulás elleni, acelluláris pertussis komponenst tartalmazó DTPa-IPV (4 komponensű) oltóanyagot szerez be, emlékeztető oltáshoz 6 éves korban esedékes védőoltáshoz. Oltóanyag megnevezése: Diftéria, tetanusz, szamárköhögés és járványos gyermekbénulás elleni, acelluláris pertussis komponenst tartalmazó DTPa-IPV (4 komponensű) oltóanyag emlékeztető oltáshoz 6 éves korban esedékes védőoltáshoz ATC-kód: J07CA02 Teljes mennyiség: 250000 adag + 25000 adag opció Kiszerelés: A szállító által megajánlott kiszerelés. Amennyiben a megajánlott termék előtöltött fecskendő, de tű nélküli kiszerelésű, úgy mellékelni kell az oltóanyaghoz illeszkedő, WHO által megajánlott típusú, 2 db tűt. Amennyiben a megajánlott termék ampullás kiszerelésű, úgy mellékelni kell a beadáshoz szükséges, WHO által megajánlott típusú fecskendőt és 2 db tűt. Minőségi követelmény: Az oltóanyagnak meg kell felelnie: • WHO TRS 980: Recommendations to assure the quality, safety and efficacy of DT-based combined vaccines; • WHO TRS 979: Recommendations to assure the quality, safety and efficacy of acellular pertussis vaccines; • WHO TRS 1016: Guidelines for safe production and quality control of poliomyelitis vaccines; • WHO TRS 1028: Guidelines for safe production and quality control of poliomyelitis vaccines; • Európai Gyógyszerkönyv 07/2022:1934 monográfia követelményeinek. Felhasználhatóság: Az oltóanyagnak a beszállítástól számított legalább 18 hónapig felhasználhatónak kell lennie. Betárolási határidő: szerződéskötéstől számított 15 napon belül: 24 500 adag 2026. november 15.: 45 500 adag 2027. február 1.: 25 000 adag 2027. május 2.: 25 000 adag 2027. augusztus 1. 25 000 adag 2027. december 1. 20 000 adag 2028. február 1.: 25 000 adag 2028. május 2.: 20 000 adag 2028. augusztus 1.: 20 000 adag 2028. december 1.: 20 000 adag Eladó az egyes betárolási határidőkben meghatározott mennyiségektől legfeljebb 2 %-kal eltérhet. Ez a rendelkezés az opcionális mennyiség utolsó részletére nem alkalmazható és az Oltóanyag összmennyisége sem változhat. Forgalomba-hozatali engedély: Az oltóanyagnak az ajánlat benyújtásakor rendelkeznie kell a gyógyszerészeti hatóság (NNGYK, vagy korában OGYÉI /GYEMSZI/ OGYI) által, vagy az EB által a 726/2004/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet, az1901/ 2006/EK európa parlamenti és tanácsi rendelet vagy az 1394/2007/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet alapján kiadott, a megajánlott oltóanyagra vonatkozó, érvényes forgalomba hozatali engedéllyel. Gyógyszer-nagykereskedelmi engedély: A részvételre jelentkezőnek (ajánlattevőnek) az ajánlat benyújtásakor rendelkeznie kell az 53/2004 (VI.2.) EszCsM rendelet, illetve a 2005. évi XCV. törvény szerinti érvényes, a közbeszerzés tárgyának termékcsoportjára kiterjedő gyógyszernagykereskedelmi engedéllyel. Csomagolás: A megajánlott oltóanyagnak meg kell felelnie a 2001/83/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvnek az emberi felhasználásra szánt gyógyszerek külső csomagolásán elhelyezendő biztonsági elemekre vonatkozó részletes szabályok meghatározása tekintetében történő kiegészítéséről szóló 2015. október 2-i (EU) 2016/161 fel-hatalmazáson alapuló bizottsági rendeletnek. Ajánlatkérő idegen nyelvű csomagolást elfogad, de magyar nyelvű betegtájékoztató szükséges. Szállítás alatt az oltóanyag adott betárolási időpontban esedékes teljes mennyiségének a teljesítési helyre történő leszállítása, betárolás alatt az oltóanyag adott betárolási időpontban esedékes teljes mennyiségének az ajánlatkérő számára forgalomképes módon történő rendelkezésre bocsátása értendő. A műszaki leírás részét képező ATC kód, az oltóanyag alapmennyisége és az opció mértéke, a minőségi követelmények, továbbá a forgalomba-hozatali engedély és a gyógyszer-nagykereskedelmi engedély megléte olyan minimumkövetelmények, amelyekről ajánlatkérő a Kbt. 87. § (1) bek. alapján nem tárgyal. Ajánlatkérő a műszaki leírás elemei közül az oltóanyag felhasználhatósági idejéről, a betárolási határidőről, az egyes betárolási időpontokban esedékes oltóanyag mennyiségéről, az oltóanyag kiszereléséről tárgyal, ezek a megadott információkhoz képest a tárgyalás során kerülnek véglegesítésre, a Kbt. 88. § (6) bekezdésében foglalt előírások betartása mellett.
Interne Kennung: EKR000427852026/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Az opciós mennyiség lehetőséget biztosít Ajánlatkérő számára a szerződéses alapmennyiségen felüli oltóanyag lehívására, egy vagy több részletben, az adásvételi szerződés hatálya alatt. Vevő egy részletben minimum 5000 adag oltóanyagot köteles lehívni. Az opciós mennyiség írásban történő esetleges lehívásának, azaz igénybevétele írásban történő bejelentésének, végső határideje: 2028.12.31 Ajánlatkérő az opciós mennyiséget az igényeinek megfelelően jogosult lehívni, az opciós mennyiség mértékéig, akár egy vagy több (maximum 5) részletben azzal, hogy Vevő egy részletben legalább 5000 adag oltóanyag lehívására köteles. Vevő nem köteles az opciós mennyiség lehívására. Ajánlatkérő az általa kívánt betárolási határidőt megelőzően legalább 180 naptári nappal írásban értesíti az Ajánlattevőt az opciós mennyiség igénybevételéről, annak mértékéről. Az opcionálisan lehívásra kerülő oltóanyag vételára megegyezik az alapmennyiség esetén alkalmazandó egységárral, Ajánlattevő azt az opciós mennyiség esetében is kötöttnek tekinti, és azt semmilyen jogcímen nem emelheti.