605904-2026 - Wettbewerb
Schweden – Beratung in Umweltfragen – DIS Konsulttjänster för miljöutredningar och miljötillstånd
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DIS Konsulttjänster för miljöutredningar och miljötillstånd
Beschreibung: Det dynamiska inköpssystemet avser konsulttjänster för ärenden som uppkommer utifrån de krav som miljöbalken ställer på VA SYDs verksamhet, t.ex. miljöutredningar och miljötillstånd.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90713000 Beratung in Umweltfragen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dynamiskt inköpssystem; Konsulttjänster för miljöutredningar och miljötillstånd