606254-2026 - Ergebnis
Rumänien – Verbrauchsmaterial für Nierendialyse – MATERIALE SI CONSUMABILE PENTRU PN DIALIZA COMPATIBILE SAU ECHIVALENTE CU ECHIPAMENTELE MEDICALE AFLATE IN DOTAREA SPITALULUI
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: MATERIALE SI CONSUMABILE PENTRU PN DIALIZA COMPATIBILE SAU ECHIVALENTE CU ECHIPAMENTELE MEDICALE AFLATE IN DOTAREA SPITALULUI
Beschreibung: Achizitie consumabile pentru dializa in cadrul Programului National pentru „Tratament de supleere a functiei renale la bolnavii cu insuficienta renala cronica”, defalcate pe 5 loturi conform informatiilor prezentate in caietul de sarcini. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 . Autoritatea/entitatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet la toate solicitările de clarificări şi/sau informaţii suplimentare primite de la operatorii economici interesaţi: in a 11 inainte de data limita de depunere a ofertelor
Interne Kennung: 4253650_2025_PAAPD1544744
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33181520 Verbrauchsmaterial für Nierendialyse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CONSUMABILE DIALIZA
Beschreibung: Linii pompa dubla Linii pompa simpla Dializoare Sol. Acida concentrata pt. dializa compatibila cu aparatele Granumix 107S Sol. Bazica concentrata Pt. dializa compatibila cu aparatele Granumix 107S/ Filtru pentru dializant
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33692800 Dialyselösungen
Los: LOT-0002
Titel: CATETERE
Beschreibung: Set cateter lumen dublu 12Frx16 cm Set cateter lumen dublu 12Frx20 cm KIT CATETER PERMANENT TUNELIZAT ANTEGRAD 15FrX31CM KIT CATETER PERMANENT 15FX27CM
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141200 Katheter
Los: LOT-0003
Titel: FISTULINE
Beschreibung: Fistuline 15 G art. Fistuline 15 G ven. Fistuline 16 G art. Fistuline 16 G ven. Fistuline 17 G art. Fistuline 17 G ven. Fistuline in Y 16 G Fistuline in Y 17 G Adaptor in Y
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: DEZINFECTANTI DIALIZA
Beschreibung: Dezinfectant acid pe baza de peracetic -tip Puristeril Dezinfectant pe baza de Hipoclorit de sodiu tip Sporotal Dezinfectant pe baza de acid citric tip Citrosteril
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: SERINGI
Beschreibung: Seringi 2ml de unica folosinta, din 3 componente Seringi 5 ml de unica folosinta, din 3 componente Seringi 10 mlde unica folosinta, din 3 componente Seringi 20 ml de unica folosinta, din 3 componente
Interne Kennung: 5