605470-2026 - Ergebnis
Finnland – Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft – Maa-aineksen murskauksen hankinta Etelä-Suomi 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Maa-aineksen murskauksen hankinta Etelä-Suomi 2026
Beschreibung: Metsähallitus Metsätalous Oy pyysi tarjouksia murskauksesta Etelä-Suomen alueelle. Sopimuksen kesto ja ehdot on määritelty hankintaerissä. Työt on suoritettava työlajikohtaisen palvelukuvauksen mukaisest.
Interne Kennung: MH 4494/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Tarjous ja kaikki sen liitteet on laadittava suomen kielellä. Hankintaerää ei voi jakaa. Hankintapäätös lähetetään asianosaisille sähköisesti.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Hankintaerä 1: Länsi-Suomen metsätiimi
Beschreibung: ks. hankinnan kuvaus
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Hankintaerä 2: Keski-Suomen metsätiimi
Interne Kennung: 2-1