2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie nadzoru inwestorskiego wraz z koordynacją i kontrolą rozliczenia budowy na zadaniu: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 221 na odcinku od Jankowa do Obwodnicy Kościerzyny - Odcinek A - odcinek od m. Jankowo do m. Kolbudy w podziale na dwa odcinki: - odcinek A1: od km ok. 6+585 do km 9+850, - odcinek A2: od km 9+850 do km ok. 14+645” w trakcie realizacji robót oraz w okresie rękojmi i ...
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego w okresie realizacji robót budowlanych wraz z koordynacją i kontrolą rozliczenia budowy oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na roboty w ramach Zadania. Charakterystyka Zadania będącego przedmiotem umowy o wykonanie robót budowlanych objętych nadzorem inwestorskim: • rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 221 o łącznej długości ok. 8,1 km do parametrów odpowiadających przewidywanej klasie technicznej drogi G (wyłączony odcinek długości ok. 800 m w km 9+850 – 10+590), • rozbudowa/przebudowa istniejących dróg w zakresie skrzyżowań z drogami powiatowymi, • przebudowa istniejących dróg w zakresie skrzyżowań z drogami gminnymi, • przebudowa/budowa krótkich odcinków ulic dojazdowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania drogi wojewódzkiej nr 221, • przebudowa i rozbudowa obiektów inżynierskich w ciągu drogi wojewódzkiej nr 221, • rozbiórka istniejących i budowa nowych obiektów mostowych, • przebudowa przejazdu kolejowego, • przebudowa/budowa systemu odwodnienia terenu, w tym urządzeń odwadniających korpus drogowy (rowy drogowe, kanalizacja deszczowa, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne), • przebudowa kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej (urządzeń teletechnicznych i energetycznych, urządzeń melioracyjnych i hydrologicznych, sieci gazowych oraz sanitarnych), • przebudowa/budowa oświetlenia drogowego, • budowa kanału technologicznego, • wykonanie docelowego oznakowania drogi wraz z urządzeniami brd, • przebudowa/budowa chodników, • budowa ciągów pieszo-rowerowych, • przebudowa istniejących zatok autobusowych, • wykonanie elementów uspokojenia ruchu drogowego, • przebudowa/budowa zjazdów, • budowa/przebudowa innych obiektów np. schodów, ogrodzeń, • gospodarka zielenią, w tym wycinka kolidujących z inwestycją drzew i krzewów oraz zagospodarowanie zieleni w granicach pasa drogi, • realizacja zamówienia zgodnie z warunkami m.in. decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia, decyzji derogacyjnych, decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym, w tym m.in. wykonanie urządzeń ochrony środowiska, zapewnienie odpowiedniego nadzoru przyrodniczego, • wykonanie oraz montaż tablic informacyjnych (2 szt.), oraz • złożenie do organu nadzoru budowlanego wniosku o pozwolenie na użytkowanie lub zawiadomienia odpowiedniego organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy dla obiektu budowlanego i wszystkich jego elementów oraz uzyskanie innych niezbędnych uzgodnień wymaganych prawem, w tym min. z zakresu ochrony przeciwpożarowej obiektów.
Interne Kennung: 60/WZP/2026/PN/WRI
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, ustawie z dnia 23 czerwca 1964 r. Kodeks cywilny, ustawie z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (ustawa Pzp). 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. 3. W postępowaniu stosuje się procedurę określoną przepisem art. 139 ustawy Pzp. 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania wskutek zaistnienia okoliczności wymienionych w art. 108 ust. 1 oraz 109 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy Pzp, w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5 k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. oraz rozporządzeniem Rady (UE) nr 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. 5. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia w pkt 2.1.6 oraz 5.1.9 wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia (również dla wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP) oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, a także informacja w zakresie certyfikacji wykonawców znajduje się w pkt 8 Instrukcji dla Wykonawców (IDW) – Rozdział I Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 6. Opis sposobu przygotowania oferty został określony w pkt 10 IDW. 7. Sposób komunikacji oraz wymagania formalne dotyczące składania ofert, oświadczeń i dokumentów szczegółowo określone zostały w pkt 11 IDW. 8. Pkt 22 IDW zawiera postanowienia dodatkowe, w tym m.in. wskazuje dokumenty jakie Zamawiającemu przed podpisaniem umowy ma przedłożyć Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana oraz klauzulę informacyjną z art. 13 RODO. 9. Zamawiający, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 10. Wymagania w odniesieniu do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostały zawarte w pkt 7.7 IDW. 11. Kryteria wyboru oferty najkorzystniejszej zawarto w pkt 16 IDW.12. Wymagania w odniesieniu do wykonawców polegających na zasobach innych podmiotów zostały określone w pkt 7.6 IDW. 13. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 71 000,00 zł netto w zakresie powtórzenia usług obejmujących podobne elementy usługi nadzoru inwestorskiego z zamówienia podstawowego. Wartość szacunkowa zamówienia wskazana w pkt 2.1.3 do niniejszego ogłoszenia uwzględnia wartość zamówień podobnych. Warunki udzielenia zamówienia podobnego, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp: 1) Wykonawca wykonał lub wykonuje należycie zamówienie podstawowe; 2) Wykonawca zapewni wykonanie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w standardzie nie gorszym niż przyjęty do wykonania zamówienia podstawowego; 3) W ramach prowadzonych negocjacji, Zamawiający i Wykonawca dojdą do porozumienia odnośnie ceny i terminu wykonania; 4) Istotne postanowienia umowy o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, inne niż określone w pkt 3 powyżej, będą zgodne z istotnymi postanowieniami umowy zawartymi w umowie dla zamówienia podstawowego. 14. Warunki realizacji umowy zostały określone w Rozdziale IV SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i Rozdziale V SWZ – Wzory umów. 15. Zasady dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostały określone w pkt 21 IDW.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71540000 Bauverwaltungsleistungen
5. Los
Los: LOT-0001