606192-2026 - Wettbewerb
Schweden – Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung – Lilla Bommens gästhamn - Systemhandling med option på detaljprojektering/förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lilla Bommens gästhamn - Systemhandling med option på detaljprojektering/förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad
Beschreibung: Uppdraget omfattar systemhandling med option för detaljprojektering/framtagning av förfrågningsunderlag för utförande entreprenad för nya kajkonstruktioner inom Lilla Bommens gästhamn.
Interne Kennung: N400U26-380
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71311000 Beratung im Tief- und Hochbau, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71323200 Planung von Werksanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Lilla Bommens gästhamn - Systemhandling med option på detaljprojektering/förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad
606192-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning – Lilla Bommens gästhamn - Systemhandling med option på detaljprojektering/förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareN400U26-380
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71323200 Teknisk konstruktion av anläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001