See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: JÄLKI-ILMOITUS/ Lääkkeiden koneellinen annosjakelupalvelu
Beschreibung: Hankinnan kohteena on lääkkeiden koneellinen annosjakelupalvelu Pohjanmaan hyvinvointialueen niiden asiakkaiden tarpeisiin, joiden palveluun sisältyy lääkehoidosta huolehtiminen. Palvelu on terveydenhuoltolaissa määriteltyä sairaanhoitopalvelua. Lääkkeiden koneellista annosjakelupalvelua hankitaan Pohjanmaan hyvinvointialueen koti- ja asumispalveluihin. Sopimuskaudella palveluiden rajoissa kuntien sisällä voi tapahtua muutoksia. Lisäksi tilaaja ja tarjoaja voivat molemminpuolisella sopimuksella laajentaa optiona palvelua muihin yksiköihin, kuten psykososiaalisiin koti- ja asumispalveluihin, jos se nähdään molemminpuolisesti tarkoituksen mukaisena. Näissä mahdollisissa optiolaajennuksissa sovelletaan soveltuvilta osin tämän hankinnan ehtoja.
Interne Kennung: HANK25/087VL
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (hankintalaki 2016/1397) ja se toteutetaan 32 § mukaisella avoimella menettelyllä. Järjestelyyn valitaan yksi toimittaja per osa-alue. Sopimus solmitaan valintaperusteiden mukaisesti niille osa-alueille, joille saadaan vaatimukset täyttävä tarjous. Kaikki hankinnasta kiinnostuneet palveluntarjoajat voivat jättää tarjouksen. Menettelyn vaiheet ovat seuraavat: 1. Tarjousten avaaminen. 2. Tarjoajan soveltuvuuden tarkistaminen. 4. Tarjousten vertailu osa-alueittain. 5. Hankintapäätöksen teko ja päätöksestä ilmoittaminen. 6. Hankintasopimusten solmiminen. Hankintasopimus syntyy vasta kirjallisen sopimuksen allekirjoittamisella hankintaoikaisuajan 14 vrk jälkeen.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85149000 Dienstleistungen im pharmazeutischen Bereich
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Osa-alue 5. Uusikaarlepyy
Beschreibung: Liitteessä 1. Annosjakelun palvelukuvaus: on kuvattu annosjakelupalvelun sisältö ja vaatimukset ko. palvelulle. Liitteessä 2. Toimituspisteet ja yksiköt: on määritelty osa-alueen toimituspisteet ja arvioidut asiakasmäärät.
Interne Kennung: 5-0
Los: LOT-0002
Titel: Osa-alue 1. Kruunupyy
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0003
Titel: Osa-alue 6. Vöyri
Interne Kennung: 6-2
Los: LOT-0004
Titel: Osa-alue 9. Vähäkyrö
Interne Kennung: 9-3
Los: LOT-0005
Titel: Osa-alue 11. Maalahti
Interne Kennung: 11-4
Los: LOT-0006
Titel: Osa-alue 12. Korsnäs
Interne Kennung: 12-5
Los: LOT-0007
Titel: Osa-alue 13. Närpiö
Interne Kennung: 13-6
Los: LOT-0008
Titel: Osa-alue 14. Kristiinankaupunki
Interne Kennung: 14-7