See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Besiktningstjänster inom bygg och anläggning
Beschreibung: Besiktningstjänster inom bygg och anläggning
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Besiktningsman - Bygg
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:1
Los: LOT-0002
Titel: Besiktningsman - El/tele
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: Besiktningsman - VS
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:3
Los: LOT-0004
Titel: Besiktningsman - Ventilation
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:4
Los: LOT-0005
Titel: Besiktningsman - Styr och övervakning
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:5
Los: LOT-0006
Titel: Besiktningsman - Mark
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:6
Los: LOT-0007
Titel: Besiktningsman - Larm och passage
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:7
Los: LOT-0008
Titel: Besiktningsman - Brandlarm
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:8
Los: LOT-0009
Titel: Besiktningsman - Lekredskap
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:9
Los: LOT-0010
Titel: Besiktningsman - Stål
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:10
Los: LOT-0011
Titel: Besiktningsman – Sprinkler
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:11
Los: LOT-0012
Titel: Besiktningsman – Hiss
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:12
Los: LOT-0013
Titel: Besiktningsman – Gasol/gas
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:13
Los: LOT-0014
Titel: Besiktningsman – Dörrautomatik/portar
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132240:Lot:14
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Del (anbudsområde): LOT-0002
Del (anbudsområde): LOT-0003
Del (anbudsområde): LOT-0004
Del (anbudsområde): LOT-0005
Del (anbudsområde): LOT-0006
Del (anbudsområde): LOT-0007
Del (anbudsområde): LOT-0008
Del (anbudsområde): LOT-0009
Del (anbudsområde): LOT-0010
Del (anbudsområde): LOT-0011
Del (anbudsområde): LOT-0012
Del (anbudsområde): LOT-0013
Del (anbudsområde): LOT-0014