See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Leikki- ja ulkokuntoiluvälineet sekä kaupunkikalusteet 2026-2028 (+1+1)
Beschreibung: Hankinnan kohteena on leikki- ja ulkokuntoiluvälineet sekä kaupunkikalusteet Keravan kaupungille. Hankinta on jaettu kymmeneen (10) osa-alueeseen: • Osa-alue 1 Ulkoleikkivälineet • Osa-alue 2 Luontoon mukautuvat ulkoleikkivälineet (Robinia) • Osa-alue 3 Luontoon mukautuvat ulkoleikkivälineet (muu puumateriaali kuin Robinia) • Osa-alue 4 Turva-alustat • Osa-alue 5 Penkit ja roska-astiat • Osa-alue 6 Aidat ja portit • Osa-alue 7 Pyörätelineet • Osa-alue 8 Ulkoliikuntavälineet • Osa-alue 9 Ulkokuntosalilaitteet (kehonpainoharjoittelu) • Osa-alue 10 Ulkokuntosalilaitteet (säädettävät painopakkalaitteet) Tarjoaja voi tehdä tarjouksen yhteen tai useampaan osa-alueeseen. Tarjoaja voi tulla valituksi yhteen tai useampaan osa-alueeseen toimittajaksi. Sitä kuinka moneen osa-alueeseen tarjoaja voi tulla valituksi ei ole rajoitettu. Osa-alueiden tarkemmat kuvaukset ja sisällöt on kuvattu liitteissä 1 "Hankinnan kohteen kuvaus" ja liitteessä 2 "Vaatimukset ja hinnat" Tässä hankinnassa perustetaan puitejärjestely, johon valitaan kaikki tarjoajat, jotka täyttävät tarjouspyynnössä asetetut soveltuvuusvaatimukset sekä muut tarjoajalle ja tarjoukselle asetetut pakolliset ehdot ja vähimmäisvaatimukset. Puitejärjestelyyn hyväksyttävät toimittajat eivät asetu keskinäiseen etusijajärjestykseen, eikä toimittajien määrää ennalta rajoiteta. Tarjouspyynnön liitteenä olevassa sopimusluonnoksessa on kuvattu sopimuskauden aikaiseen tilaamiseen liittyvät tarkemmat yksityiskohdat, kuten milloin Tilaaja voi käyttää suoraa toimittajavalintaa ja milloin on järjestettävä kevennetty kilpailutus kaikkien puitejärjestelyssä mukana olevien toimittajien kesken. Rinnakkaisten tarjousten tekeminen on kiellettyä.
Interne Kennung: 15291
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 37535200 Spielplatzausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ulkoleikkivälineet
Beschreibung: Katso osa-alueen tarkempi kuvaus ja sisältö liitteestä 1 "Hankinnan kohteen kuvaus" ja liitteestä 2 "Vaatimukset ja hinnat".
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Luontoon mukautuvat ulkoleikkivälineet (Robinia)
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Penkit ja roska-astiat
Interne Kennung: 5-2
Los: LOT-0004
Titel: Aidat ja portit
Interne Kennung: 6-3
Los: LOT-0005
Titel: Pyörätelineet
Interne Kennung: 7-4
Los: LOT-0006
Titel: Ulkoliikuntavälineet
Interne Kennung: 8-5
Los: LOT-0007
Titel: Ulkokuntosalilaitteet (kehonpainoharjoittelu)
Interne Kennung: 9-6
Los: LOT-0008
Titel: Luontoon mukautuvat ulkoleikkivälineet (muu puumateriaali kuin Robinia)
Interne Kennung: 3-7
Los: LOT-0009
Titel: Turva-alustat
Interne Kennung: 4-8
Los: LOT-0010
Titel: Ulkokuntosalilaitteet (säädettävät painopaikkalaitteet)
Interne Kennung: 10-9