2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 486995-2025
Interne Kennung: WZP.C.271.1.70.2025.VB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych(t.j.Dz.U. z 2024 r., poz. 1320) [dalej: ustawa Pzp] w związku z art. 359 pkt 1) ustawy Pzp , z możliwością zastosowania, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15) ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust.1 pkt 7) ustawy Pzp polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeks pracy (t.j.Dz.U. z 2023 r., poz.1465 ze zm.) osób wykonujących czynności, w szczególności polegające na: pomocy w dostępie do świadczeń zdrowotnych, uzgadnianiu i pilnowaniu terminów wizyt lekarskich, badań diagnostycznych, pomocy w wykupowaniu leków w aptece, pilnowaniu przyjmowania leków oraz obserwowaniu ewentualnych skutków ubocznych ich stosowania, w szczególnie uzasadnionych przypadkach zmianie opatrunków, pomocy w użyciu środków pomocniczych i materiałów medycznych, przedmiotów ortopedycznych, a także w utrzymaniu higieny, pomocy w dotarciu do placówek służby zdrowia, pomocy w dotarciu do placówek rehabilitacyjnych. Sposób weryfikacji zatrudnienia osób, o których mowa w ust.5.1 oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem osób, o których mowa w ust.5.1 oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały opisane w projektowanych postanowieniach umownych stanowiących załącznik do SWZ. Zamawiający nie stawia wymogu złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1.nie podlegają wykluczeniu, 2.spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały one określone. Oferta składana jest pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tzn. opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Ofertę należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawca dołącza do oferty oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym w Rozdziale III, ust. 1 SWZ: a) pkt 2.2. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 108 ust.1 pkt 1) – 6) ustawy Pzp]– oświadczenie należy złożyć w formie JEDZ; b) pkt 2.3. SWZ[w zakresie podstaw wykluczenia z art.7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego]–oświadczenie należy złożyć w formie JEDZ, zaznaczając odpowiednią odpowiedź w części III sekcja D; c) pkt. 2.4. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r.]– oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1a) do SWZ. Oświadczenia te stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane podmiotowe środki dowodowe, wskazane w Rozdziale IV, ust.2 pkt 2.1. SWZ. Oświadczenie, o którym mowa w Rozdz. IV, ust. 1, pkt 1.2. SWZ lit a) – b) należy złożyć w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust.2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanego dalej „Jednolitym Dokumentem”. Wykonawca zobowiązany jest złożyć Jednolity Dokument w zakresie wskazanym w Załączniku nr 3 do SWZ. Zamawiający informuje, iż na stronie Urzędu Zamówień Publicznych znajduje się Instrukcja wypełniania Jednolitego Dokumentu. Przedłożony przez Zamawiającego wzór Jednolitego Dokumentu jest zgodny z rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiające standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić Jednolity Dokument w takim zakresie, aby Zamawiający był w stanie zweryfikować, czy Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlega wykluczeniu w zakresie opisanym w niniejszej SWZ. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest załączyć: 1) oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IV, ust.1:pkt 1.2.a)–b) SWZ – w formie JEDZ, oraz pkt 1.2. c)SWZ – na wzorze Załącznika nr 1a) do SWZ; 2) odpis lub informację z KRS, CEIDG lub innego właściwego rejestru potwierdzającego, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, 3) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów opisanych w Rozdziale IV, ust.1, pkt 1.6. ppkt2) SWZ, 4) zobowiązanie, o którym mowa w Rozdziale I, ust.5, pkt5.3. oraz 5.4. SWZ w przypadku polegania na zasobach podmiotu udostępniającego zasób Wykonawcy, 5) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: a)pełnomocnictwo, w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno zawierać w szczególności wskazanie:−postępowania o zamówienie publicznego, którego dotyczy,−wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby, ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego pełnomocnictwa, b)oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale I, ust. 4, pkt 4.4. SWZ(oświadczenie, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia–Zamawiający dopuszcza złożenia oświadczenia na Formularzu oferty)
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312100 Betreuung in Tagesstätten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85311100 Altenfürsorgeleistungen, 85311200 Behindertenfürsorgeleistungen, 85311300 Kinder- und Jugendfürsorgeleistungen, 85312400 Nicht in Heimen erbrachte Fürsorgeleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość 1 wznowienia zamówienia, polegającego na powtórzeniu przedmiotu zamówienia na okres kolejnych 181 dni – od dnia 01.01.2026r. 4. Zamawiający poinformuje pisemnie Wykonawcę, że skorzysta ze wznowienia najpóźniej trzy miesiące przed upływem terminu obowiązywania umowy. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej oświadczenie o wyrażeniu zgodny na wznowienie zamówienia w terminie do 7 dni od dnia otrzymania informacji od Zamawiającego. W przypadku braku odpowiedzi Wykonawcy w wyżej wymienionym okresie, Zamawiający uzna, że Wykonawca nie wyraża zgody na wznowienie zamówienia. 5. W przypadku niepoinformowania Wykonawcy w terminie opisanym w ust. 4., należy przyjąć, że Zamawiający nie będzie korzystał ze wznowienia. Wykonawca nie będzie miał żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający ze wznowienia nie skorzysta.