605775-2026 - Wettbewerb
Polen – Reinigungsdienste – Kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi wraz z utrzymaniem czystości na przylegających terenach zewnętrznych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi wraz z utrzymaniem czystości na przylegających terenach zewnętrznych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: „Kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi wraz z utrzymaniem czystości na przylegających terenach zewnętrznych”. Przedmiot zamówienia podzielony został na trzy części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (zakres usług i czynności) stanowi załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), który jest integralną część SWZ. Projektowane postanowienia umów w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści poszczególnych umów (w podziale na części zamówienia), określone zostały w załącznikach nr 5A, 5B i 5C do SWZ. Na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej zwaną "Pzp") Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji w części I, części II oraz części III przedmiotu zamówienia, na zasadach szczegółowo określonych w dokumentach zamówienia.
Interne KennungD.261.1.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90919200 Büroreinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I zamówienia: Kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi wraz z utrzymaniem czystości na przylegających terenach zewnętrznych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: „Kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi wraz z utrzymaniem czystości na przylegających terenach zewnętrznych”. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy części. Część I przedmiotu zamówienia obejmuje zakres główny usługi oraz zakres usługi objęty opcją. Część I obejmuje obiekty Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi mieszczące się przy: • al. Kościuszki 107/109 (obiekt objęty zakresem głównym usługi), • ul. Wólczańskiej 138 (obiekt objęty zakresem głównym usługi), • ul. Pomorskiej 37 (obiekt objęty opcją). . Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (zakres usług i czynności) stanowi załącznik nr 1 do SWZ, który jest integralną część SWZ. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy określone zostały w załączniku nr 5A do SWZ. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: a) sprzątanie - w każdy dzień roboczy (od poniedziałku do piątku) - powierzchni wewnętrznych w poszczególnych budynkach sądu, w tym pomieszczeń biurowych, sal rozpraw, toalet, korytarzy i klatek schodowych (sprzątanie powierzchni wewnętrznych przy zastosowaniu środków czystości i sprzętu Wykonawcy), uzupełnianie dozowników na mydło w płynie, uzupełnianie pojemników na ręczniki papierowe i papier toaletowy (mydło w płynie, ręczniki papierowe i papier toaletowy po stronie Wykonawcy), uzupełnianie dozowników na płyn do dezynfekcji rąk, dezynfekcję sal rozpraw po zakończeniu każdego dnia sesyjnego (środki do dezynfekcji zapewnia Zamawiający), z zastrzeżeniem, że konieczność przeprowadzania dezynfekcji uwarunkowana będzie sytuacją epidemiologiczną w kraju i może ulegać zmianie w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, b) maszynowe mycie posadzek na korytarzach, c) mycie zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni okien wraz z parapetami i ramami okiennymi - cztery razy w trakcie obowiązywania umowy, w terminach uzgodnionych z Zamawiającym: • w okresie od 15 kwietnia 2027 r. do 31 maja 2027 r. • w okresie od 1 września 2027 r. do 15 października 2027 r. • w okresie od 15 kwietnia 2028 r. do 31 maja 2028 r. • w okresie od 1 września 2028 r. do 15 października 2028 r. d) sprzątanie - w każdy dzień roboczy (od poniedziałku do piątku) - terenów zewnętrznych, w tym trawników, parkingów i chodników w lokalizacjach przy: al. Kościuszki 107/109, ul. Wólczańskiej 138 i ul. Pomorskiej 37 (z zastrzeżeniem ew. zmiany wynikającej ze skorzystania z opcji przez Zamawiającego), e) odśnieżanie i usuwanie oblodzeń - w każdy dzień w okresie zimowym - terenów zewnętrznych, w tym parkingów, schodów i chodników w lokalizacjach przy al. Kościuszki 107/109, ul. Wólczańskiej 138 i ul. Pomorskiej 37 (z zastrzeżeniem ew. zmiany wynikającej ze skorzystania z opcji przez Zamawiającego). W części I przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji na zasadach szczegółowo określonych w dokumentach zamówienia. Skorzystanie z opcji przez Zamawiającego polegać będzie na zmniejszeniu zakresu przedmiotu zamówienia, tj. możliwości wcześniejszego zakończenia realizacji zamówienia i rezygnacji ze świadczenia usługi sprzątania wyłącznie w zakresie obiektu Zamawiającego przy ul. Pomorskiej 37 - po upływie co najmniej 10 miesięcy od momentu podjęcia przez Wykonawcę czynności związanych z realizacją usługi sprzątania.
