2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Usługa – naprawa i wsparcie techniczne systemu do wykrywania i przeciwdziałania bezzałogowym statkom powietrznym SKYctrl w latach 2026 – 2029”.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Usługa – naprawa i wsparcie techniczne systemu do wykrywania i przeciwdziałania bezzałogowym statkom powietrznym SKYctrl w latach 2026 – 2029”, wykonana zgodnie z dokumentami zamówienia. 2. Usługi będące przedmiotem zamówienia w latach 2027, 2028 i 2029 wykonywane będą pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma do końca grudnia odpowiednio 2026, 2027 i 2028 roku potwierdzenie od Organu Logistycznego o przyznaniu środków na dany rok budżetowy. Zamawiający po otrzymaniu potwierdzenia dysponowania środkami finansowymi, o których mowa wyżej, niezwłocznie zawiadomi Wykonawcę o konieczności realizacji zakresu Umowy przewidzianego odpowiednio w roku 2027, 2028 i 2029. 4. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia i kryteriów oceny ofert zostaną zamieszczone w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która wraz z opisem przedmiotu zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Interne Kennung: 83/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ze względu na potrzeby zapewnienia ciągłości pracy systemu do wykrywania i przeciwdziałania bezzałogowym statkom powietrznym SKYctrl, który uczestniczy w bardzo ważnym dla bezpieczeństwa państwa procesie osiągania przez Siły Zbrojne RP nowej, krytycznej zdolności operacyjnej systemu przetrwania, ochrony i obrony wojsk w zakresie wykrywania i zwalczania zagrożeń ze strony bezzałogowych statków powietrznych (BSP) zachodzi konieczność bezwzględnego wykonania zadania w latach 2026-2029. Czas trwania postępowania (bez skrócenia terminu składania wniosków i otwarcia ofert) spowoduje znaczne ograniczenie czasu dla potencjalnego wykonawcy jaki pozostanie po zawarciu umowy na wykonanie zadań remontowych w szczególności w roku 2026. Mając na uwadze ilość zgłaszanych niesprawności przez użytkowników SpW oraz potrzebę zabezpieczenia funkcjonowania systemu SKYctrl przeznaczonego do: • wykrywania i przeciwdziałania bezzałogowym statkom powietrznym (BSP), • detekcji, śledzenia, identyfikacji i neutralizacji obiektów powietrznych typu LSS (low, small, slow) drogą radiową (niebalistycznie). • ochrony wojsk, a w szczególności do ochrony baz wojskowych, stanowisk dowodzenia, zgrupowań wojsk, magazynów i baz materiałowych, lotnisk oraz obiektów wymagających szczególnej ochrony, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i zastosowanie możliwości skrócenia terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu jak i terminu składania ofert zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50600000 Reparatur und Wartung von Sicherheits- und Verteidigungsmaterial
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50660000 Reparatur und Wartung von militärischen EDV-Systemen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Usługa – naprawa i wsparcie techniczne systemu do wykrywania i przeciwdziałania bezzałogowym statkom powietrznym SKYctrl w latach 2026 – 2029” - ilości według potrzeb SZ RP, wykonana zgodnie z dokumentami zamówienia. 2. Usługi będące przedmiotem zamówienia w latach 2027, 2028 i 2029 wykonywane będą pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma do końca grudnia odpowiednio 2026, 2027 i 2028 roku potwierdzenie od Organu Logistycznego o przyznaniu środków na dany rok budżetowy. Zamawiający po otrzymaniu potwierdzenia dysponowania środkami finansowymi, o których mowa wyżej, niezwłocznie zawiadomi Wykonawcę o konieczności realizacji zakresu Umowy przewidzianego odpowiednio w roku 2027, 2028 i 2029. 3. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia i kryteriów oceny ofert zostaną zamieszczone w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która wraz z opisem przedmiotu zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.