605980-2025 - Wettbewerb
Polen – Reparatur und Wartung von Maschinen – Usługi napraw, serwisowania oraz wykonywania okresowych przeglądów serwisowych maszyn leśnych dla Nadleśnictwa Gidle wraz z dostawą niezbędnych części i materiałów.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi napraw, serwisowania oraz wykonywania okresowych przeglądów serwisowych maszyn leśnych dla Nadleśnictwa Gidle wraz z dostawą niezbędnych części i materiałów.
Beschreibung: 3.1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 (cztery) części. Część 1 – Naprawy bieżące i awaryjne oraz remonty maszyn i urządzeń używanych przez Nadleśnictwo Gidle. Część 2 – Wykonanie przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych wraz z wykonaniem dodatkowych napraw ujawnionych podczas przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych do marki PONSSE Część 3 – Wykonanie przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych wraz z wykonaniem dodatkowych napraw ujawnionych podczas przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych do marki KOMATSU Część 4 – Wykonanie przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych wraz z wykonaniem dodatkowych napraw ujawnionych podczas przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych do marki JOHN DEERE Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub wszystkie części zamówienia. Oferta złożona na daną część musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tej części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 16 do SWZ. Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień (CPV): Główny Kod: 50530000-9 – Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn Kody dodatkowe : 16820000-9 – Części maszyn używanych w leśnictwie 3.2. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez wykonawcę firm podwykonawców (jeżeli już są znane). Wskazanie takie należy umieścić w formularzu ofertowym . W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. Podwykonawstwo całości zamówienia na rzecz podwykonawcy lub podwykonawców nie jest możliwe. 3.3. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 3.4. W stosunku do każdej części zamówienia Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do formularza ofertowego. Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji formularza ofertowego. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny zawarte w fromularzu ofertowym dla danej części zamówienia. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn związanych z prawidłowym prowadzeniem PGL LP Nadleśnictwa Gidle, (2) potrzeby ich udzielenia wynikła z okoliczności, które nie były możliwe do przewidzenia w chwili wszczęcia postępowania, 3.5. Zamawiający nie zastrzega ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa a art. 94 PZP 3.6. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 PZP. W stosunku do każdej części zamówienia Zamawiający jest uprawniony udzielić Wykonawcy zamówienia uzupełniającego, polegającego na powtórzeniu podobnych usług stanowiących przedmiot zamówienia podstawowego. Przedmiotem zamówienia uzupełniającego będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji formularza ofertowego dla danej części zamówienia. W ramach zamówienia uzupełniającego, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. Prace będące przedmiotem zamówienia uzupełniającego mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 50% Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach zamówienia uzupełniającego (w celu określenia jego zakresu) będą ceny zawarte w formularzu ofertowym dla danej części zamówienia. Zamawiający nie jest zobowiązany do udzielenia zamówienia uzupełniającego, a Wykonawcy nie służy roszczenie o jego udzielenie.
Interne Kennung: ZG.270.1.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50530000 Reparatur und Wartung von Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16820000 Teile von forstwirtschaftlichen Maschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Naprawy bieżące i awaryjne oraz remonty maszyn i urządzeń używanych przez Nadleśnictwo Gidle.
Beschreibung: 3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia Część 1 – Naprawy bieżące i awaryjne oraz remonty maszyn i urządzeń używanych przez Nadleśnictwo Gidle. Szczegółowy zakres prac został opisany w załączniku nr 15 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do formularza ofertowego. Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji formularza ofertowego. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny zawarte w fromularzu ofertowym dla danej części zamówienia. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn związanych z prawidłowym prowadzeniem PGL LP Nadleśnictwa Gidle, (2) potrzeby ich udzielenia wynikła z okoliczności, które nie były możliwe do przewidzenia w chwili wszczęcia postępowania,
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – Wykonanie przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych wraz z wykonaniem dodatkowych napraw ujawnionych podczas przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych do marki PONSSE
Beschreibung: 3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia Część 2 – Wykonanie przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych wraz z wykonaniem dodatkowych napraw ujawnionych podczas przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych do marki PONSSE Szczegółowy zakres prac został opisany w załączniku nr 15 do SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 – Wykonanie przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych wraz z wykonaniem dodatkowych napraw ujawnionych podczas przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych do marki KOMATSU
Beschreibung: 3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia Część 3 – Wykonanie przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych wraz z wykonaniem dodatkowych napraw ujawnionych podczas przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych do marki KOMATSU Szczegółowy zakres prac został opisany w załączniku nr 15 do SWZ.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 – Wykonanie przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych wraz z wykonaniem dodatkowych napraw ujawnionych podczas przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych do marki JOHN DEERE
Beschreibung: 3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia Część 4 – Wykonanie przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych wraz z wykonaniem dodatkowych napraw ujawnionych podczas przeglądów serwisowo-eksploatacyjnych do marki JOHN DEERE Szczegółowy zakres prac został opisany w załączniku nr 15 do SWZ.