Interne KennungCzęść I
Optionen
Beschreibung der OptionenNa podstawie art. 441 ust. 1 ustawy PZP Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji w części I przedmiotu zamówienia, na zasadach szczegółowo określonych w dokumentach zamówienia. Część I przedmiotu zamówienia obejmuje zakres główny usługi oraz zakres usługi objęty opcją, zgodnie z poniższym: - zakres główny usługi - zakres główny w części I zamówienia obejmuje realizację przedmiotu zamówienia, o którym mowa w rozdziale II. ust. 1 SWZ, w dwóch obiektach Zamawiającego, które mieszczą się w Łodzi przy al. Kościuszki 107/109 oraz ul. Wólczańskiej 138, - zakres usługi objęty opcją - zakres usługi objęty opcją w części I zamówienia obejmuje realizację przedmiotu zamówienia, o którym mowa w rozdziale II. ust. 1 SWZ, w jednym obiekcie Zamawiającego, który mieści się w Łodzi przy ul. Pomorskiej 37. W części I przedmiotu zamówienia - opcja dotyczy terminu realizacji zamówienia wyłącznie w zakresie dot. świadczenia usługi w jednym obiekcie Zamawiającego, który mieści się w Łodzi przy ul. Pomorskiej 37, i obejmuje prawo Zamawiającego do wcześniejszego zakończenia świadczenia usługi sprzątania w tym zakresie, zgodnie z poniższym: - skorzystanie z opcji w części I zamówienia przez Zamawiającego polegać będzie na zmniejszeniu zakresu przedmiotu zamówienia, tj. możliwości wcześniejszego zakończenia realizacji zamówienia i rezygnacji ze świadczenia usługi sprzątania wyłącznie w zakresie obiektu przy ul. Pomorskiej 37 - po upływie co najmniej 10 miesięcy od momentu podjęcia przez Wykonawcę czynności związanych z realizacją usługi sprzątania, na zasadach określonych w dokumentach zamówienia, - po skorzystaniu z opcji przez Zamawiającego, zakres główny usługi sprzątania, który obejmuje obiekty Zamawiającego przy al. Kościuszki 107/109 i ul. Wólczańskiej 138, pozostanie bez zmian (skorzystanie z opcji nie wpływa na realizację zakresu głównego części I przedmiotu zamówienia), - zakończenie realizacji usługi w zakresie objętym opcją będzie zależne od okoliczności faktycznych polegających na dokonaniu przeprowadzki Zamawiającego z obiektu przy ul. Pomorskiej 37 do nowej siedziby przy ul. 6 Sierpnia 67 w Łodzi, - skorzystanie z opcji będzie warunkowane okoliczności formalnymi - Zamawiający zawiadomi pisemnie Wykonawcę o uruchomieniu opcji - w terminie co najmniej 14 dni kalendarzowych przed koniecznością zakończenia świadczenia usługi w zakresie objętym opcją, - termin realizacji usługi w zakresie objętym opcją w części I zamówienia wyniesie nie mniej niż 10 miesięcy, a maksymalnie 24 miesiące od momentu podjęcia przez Wykonawcę czynności związanych z realizacją usługi sprzątania, co nastąpi na zasadach określonych w dokumentach zamówienia, jednak nie wcześniej niż od 1 grudnia 2026 r., - termin realizacji zakresu głównego usługi w części I zamówienia wynosi 24 miesiące od momentu podjęcia przez Wykonawcę czynności związanych z realizacją usługi sprzątania, co nastąpi na zasadach określonych w dokumentach zamówienia, jednak nie wcześniej niż od 1 grudnia 2026 r., - zasady skorzystania z opcji w części I zamówienia zostały określone w dokumentach zamówienia, w szczególności w SWZ, załączniku nr 1 do SWZ (szczegółowy opis przedmiot zamówienia) oraz załączniku nr 5A do SWZ (projektowane postanowienia umowy dot. części I przedmiotu zamówienia).
