605872-2026 - Ergebnis
Ungarn – Bewachungsdienste – Élőerős őrzésvédelmi szolgáltatások - 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Élőerős őrzésvédelmi szolgáltatások - 2026
Beschreibung: A közbeszerzés tárgya: "Élőerős őrzésvédelmi szolgáltatások beszerzése a Fővárosi Állat- és Növénykert részére 2026" Szolgáltatásmegrendelés A közbeszerzési eljárás mennyisége: Vállalkozási szerződés keretében élőerős őrzésvédelmi szolgáltatások beszerzése a Fővárosi Állat- és Növénykert részére 2026 Az intézmény területén és az ott található épületekben a vagyontárgyak, valamint immateriális javak védelme, megőrzése, az azokat veszélyeztető rendkívüli helyzetek kezelése, jogsértő cselekedetek megakadályozása, veszélyeztető cselekmények megelőzése, megszüntetése, az intézmény területén tartózkodó személyek biztonságának és nyugalmának biztosítása. Az alábbi munkakörökben személy- és vagyonőrök betöltésével: • biztonsági őr, • portaszolgálat, • járőrszolgálat. Érintett területek: 1146 Budapest, Francia út 76. számtól induló az 1146 Budapest, Állatkerti krt. 6-12. szám alatti a Dózsa György út határolt terület. Az Intézmény területe: 184.960 m2 Az Állatkertbe látogatók száma évente: 900.000 – 1.100.000 fő között változik, Főszezonban a napi látogatószám meghaladhatja a 10 000 főt. Szolgálati helyek száma: 3 + járőrútvonalak Az Intézmény területén biztonságtechnikai kamerarendszer és tűzjelző központ működik. A személy- és vagyonőrök főbb feladatai: • Vagyonvédelmi feladatok: - biztonsági őrzés (biztosítási feladatok, rendészeti feladatok); - portaszolgálat (személy és gépjárműforgalom ellenőrzése, vendégek irányítása, kulcskezelés); - járőrszolgálat (körzetek, gépjárművek ellenőrzése a területeken); - kamerarendszer működtetése, riasztási feladatok (behatolás és tűzjelző rendszerek kezelése); - tájékoztatási, kiürítési feladatok - parkoló felügyelet • Rendezvénybiztosítási feladatok ellátása • Általános őrzési feladatok - az épületek és az épületekben levő ingóságok őrzése, az azokat veszélyeztető rendkívüli helyzetek, jogsértő cselekmények megakadályozása, - a rendkívüli események megelőzése, az események megszüntetésében való közreműködés, - munkavállalók be- és kiléptetése a Megrendelő által kiépített be- és kiléptető rendszer alapján, a be- és kilépés ellenőrzése, valamint az őrzött területre be- és kilépő gépjárművek utas- és csomagterének ellenőrzése, - rendkívüli esemény esetében az Állatkert területének kiürítésében való részvétel, - az Állatkert területének ellenőrzése nyitvatartási ideje után, záráskor a látogatók kiterelése az Állatkert területéről, - egyéb feladatok, amely a Megrendelő működése, tevékenysége során a helyi sajátosság, valamint olyan feladat, amelyet a Megrendelő és a Vállalkozó közösen meghatároz, (pl.: pénzkíséret, parkolóőri feladatok). • A biztonsági őri és portaszolgálati tevékenység során végzett általános feladatok • Feladatok a személy- és gépjárműforgalommal kapcsolatban • Vendégek ügyfelek irányítása • Az intézmény területére történő be- és kiléptetése során ellátandó feladatok • Egyéb feladatok (elhagyott, gazdátlan csomagok kezelése, állatszállítással kapcsolatos speciális beléptetés) Az év minden napján 6 fő 24 órában látja el az őrzés-védelmi, járőri, portaszolgálati, parkolóőri feladatokat. A 6 főből 1 fő szolgálatvezetői feladatokat lát el, aki biztonságszervezői képesítéssel kell, hogy rendelkezzen. Főszezonban (március 15. és november 3. közötti időszakban) a hétvégéken és ünnepnapokon nyitvatartási időben a fent megjelölt létszámon felül további 2 fő 8 órában lát el őrzés-védelmi és járőri feladatokat. A szerződés keretében a feladatellátás nem lehetséges készenléti, vagy ügyeleti jelleggel. A nyertes Ajánlattevő által ellátandó feladatokat részletesen, szolgálati helyenként, az Ajánlatkérő által ellenjegyzett élőerős őrzésvédelmi Őrszolgálati utasítás tartalmazza. Az Őrszolgálati utasítást nyertes Ajánlattevő a szerződés aláírásának időpontjára köteles elkészíteni Ajánlatkérővel együttműködve és Ajánlatkérő részére átadni. Ajánlatkérő az ellenjegyzett Őrszolgálati utasítást az átvételt követő 15 munkanapon belül a nyertes Ajánlattevő részére visszaadja. Tervezett óraszám: összesen 62509 óra/év az alábbi megbontás szerint: Alapszolgáltatás éves tervezett óraszáma: 53728 óra Opciók: • Eseti megrendelés alapján Ajánlatkérő az alapszolgáltatáson felül legfeljebb az éves óraszámra vetítetten +10% mértékig (5373 óra), az alábbi teljesítési létszámra tarthat igényt: - A zárás utáni programok biztosítása Nyertes Ajánlattevőnek képesnek kell lennie, hogy 11 főt - eseti megrendelés alapján - biztosítani Ajánlatkérő kérésére a 6 fő alapszolgálatot teljesítő fő mellett. - Járőr, megerősítő szolgálat (nyitvatartási időhöz igazodva zárásig) Igény szerint kerül meghatározása. Az igényt Ajánlatkérőnek legalább 24 órával a szolgálatba állás idejét megelőzően kell - eseti megrendelés formájában - jeleznie nyertes Ajánlattevő felé. Az eseti szolgáltatás nyújtást Ajánlatkérő külön rendeli meg Ajánlattevőtől a Közbeszerzési Dokumentumok részét képező szerződéstervezetben és műszaki dokumentációban foglaltak szerint. Egyidejű tervezett létszám főszezonban: maximum 8 fő (6 fő alapszolgáltatás, +2 fő, ünnepnap és hétvége nappali járőrszolgálat.) Egyidejű tervezett létszám rendezvények alatt: maximum 17 fő (6 fő alapszolgáltatás, + 11 fő eseti megrendelés alapján) • A Biodóm teljes vagy részleges megnyitása esetén (alapszolgáltatásra vonatkozóan) Abban az esetben, amennyiben a szerződés hatálya alatt a Biodóm teljes vagy részleges látogatói területe megnyitásra kerül a látogatók előtt, további őrök bevonása válik szükségessé az alábbiak szerint. Az év minden napján 2 fő 8 órában (8 óra/fő) lát el az alapszolgáltatásnál megadott létszámon felül őrzés-védelmi feladatokat, összesen legfeljebb 3408 óraszámban. A beszerzendő szolgáltatás részletes meghatározását a Közbeszerzési Dokumentumok részét képező részletes műszaki dokumentáció tartalmazza.
