See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Uusi opetuskäyttöön soveltuva kuormatraktori Pieksämäen toimipisteeseen
Beschreibung: Etelä-Savon Koulutus Oy/Etelä-Savon ammattiopiston Mikkelin toimintayksikkö on lisäämässä ja uudistamassa metsäkoneenkuljettajakoulutuksessa käytettävien ajokoneiden määrää lisääntyvän opiskelijamäärän vuoksi. Tavoitteena on hankkia vuoden 2026 aikana uusi opetustoimintaan hyvin soveltuva kuormatraktori käytettävissä olevan hankintamäärärahan puitteissa. Hankintaa on varattu rahaa 320 000 euroa (ALV 0 %). Hankintayksikkö varaa mahdollisuuden budjetin ylittävät tarjoukset tarjouspyynnön vastaisina. Kuormatraktori tulee toimittaa elokuussa 2026 Esedun Pieksämäen toimipisteeseen.
Interne Kennung: 597845
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Mikäli saaduista tarjouksista yksikään ei vastaa tarjouspyyntöä taikka olosuhteet tarjouskilpailun aikana muuttuvat sellaiseksi, ettei hankintayksikkö voi tarjouskilpailun tuloksia hyödyntää, hankintayksikkö voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan missä tahansa vaiheessa.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung
5. Los
Los: LOT-0000