LosLOT-0002
TitelCzęść II zamówienia: Kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi wraz z utrzymaniem czystości na przylegających terenach zewnętrznych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: „Kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi wraz z utrzymaniem czystości na przylegających terenach zewnętrznych”. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy części. Część II przedmiotu zamówienia obejmuje zakres główny usługi oraz zakres usługi objęty opcją. Część II obejmuje obiekty Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi mieszczące się przy: • ul. Wojska Polskiego 180 (obiekt objęty zakresem głównym usługi), • ul. Kopcińskiego 56 - budynek A i budynek B (obiekty objęte opcją). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (zakres usług i czynności) stanowi załącznik nr 1 do SWZ, który jest integralną część SWZ. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy określone zostały w załączniku nr 5B do SWZ. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: a) sprzątanie - w każdy dzień roboczy (od poniedziałku do piątku) - powierzchni wewnętrznych w poszczególnych budynkach sądu, w tym pomieszczeń biurowych, sal rozpraw, toalet, korytarzy i klatek schodowych (sprzątanie powierzchni wewnętrznych przy zastosowaniu środków czystości i sprzętu Wykonawcy), uzupełnianie dozowników na mydło w płynie, uzupełnianie pojemników na ręczniki papierowe i papier toaletowy (mydło w płynie, ręczniki papierowe i papier toaletowy po stronie Wykonawcy), uzupełnianie dozowników na płyn do dezynfekcji rąk, dezynfekcję sal rozpraw po zakończeniu każdego dnia sesyjnego (środki do dezynfekcji zapewnia Zamawiający), z zastrzeżeniem, że konieczność przeprowadzania dezynfekcji uwarunkowana będzie sytuacją epidemiologiczną w kraju i może ulegać zmianie w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, b) maszynowe mycie posadzek na korytarzach, c) mycie zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni okien wraz z parapetami i ramami okiennymi - cztery razy w trakcie obowiązywania umowy, w terminach uzgodnionych z Zamawiającym: • w okresie od 15 kwietnia 2027 r. do 31 maja 2027 r. • w okresie od 1 września 2027 r. do 15 października 2027 r. • w okresie od 15 kwietnia 2028 r. do 31 maja 2028 r. • w okresie od 1 września 2028 r. do 15 października 2028 r. d) sprzątanie - w każdy dzień roboczy (od poniedziałku do piątku) - terenów zewnętrznych, w tym trawników, parkingów i chodników w lokalizacji przy ul. Wojska Polskiego 180, e) odśnieżanie i usuwanie oblodzeń - w każdy dzień w okresie zimowym - terenów zewnętrznych, w tym parkingów, schodów i chodników w lokalizacji przy ul. Wojska Polskiego 180. W części II przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji na zasadach szczegółowo określonych w dokumentach zamówienia. Skorzystanie z opcji przez Zamawiającego polegać będzie na zmniejszeniu zakresu przedmiotu zamówienia, tj. możliwości wcześniejszego zakończenia realizacji zamówienia i rezygnacji ze świadczenia usługi sprzątania wyłącznie w zakresie obiektów przy ul. Kopcińskiego 56 (budynek A i budynek B) - po upływie co najmniej 10 miesięcy od momentu podjęcia przez Wykonawcę czynności związanych z realizacją usługi sprzątania.
