605903-2026 - Ergebnis
Finnland – Forschungs- und Entwicklungsdienste und zugehörige Beratung – Toteutettavuustutkimus
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Toteutettavuustutkimus
Beschreibung: Huoltovarmuuskeskus pyytää tarjousta toteutettavuustutkimuksesta. Kyseessä on toimintavarma myymälä- ja polttoaineverkoston pilotin valtakunnallinen toteutus. Tällä hetkellä pilotti on aloitettu Kymenlaakson alueella, niin että kohteet on valittu sekä konetoimittajat valittu puitesopimukselle. Pilotin aikainen hankinnan kuvaus (joka taustoittaa projektia) on pyydettävissä ennen tarjouksen jättöajan umpeutumista osoitteesta kirjaamo@nesa.fi otsikolla "Toteutettavuustutkimus, materiaalipyyntö". Hankinnan kuvaus on liitteenä 1.
Interne Kennung: 608163
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Hankintayksiköllä on kiire saada toteutus käyntiin.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kyseessä on nopeutettu menettely.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73000000 Forschungs- und Entwicklungsdienste und zugehörige Beratung
5. Los
Los: LOT-0000