See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług serwisowych w tym bieżąca konserwacja oraz okresowe przeglądy stanu technicznego i naprawy instalacji, urządzeń i systemów znajdujących się w obiektach 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach oraz w obiektach wojskowych będących na zaopatrzeniu gospodarczym 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, w zakresie 5 zadań.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług serwisowych w tym bieżąca konserwacja oraz okresowe przeglądy stanu technicznego i naprawy instalacji, urządzeń i systemów znajdujących się w obiektach 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach oraz w obiektach wojskowych będących na zaopatrzeniu gospodarczym 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, w zakresie 5 zadań, tj.: - zadanie nr 1: świadczenie usług serwisowych w obiekcie technicznym PRDZ w Brzoskwini, - zadanie nr 2: świadczenie usług serwisowych w budynku nr 208 w Balicach, - zadanie nr 3: świadczenie usług serwisowych w budynku nr 220 w Balicach, - zadanie nr 4: świadczenie usług serwisowych Systemu Sygnalizacji Pożaru w budynkach kompleksu wojskowego Balice oraz w 11 MBOT w Oświęcimiu - zadanie nr 5: świadczenie usług serwisowych w budynku nr 232 w kompleksie wojskowym w Balicach,
Interne Kennung: 19/O/SI/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia na świadczenie usług serwisowych, w tym bieżącą konserwację oraz okresowe przeglądy stanu technicznego i naprawy instalacji, urządzeń i systemów znajdujących się w obiektach 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach oraz w obiektach wojskowych będących na zaopatrzeniu gospodarczym 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, na podstawie art. 411 ust. 16 ustawy skraca termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu ograniczonym. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i wynikające z niej skrócenie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, wynika z konieczności zabezpieczenia ciągłości świadczenia usług serwisowych i bieżącej konserwacji oraz napraw instalacji, urządzeń i systemów. Obiekty te pracują w systemie ciągłym i wymagają ciągłej sprawności technicznej oraz ciągłej konserwacji. Wyznaczenie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przewidzianego Ustawą Prawo zamówień publicznych bez skrócenia go, uniemożliwiłoby udzielenie niniejszego zamówienia w terminie zapewniającym ciągłość usługi serwisowania i bieżącej konserwacji oraz napraw instalacji, urządzeń i systemów, tj. podpisanie umowy przed koniecznym terminem rozpoczęcia świadczenia usług.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50532000 Reparatur und Wartung von elektrischen Maschinen, Geräten und zugehörigen Einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50730000 Reparatur und Wartung von Kühlgruppen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usług serwisowych w obiekcie technicznym PRDZ w Brzoskwini.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 1 jest świadczenie usług serwisowych w obiekcie technicznym PRDZ w Brzoskwini.
Interne Kennung: zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W postepowaniu Zamawiający przewiduje opcje „A” polegającą na realizacji napraw, w których wartość materiałów niezbędnych do wykonania naprawy przekracza jednorazowo 800 zł brutto oraz opcję „B”, polega na świadczeniu w okresie 01.01.2028r. – 31.10.2028r. tego samego zakresu usług serwisowych co w terminie 01.11.2026r. – 31.12.2027r. (zamówienie podstawowe). Zamówienie realizowane w ramach opcji „A” obejmuje naprawy, w których wartość materiałów niezbędnych do wykonania naprawy przekracza jednorazowo 800 zł brutto. Naprawy te będą realizowane za opłatą ustaloną (wynegocjowaną) każdorazowo pomiędzy Wykonawcą i Zamawiającym, na podstawie ceny jednej roboczogodziny naprawy, o której mowa w §7 ust. 4 zawartej umowy (cena ta musi uwzględniać wszelkie koszty, w tym również koszty dojazdu ekipy serwisowej), którą Wykonawca przedstawił w ofercie oraz cen części i urządzeń przewidzianych do naprawy, które nie mogą przekraczać średniej ceny urządzeń i części udostępnianych w aktualnie obowiązujących cennikach firm zajmujących się sprzedażą w/w części lub urządzeń. Cena jednej roboczogodziny, o której mowa powyżej, jest w przedmiotowym postępowaniu jednym z kryteriów oceny ofert. Uruchomienie opcji „A” nastąpi po wystąpieniu awarii, która będzie wymagać wykonania naprawy. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Maksymalna wartość opcji „A” dla poszczególnych zadań została określona w § 7 ust. 3 projektowanych postanowień umowy. Realizacja opcji „A” będzie zależeć od wystąpienia awarii wymagających napraw, w których wartość materiałów niezbędnych do wykonania naprawy przekracza jednorazowo 800 zł brutto oraz będzie zależna od środków finansowych przeznaczonych przez Zamawiającego na ten cel oraz akceptacji przez Zamawiającego wyceny dokonanej przez Wykonawcę. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z opcji „B”. Opcja „B” obejmuje świadczenie usług serwisowych w zakresie analogicznym do zamówienia podstawowego (tj. 01.11.2026 – 31.12.2027), na okres od 01.01.2028r. do 31.10.2028r. W przypadku skorzystania z opcji „B”, Zamawiający może wykorzystać ją w całości lub części. Zawiadomienie będzie zawierać informację o okresie, w zakresie którego Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji. Skorzystanie z opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Opcja „B” realizowana będzie w przypadku pozyskania przez Zamawiającego środków finansowych na realizację opcji „B”, przez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja B” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczne zamówienie w ramach opcji „B” będzie uzależnione od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji „B”, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji „B”, jego zakresie i terminach wykonania usług serwisowych najpóźniej do 15.11.2027r. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji „B”, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. Usługi wykonane w ramach opcji „B” muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego. Skorzystanie z opcji „A” i opcji „B” nie wymaga aneksowania umowy. Zamówienie w ramach opcji „A” i opcji „B” będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Świadczenie usług serwisowych w budynku nr 208 w Balicach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 2 jest świadczenie usług serwisowych w budynku nr 208 w Balicach
Interne Kennung: zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Świadczenie usług serwisowych w budynku nr 220 w Balicach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 3 jest świadczenie usług serwisowych w budynku nr 220 w Balicach
Interne Kennung: zadanie nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Świadczenie usług serwisowych Systemu Sygnalizacji Pożaru w budynkach kompleksu wojskowego Balice oraz w 11 MBOT w Oświęcimiu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 4 jest świadczenie usług serwisowych Systemu Sygnalizacji Pożaru w budynkach kompleksu wojskowego Balice oraz w 11 MBOT w Oświęcimiu.
Interne Kennung: zadanie nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Świadczenie usług serwisowych w budynku nr 232 w kompleksie wojskowym w Balicach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 5 jest świadczenie usług serwisowych w budynku nr 232 w kompleksie wojskowym w Balicach,
Interne Kennung: zadanie nr 5