Interne KennungCzęść II
Beschreibung der OptionenNa podstawie art. 441 ust. 1 ustawy PZP Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji w części II przedmiotu zamówienia, na zasadach szczegółowo określonych w dokumentach zamówienia. Część II przedmiotu zamówienia obejmuje zakres główny usługi oraz zakres usługi objęty opcją, zgodnie z poniższym: - zakres główny usługi - zakres główny w części II zamówienia obejmuje realizację przedmiotu zamówienia, o którym mowa w SWZ w rozdziale II. ust. 1, w jednym obiekcie Zamawiającego, który mieści się w Łodzi przy ul. Wojska Polskiego 180, - zakres usługi objęty opcją - zakres usługi objęty opcją w części II zamówienia obejmuje realizację przedmiotu zamówienia, o którym mowa w rozdziale II. ust. 1 SWZ, w dwóch obiektach Zamawiającego, które mieszczą się w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 56 (budynek A i budynek B). W części II przedmiotu zamówienia - opcja dotyczy terminu realizacji zamówienia wyłącznie w zakresie dot. świadczenia usługi w dwóch obiektach Zamawiającego, które mieszczą się w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 56 (budynek A i budynek B), i obejmuje prawo Zamawiającego do wcześniejszego zakończenia świadczenia usługi sprzątania w tym zakresie, zgodnie z poniższym: - skorzystanie z opcji w części II zamówienia przez Zamawiającego polegać będzie na zmniejszeniu zakresu przedmiotu zamówienia, tj. możliwości wcześniejszego zakończenia realizacji zamówienia i rezygnacji ze świadczenia usługi sprzątania wyłącznie w zakresie obiektów przy ul. Kopcińskiego 56 (budynek A i budynek B) - po upływie co najmniej 10 miesięcy od momentu podjęcia przez Wykonawcę czynności związanych z realizacją usługi sprzątania, na zasadach określonych w dokumentach zamówienia, - po skorzystaniu z opcji przez Zamawiającego, zakres główny usługi sprzątania, który obejmuje obiekt Zamawiającego przy ul. Wojska Polskiego 180, pozostanie bez zmian (skorzystanie z opcji nie wpływa na realizację zakresu głównego części II przedmiotu zamówienia), - zakończenie realizacji usługi w zakresie objętym opcją będzie zależne od okoliczności faktycznych polegających na dokonaniu przeprowadzki Zamawiającego z obiektów przy ul. Kopcińskiego 56 (budynek A i budynek B) do nowej siedziby przy ul. 6 Sierpnia 67 w Łodzi, - skorzystanie z opcji będzie warunkowane okoliczności formalnymi - Zamawiający zawiadomi pisemnie Wykonawcę o uruchomieniu opcji - w terminie co najmniej 14 dni kalendarzowych przed koniecznością zakończenia świadczenia usługi w zakresie objętym opcją, - termin realizacji usługi w zakresie objętym opcją w części II zamówienia wyniesie nie mniej niż 10 miesięcy, a maksymalnie 24 miesiące od momentu podjęcia przez Wykonawcę czynności związanych z realizacją usługi sprzątania, co nastąpi na zasadach określonych w dokumentach zamówienia, jednak nie wcześniej niż od 1 grudnia 2026 r., - termin realizacji zakresu głównego usługi w części II zamówienia wynosi 24 miesiące od momentu podjęcia przez Wykonawcę czynności związanych z realizacją usługi sprzątania, co nastąpi na zasadach określonych w dokumentach zamówienia, jednak nie wcześniej niż od 1 grudnia 2026 r., - zasady skorzystania z opcji w części II zamówienia zostały określone w dokumentach zamówienia, w szczególności w SWZ, załączniku nr 1 do SWZ (szczegółowy opis przedmiot zamówienia) oraz załączniku nr 5B do SWZ (projektowane postanowienia umowy dot. części II przedmiotu zamówienia).
