See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ventilationsservice og ventilationsarbejder
Beschreibung: Horsens Kommune Ejendomme er forpligtet til at anvende den udbudte kontrakt, når der er tale om servicering samt reparation og vedligehold af udsugningsanlæg og komfortventilationsanlæg samt kontrol af brandsikringsautomatik for alle kommunens bygninger (undtagen bygninger på øen Endelave) i Ejendommes bygningsportefølje. Udskiftning og nyetablering af anlæg er ikke omfattet af kontrakten.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 50712000 Reparatur und Wartung von mechanischen Einrichtungen in Gebäuden, 71315410 Belüftungssysteminspektion
5. Los
Los: LOT-0000