Vorherige Bekanntmachung: 843405-2025
Interne Kennung: EKR002364922025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Nem releváns.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79713000 Bewachungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: A közbeszerzés tárgya: "Élőerős őrzésvédelmi szolgáltatások beszerzése a Fővárosi Állat- és Növénykert részére 2026" Szolgáltatásmegrendelés A közbeszerzési eljárás mennyisége: Vállalkozási szerződés keretében élőerős őrzésvédelmi szolgáltatások beszerzése a Fővárosi Állat- és Növénykert részére 2026 Az intézmény területén és az ott található épületekben a vagyontárgyak, valamint immateriális javak védelme, megőrzése, az azokat veszélyeztető rendkívüli helyzetek kezelése, jogsértő cselekedetek megakadályozása, veszélyeztető cselekmények megelőzése, megszüntetése, az intézmény területén tartózkodó személyek biztonságának és nyugalmának biztosítása. Az alábbi munkakörökben személy- és vagyonőrök betöltésével: • biztonsági őr, • portaszolgálat, • járőrszolgálat. Érintett területek: 1146 Budapest, Francia út 76. számtól induló az 1146 Budapest, Állatkerti krt. 6-12. szám alatti a Dózsa György út határolt terület. Az Intézmény területe: 184.960 m2 Az Állatkertbe látogatók száma évente: 900.000 – 1.100.000 fő között változik, Főszezonban a napi látogatószám meghaladhatja a 10 000 főt. Szolgálati helyek száma: 3 + járőrútvonalak Az Intézmény területén biztonságtechnikai kamerarendszer és tűzjelző központ működik. A személy- és vagyonőrök főbb feladatai: • Vagyonvédelmi feladatok: - biztonsági őrzés (biztosítási feladatok, rendészeti feladatok); - portaszolgálat (személy és gépjárműforgalom ellenőrzése, vendégek irányítása, kulcskezelés); - járőrszolgálat (körzetek, gépjárművek ellenőrzése a területeken); - kamerarendszer működtetése, riasztási feladatok (behatolás és tűzjelző rendszerek kezelése); - tájékoztatási, kiürítési feladatok - parkoló felügyelet • Rendezvénybiztosítási feladatok ellátása • Általános őrzési feladatok - az épületek és az épületekben levő ingóságok őrzése, az azokat veszélyeztető rendkívüli helyzetek, jogsértő cselekmények megakadályozása, - a rendkívüli események megelőzése, az események megszüntetésében való közreműködés, - munkavállalók be- és kiléptetése a Megrendelő által kiépített be- és kiléptető rendszer alapján, a be- és kilépés ellenőrzése, valamint az őrzött területre be- és kilépő gépjárművek utas- és csomagterének ellenőrzése, - rendkívüli esemény esetében az Állatkert területének kiürítésében való részvétel, - az Állatkert területének ellenőrzése nyitvatartási ideje után, záráskor a látogatók kiterelése az Állatkert területéről, - egyéb feladatok, amely a Megrendelő működése, tevékenysége során a helyi sajátosság, valamint olyan feladat, amelyet a Megrendelő és a Vállalkozó közösen meghatároz, (pl.: pénzkíséret, parkolóőri feladatok). • A biztonsági őri és portaszolgálati tevékenység során végzett általános feladatok • Feladatok a személy- és gépjárműforgalommal kapcsolatban • Vendégek ügyfelek irányítása • Az intézmény területére történő be- és kiléptetése során ellátandó feladatok • Egyéb feladatok (elhagyott, gazdátlan csomagok kezelése, állatszállítással kapcsolatos speciális beléptetés) Az év minden napján 6 fő 24 órában látja el az őrzés-védelmi, járőri, portaszolgálati, parkolóőri feladatokat. A 6 főből 1 fő szolgálatvezetői feladatokat lát el, aki biztonságszervezői képesítéssel kell, hogy rendelkezzen. Főszezonban (március 15. és november 3. közötti időszakban) a hétvégéken és ünnepnapokon nyitvatartási időben a fent megjelölt létszámon felül további 2 fő 8 órában lát el őrzés-védelmi és járőri feladatokat. A szerződés keretében a feladatellátás nem lehetséges készenléti, vagy ügyeleti jelleggel. A nyertes Ajánlattevő által ellátandó feladatokat részletesen, szolgálati helyenként, az Ajánlatkérő