LosLOT-0003
TitelCzęść III zamówienia: Kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi wraz z utrzymaniem czystości na przylegających terenach zewnętrznych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: „Kompleksowe utrzymanie czystości w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi wraz z utrzymaniem czystości na przylegających terenach zewnętrznych”. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy części. Część III przedmiotu zamówienia obejmuje zakres podstawowy (główny) usługi oraz zakres usługi objęty opcją. Część III obejmuje obiekt Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi mieszczący się przy: • ul. 6 Sierpnia 67 (obiekt objęty zakresem podstawowym oraz opcją, przy czym poszczególne zakresy usługi dotyczą wyłącznie terminu realizacji zamówienia w odniesieniu do obiektu Zamawiającego). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (zakres usług i czynności) stanowi załącznik nr 1 do SWZ, który jest integralną część SWZ. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy określone zostały w załączniku nr 5C do SWZ. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: a) sprzątanie - w każdy dzień roboczy (od poniedziałku do piątku) - powierzchni wewnętrznych w poszczególnych budynkach sądu, w tym pomieszczeń biurowych, sal rozpraw, toalet, korytarzy i klatek schodowych (sprzątanie powierzchni wewnętrznych przy zastosowaniu środków czystości i sprzętu Wykonawcy), uzupełnianie dozowników na mydło w płynie, uzupełnianie pojemników na ręczniki papierowe i papier toaletowy (mydło w płynie, ręczniki papierowe i papier toaletowy po stronie Wykonawcy), uzupełnianie dozowników na płyn do dezynfekcji rąk, dezynfekcję sal rozpraw po zakończeniu każdego dnia sesyjnego (środki do dezynfekcji zapewnia Zamawiający), z zastrzeżeniem, że konieczność przeprowadzania dezynfekcji uwarunkowana będzie sytuacją epidemiologiczną w kraju i może ulegać zmianie w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, b) maszynowe mycie posadzek na korytarzach, c) mycie zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni okien wraz z parapetami i ramami okiennymi - cztery razy w trakcie obowiązywania umowy, w terminach uzgodnionych z Zamawiającym: • w okresie od 15 kwietnia 2027 r. do 31 maja 2027 r. • w okresie od 1 września 2027 r. do 15 października 2027 r. • w okresie od 15 kwietnia 2028 r. do 31 maja 2028 r. • w okresie od 1 września 2028 r. do 15 października 2028 r. d) sprzątanie - w każdy dzień roboczy (od poniedziałku do piątku) - terenów zewnętrznych, w tym trawników, parkingów i chodników w lokalizacji przy ul. 6 Sierpnia 67, e) odśnieżanie i usuwanie oblodzeń - w każdy dzień w okresie zimowym - terenów zewnętrznych, w tym parkingów, schodów i chodników w lokalizacji przy ul. 6 Sierpnia 67. W części III przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji na zasadach szczegółowo określonych w dokumentach zamówienia. Skorzystanie z opcji przez Zamawiającego polegać będzie na zwiększeniu zakresu przedmiotu zamówienia, tj. możliwości wcześniejszego rozpoczęcia (a tym samym wydłużenia) realizacji zamówienia w obiekcie Zamawiającego przy ul. 6 Sierpnia 67 (skorzystanie z opcji będzie możliwe w przedziale czasowym od 1 grudnia 2026 r. do 30 września 2027 r.).
