2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w ramach projektu pn. „Poprawa mobilności miejskiej – ekotransport w Olsztynie”.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie pełnienia funkcji Inżyniera Kontraktu związanego z realizowanym przez Zamawiającego projektem pn. „Poprawa mobilności miejskiej - ekotransport w Olsztynie” /Kod CPV: 71247000-1; 71520000-9; 71248000-8; 71541000-2; 71631300-3/. 2. Mając na względzie przepis art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji, polegającego na przedłużeniu okresu świadczenia usług w etapie po zakończeniu realizacji robót (rękojmia i gwarancja) - maksymalnie o 12 miesięcy, 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego wielkość i zakres określone zostały w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załącznikach do SWZ. 4. Zamawiający zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w przypadku jeżeli nie zostaną mu przyznane środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części przedmiotowego zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 231509-2026
Interne Kennung: ZP.271.1.4.2026.c
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 71520000 Bauaufsicht, 71631300 Technische Gebäudeüberwachung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie pełnienia funkcji Inżyniera Kontraktu związanego z realizowanym przez Zamawiającego projektem pn. „Poprawa mobilności miejskiej - ekotransport w Olsztynie” /Kod CPV: 71247000-1; 71520000-9; 71248000-8; 71541000-2; 71631300-3/. 2. Mając na względzie przepis art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji, polegającego na przedłużeniu okresu świadczenia usług w etapie po zakończeniu realizacji robót (rękojmia i gwarancja) - maksymalnie o 12 miesięcy, 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego wielkość i zakres określone zostały w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załącznikach do SWZ. 4. Zamawiający zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w przypadku jeżeli nie zostaną mu przyznane środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części przedmiotowego zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 71631300 Technische Gebäudeüberwachung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Mając na względzie przepis art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji, polegającego na przedłużeniu okresu świadczenia usług w etapie po zakończeniu realizacji robót (rękojmia i gwarancja) - maksymalnie o 12 miesięcy, 2) Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji, Zamawiający może złożyć do upływu terminów określonych dla zamówienia podstawowego, wskazując jakiego okresu dotyczy przedłużenie, łącznie maksymalnie do terminu wskazanego w pkt. poprzedzającym, 3) Prawo opcji może zostać wykorzystane przez Zamawiającego w całości bądź w części, wg potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych, 4) Podstawą skorzystania z prawa opcji będą potrzeby Zamawiającego związane z przebiegiem realizacji umowy/umów o roboty budowlane oraz możliwościami płatniczymi Zamawiającego, 5) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, przy czym warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego na piśmie oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji i jego zakresie; 6) Prawo do żądania realizacji zakresu, o którym mowa powyżej (prawo opcji) jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy; 7) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w części lub w całości, Wykonawca jest zobowiązany do realizacji umowy w zakresie i okresie, w jakim Zamawiający z prawa opcji skorzysta; 8) W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują roszczenia o realizację zamówienia opcjonalnego: a) niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z prawa opcji (Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia), b) Wykonawca wyrazi zgodę na zawarcie prawa opcji w umowie i nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji; 9) Postanowienia SWZ oraz wzoru umowy odnoszące się do przedmiotu zamówienia objętego zamówieniem podstawowym znajdują odpowiednie zastosowanie w odniesieniu do przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji; 10) Zasady wynagrodzenia oraz maksymalną wartość opcji określają postanowienia § 7 wzoru Umowy; 11) Oświadczenie Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji będzie równoznaczne z przesunięciem terminu końcowego realizacji umowy o liczbę miesięcy przedłużenia świadczenia usługi w ramach prawa opcji.