2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA MLEKA I PRZETWORÓW MLECZARSKICCH
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa mleka i przetworów mleczarskich dla 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Termin wykonania zamówienia: 2 lata Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji dostaw: 01.01.2026 r. W przypadku przedłużającej się procedury przetargowej – realizacja dostaw rozpocznie się od dnia zawarcia umowy. Szczegółowy opis, obowiązujące dokumenty oraz wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust.2 ustawy Pzp przedmiotu zamówienia zawarte zostały w Załączniku nr 7 – „Opis przedmiotu zamówienia” oraz załączniku nr 4 do SWZ – „Projekt umowy” do SWZ. Zakres zamówienia zawarty został w Załączniku nr 1A do SWZ - formularz cenowy. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Z uwagi na jednolity charakter dostaw, podzielenie zamówienia jest niecelowe, a nawet mogłoby powodować niekorzystne skutki dla Zamawiającego w postaci np. trudności koordynacji działań różnych Wykonawców, co może zagrozić właściwemu wykonaniu przedmiotu zamówienia, zwiększenia oferowanych cen, czy też niemożliwość rozstrzygnięcia postępowania z uwagi na fakt, że złożenie ofert na tak małe części zamówienia byłoby dla Wykonawców nieopłacalne. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę o jednorodnym charakterze. Brak podziału na części nie będzie miał wpływu na krąg Wykonawców. W przypadku podziału na części, jak i jego braku ofertę będzie mógł złożyć mały, średni i duży przedsiębiorca. Wymagania dotyczące realizacji umowy, reklamacji, kar zawarte są w załączniku nr 4 do SWZ – Projekt umowy Ilościowy i jakościowy odbiór towaru będzie dokonywany w miejscu dostawy (magazyn służby żywnościowej, znajdujący się na terenie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego, 61-325 Poznań, ul. Silniki 1) , przez osoby upoważnione ze strony Zamawiającego (magazynierzy), z udziałem Wykonawcy lub jego upoważnionego przedstawiciela, w oparciu o fakturę i złożone zamówienie.
Interne Kennung: ZP 52/IX/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa mleka i przetworów mleczarskich
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mleka i przetworów mleczarskich dla 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego. 2. Szczegółowy opis, obowiązujące dokumenty oraz wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust.2 ustawy Pzp przedmiotu zamówienia zawarte zostały w Załączniku nr 7 – „Opis przedmiotu zamówienia” oraz załączniku nr 4 do SWZ – „Projekt umowy” do SWZ. Zakres zamówienia zawarty został w Załączniku nr 1A do SWZ - formularz cenowy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1.ZAMAWIAJĄCY przewiduje opcję zgodnie z zapisem art. 441 ustawy Pzp, do wysokości nie przekraczającej 200 % kwoty brutto, w zakresie asortymentu oraz z zastosowaniem cen jednostkowych i ilości wskazanych w Formularzu cenowym (stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszej umowy), w kolumnie dotyczącej ilości w ramach prawa opcji z terminem realizacji do dnia 31.12.2027r.. 2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia opcjonalnego w terminie do dwóch dni kalendarzowych od dnia złożenia zamówienia przez Zamawiającego (zamówienie może być złożone do 29.12.2027 r.). 3. Wykorzystanie prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Realizowanie opcjonalnej części będzie wykonywane na podstawie oświadczenia woli Zamawiającego, a Wykonawca będzie zobligowany podjąć się jej realizacji w ramach przedmiotowej umowy. Realizowanie opcji będzie odbywało się w oparciu o ceny jednostkowe zaproponowane przez Wykonawcę w formularzu cenowym (dla zamówienia podstawowego). 4. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane na tych samych warunkach co zamówienie podstawowe. Wykonawcy będzie przysługiwało odrębne wynagrodzenie za dostawy w ramach prawa opcji. 5. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego 6. Zamawiający zawiadomi pisemnie Wykonawcę o uruchomieniu prawa opcji. Termin realizacji opcji może wykraczać poza termin realizacji zamówienia podstawowego umowy.