Interne KennungCzęść III
Beschreibung der OptionenNa podstawie art. 441 ust. 1 ustawy PZP Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji w części III przedmiotu zamówienia, na zasadach szczegółowo określonych w dokumentach zamówienia. Część III przedmiotu zamówienia obejmuje obiekt Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi mieszczący się przy ul. 6 Sierpnia 67. Część III przedmiotu zamówienia obejmuje zakres podstawowy (główny) usługi oraz zakres usługi objęty opcją, przy czym poszczególne zakresy usługi dotyczą wyłącznie terminu realizacji zamówienia w odniesieniu do obiektu Zamawiającego przy ul. 6 Sierpnia 67. W części III przedmiotu zamówienia - opcja dotyczy terminu rozpoczęcia realizacji zamówienia w obiekcie Zamawiającego, który mieści się w Łodzi przy ul. 6 Sierpnia 67, i obejmuje prawo Zamawiającego do rozpoczęcia świadczenia usługi sprzątania w tym obiekcie w okresie wcześniejszym (przed terminem wskazanym w zakresie podstawowym), we wskazanym przedziale czasowym, zgodnie z poniższym: - skorzystanie z opcji w części III zamówienia przez Zamawiającego polegać będzie na zwiększeniu zakresu przedmiotu zamówienia, tj. możliwości wcześniejszego rozpoczęcia (a tym samym wydłużenia) realizacji zamówienia w obiekcie Zamawiającego przy ul. 6 Sierpnia 67, - skorzystanie z opcji będzie możliwe w przedziale czasowym od 1 grudnia 2026 r. do 30 września 2027 r., - po skorzystaniu z opcji przez Zamawiającego, zakres podstawowy usługi sprzątania, który obejmuje obiekt Zamawiającego przy ul. 6 Sierpnia 67, pozostanie bez zmian i rozpocznie się od momentu podjęcia przez Wykonawcę czynności związanych z realizacją usługi sprzątania w tym zakresie, co nastąpi na zasadach określonych w dokumentach zamówienia, jednak nie wcześniej niż od 1 października 2027 r. (skorzystanie z opcji nie wpływa na realizację zakresu podstawowego części III przedmiotu zamówienia). - skorzystanie z opcji przez Zamawiającego, a tym samym wcześniejsze rozpoczęcie realizacji zamówienia, tj. w okresie od 1 grudnia 2026 r. do 30 września 2027 r. - będzie zależne od okoliczności faktycznych polegających na wcześniejszym oddaniu i przygotowaniu nowego budynku sądu do użytkowania (po otrzymaniu go przez Zamawiającego od inwestora), - skorzystanie z opcji będzie warunkowane okoliczności formalnymi - Zamawiający zawiadomi pisemnie Wykonawcę o uruchomieniu opcji - w terminie co najmniej 14 dni kalendarzowych przed koniecznością rozpoczęcia usługi w zakresie objętym opcją, - termin realizacji usługi w zakresie objętym opcją w części III zamówienia wyniesie nie mniej niż 1 miesiąc, a maksymalnie 10 miesięcy (w możliwym przedziale czasowym - od 1 grudnia 2026 r. do 30 września 2027 r.) od momentu podjęcia przez Wykonawcę czynności związanych z realizacją usługi sprzątania w tym zakresie, co nastąpi na zasadach określonych w dokumentach zamówienia, jednak nie wcześniej niż od 1 grudnia 2026 r., - termin realizacji zakresu podstawowego w części III zamówienia wynosi 14 miesięcy od momentu podjęcia przez Wykonawcę czynności związanych z realizacją usługi sprzątania w tym zakresie, co nastąpi na zasadach określonych w dokumentach zamówienia, jednak nie wcześniej niż od 1 października 2027 r., - maksymalny możliwy termin realizacji części III zamówienia (zakres podstawowy oraz zakres usługi objęty prawem opcji - w przypadku skorzystania z opcji przez Zamawiającego począwszy od 1 grudnia 2026 r.) wynosi łącznie 24 miesiące, - zasady skorzystania z opcji w części III zamówienia zostały określone w dokumentach zamówienia, w szczególności w SWZ, załączniku nr 1 do SWZ (szczegółowy opis przedmiot zamówienia) oraz załączniku nr 5C do SWZ (projektowane postanowienia umowy dot. części III przedmiotu zamówienia).