által ellenjegyzett élőerős őrzésvédelmi Őrszolgálati utasítás tartalmazza. Az Őrszolgálati utasítást nyertes Ajánlattevő a szerződés aláírásának időpontjára köteles elkészíteni Ajánlatkérővel együttműködve és Ajánlatkérő részére átadni. Ajánlatkérő az ellenjegyzett Őrszolgálati utasítást az átvételt követő 15 munkanapon belül a nyertes Ajánlattevő részére visszaadja. Tervezett óraszám: összesen 62509 óra/év az alábbi megbontás szerint: Alapszolgáltatás éves tervezett óraszáma: 53728 óra Opciók: • Eseti megrendelés alapján Ajánlatkérő az alapszolgáltatáson felül legfeljebb az éves óraszámra vetítetten +10% mértékig (5373 óra), az alábbi teljesítési létszámra tarthat igényt: - A zárás utáni programok biztosítása Nyertes Ajánlattevőnek képesnek kell lennie, hogy 11 főt - eseti megrendelés alapján - biztosítani Ajánlatkérő kérésére a 6 fő alapszolgálatot teljesítő fő mellett. - Járőr, megerősítő szolgálat (nyitvatartási időhöz igazodva zárásig) Igény szerint kerül meghatározása. Az igényt Ajánlatkérőnek legalább 24 órával a szolgálatba állás idejét megelőzően kell - eseti megrendelés formájában - jeleznie nyertes Ajánlattevő felé. Az eseti szolgáltatás nyújtást Ajánlatkérő külön rendeli meg Ajánlattevőtől a Közbeszerzési Dokumentumok részét képező szerződéstervezetben és műszaki dokumentációban foglaltak szerint. Egyidejű tervezett létszám főszezonban: maximum 8 fő (6 fő alapszolgáltatás, +2 fő, ünnepnap és hétvége nappali járőrszolgálat.) Egyidejű tervezett létszám rendezvények alatt: maximum 17 fő (6 fő alapszolgáltatás, + 11 fő eseti megrendelés alapján) • A Biodóm teljes vagy részleges megnyitása esetén (alapszolgáltatásra vonatkozóan) Abban az esetben, amennyiben a szerződés hatálya alatt a Biodóm teljes vagy részleges látogatói területe megnyitásra kerül a látogatók előtt, további őrök bevonása válik szükségessé az alábbiak szerint. Az év minden napján 2 fő 8 órában (8 óra/fő) lát el az alapszolgáltatásnál megadott létszámon felül őrzés-védelmi feladatokat, összesen legfeljebb 3408 óraszámban. A beszerzendő szolgáltatás részletes meghatározását a Közbeszerzési Dokumentumok részét képező részletes műszaki dokumentáció tartalmazza. CPV kód: 79713000-5 Őrzési szolgáltatások 98341120-2 Portaszolgáltatások
Interne Kennung: EKR002364922025/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opciók: • Eseti megrendelés alapján Ajánlatkérő az alapszolgáltatáson felül legfeljebb az éves óraszámra vetítetten +10% mértékig (5373 óra), az alábbi teljesítési létszámra tarthat igényt: - A zárás utáni programok biztosítása Nyertes Ajánlattevőnek képesnek kell lennie, hogy 11 főt - eseti megrendelés alapján - biztosítani Ajánlatkérő kérésére a 6 fő alapszolgálatot teljesítő fő mellett. - Járőr, megerősítő szolgálat (nyitvatartási időhöz igazodva zárásig) Igény szerint kerül meghatározása. Az igényt Ajánlatkérőnek legalább 24 órával a szolgálatba állás idejét megelőzően kell - eseti megrendelés formájában - jeleznie nyertes Ajánlattevő felé. Az eseti szolgáltatás nyújtást Ajánlatkérő külön rendeli meg Ajánlattevőtől a Közbeszerzési Dokumentumok részét képező szerződéstervezetben és műszaki dokumentációban foglaltak szerint. Egyidejű tervezett létszám főszezonban: maximum 8 fő (6 fő alapszolgáltatás, +2 fő, ünnepnap és hétvége nappali járőrszolgálat.) Egyidejű tervezett létszám rendezvények alatt: maximum 17 fő (6 fő alapszolgáltatás, + 11 fő eseti megrendelés alapján) • A Biodóm teljes vagy részleges megnyitása esetén (alapszolgáltatásra vonatkozóan) Abban az esetben, amennyiben a szerződés hatálya alatt a Biodóm teljes vagy részleges látogatói területe megnyitásra kerül a látogatók előtt, további őrök bevonása válik szükségessé az alábbiak szerint. Az év minden napján 2 fő 8 órában (8 óra/fő) lát el az alapszolgáltatásnál megadott létszámon felül őrzés-védelmi feladatokat, összesen legfeljebb 3408 óraszámban.