605421-2026 - Ergebnis
Finnland – Kinder- und Jugendfürsorgeleistungen – Jälki-ilmoitus sosiaalihuoltolain (1301/2014) mukaisen tukiperhepalvelun suorahankinnasta ajalla 1.6.2026 - 31.5.2027+optio 1.6.2027-31.5.2028
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Jälki-ilmoitus sosiaalihuoltolain (1301/2014) mukaisen tukiperhepalvelun suorahankinnasta ajalla 1.6.2026 - 31.5.2027+optio 1.6.2027-31.5.2028
Beschreibung: Etelä-Savon hyvinvointialue on tehnyt sopimuksen Sosiaalihuoltolain (1301/2014) mukaisesta tukiperhetoiminnasta ja ammatillisesta tukiperhetoiminnasta kahdelle (2) lapsiperhepalvelujen asiakkaalle sopimuskaudelle 1.6.2026 - 31.5.2027. Hankintaan sisältyy optio ajalle 1.6.2027-31.5.2028. Tukiperhetoiminta on tarkoitettu erityistä tukea ja ohjausta tarvitseville sosiaalihuollon tai lastensuojelun lapsille ja asiakasperheille, jotka tarvitsevat tukea vanhempien jaksamiseen tai joiden omat tukiverkostot ovat vähäiset. Ammatillisessa tukiperhetoiminnassa vähintään yhdellä vanhemmalla on sosiaali-, terveys- tai kasvatusalan ammatillinen koulutus sekä paljon kokemusta erityistä tukea tarvitsevien lasten kanssa toimimisesta. Sopimus on tehty Pelastakaa Lapset Ry:n kanssa. Hankinnan ennakoitu kokonaisarvo 33 840,00 eur (alv 0 %) on laskettu sopimuskauden 1.6.2026 - 31.05.2028 ajalle sisältäen mahdollisen option. Hankinta on osa lapsiperhepalvelujen palvelukokonaisuutta, jonka ennakoitu kokonaisarvo ylittää kansallisen kynnysarvon 400 000 €.
Interne Kennung: 15/02.08.00.00.02/2026
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311300 Kinder- und Jugendfürsorgeleistungen
5. Los
Los: LOT-0000