See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sporządzenie operatów szacunkowych określających wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomościach.
Beschreibung: Część 1: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w msc. Bodzewo gm. Piaski. Część 2: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w msc. Mchy gm. Książ Wlkp. Część 3: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w msc. Sepno gm. Kamieniec. Część 4: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w msc. Stary Gołębin gm. Czempiń, dz. 96/19. Część 5: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w msc. Stary Gołębin gm. Czempiń, dz. 86/4, 86/2. Część 6: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w msc. Łęka Wielka gm. Poniec Część 7: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na budowę urządzeń wodnych służących do ujmowania wód podziemnych na nieruchomościach położonych w msc. Modrze, Szczepowice, Sepno, Zadory, Głuchowo, Gorzyczki, Gołębin Stary,Turew Gola, Chwałkowo Kościelne, Świączyń.
Interne Kennung: POZ.WO.260.50.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71319000 Gutachterische Tätigkeit
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w msc. Bodzewo gm. Piaski.
Beschreibung: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w miejscowości Bodzewo gm. Piaski, powiat gostyński, województwo wielkopolskie, oznaczona w ewidencji jako działka o nr 190/23 (lokalizacja na planie sytuacyjnym zgodnie z numeracją): 1) rozbudowa hali udojowej, okres, w którym dokonano nakładu: 02.05.2008 r., wycena wartości rynkowej ulepszenia: na dzień 07 stycznia 2026 roku. 2) budowa zbiornika na gnojowicę (bez zadaszenia) o pojemności 1200 m3, okres, w którym dokonano nakładu: 26.05.2008 r., wycena wartości rynkowej ulepszenia: na dzień 07 stycznia 2026 roku.
Interne Kennung: POZ.WO.260.50.2026 - część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w msc. Mchy gm. Książ Wlkp.
Beschreibung: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w miejscowości Mchy gm. Książ Wielkopolski, powiat śremski, województwo wielkopolskie, oznaczone w ewidencji jako działki o nr 246/2 (lokalizacja na planie sytuacyjnym zgodnie z numeracją): 1) modernizacja budynku jałownika (cielętnika) nr inw. 183/1/M (108/1/M/+3) - budowa zadaszenia pomiędzy budynkami; okres, w którym dokonano nakładu: 14.12.2001 r., wycena wartości rynkowej ulepszenia: na dzień 10 grudnia 2025 roku, 2) wykonanie płyty obornikowej o pow. 820 m2 oraz zbiornika na odchody zwierzęce o poj. 20 m3, okres, w którym dokonano nakładu: 02.10.2006 r., wycena wartości rynkowej ulepszenia: na dzień 10 grudnia 2025 roku.
Interne Kennung: POZ.WO.260.50.2026 - część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w msc. Sepno gm. Kamieniec.
Beschreibung: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w miejscowości Sepno gm. Kamieniec, powiat grodziski, województwo wielkopolskie, oznaczona w ewidencji jako działka o nr 13/10 (lokalizacja na planie sytuacyjnym zgodnie z numeracją): 1) adaptacja magazynu mieszalni nr inw. 9/131/8 (obecnie 108/9/8/+1) na magazyn płaski zboża; okres, w którym dokonano nakładu: do ustalenia przez rzeczoznawcę majątkowego, data zakończenia zadania zgodnie z umową inwestycyjną: 31.12.2005, wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 11 grudnia 2025 roku; 2) adaptacja magazynu mieszalni nr inw. 9/101/2 (obecnie 108/9/7/+3) na magazyn płaski zboża; okres, w którym dokonano nakładu: do ustalenia przez rzeczoznawcę majątkowego, data zakończenia zadania zgodnie z umową inwestycyjną: 31.12.2005, wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 11 grudnia 2025 roku.
Interne Kennung: POZ.WO.260.50.2026 - część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w msc. Stary Gołębin gm. Czempiń, dz. 96/19.
Beschreibung: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w miejscowości Stary Gołębin gm. Czempiń, powiat kościański, województwo wielkopolskie, oznaczona w ewidencji jako działka o nr 96/19. Budowa bazy suszarniczo-magazynowej zboża. W skład bazy wchodzi m. innymi: - 4 szt. silosy płaskodenne, - 2 szt. silosy buforowe, - czyszczalnia, - suszarnia typu S412, - kosz zasypowy, - przenośniki zboża, - kanały technologiczne, - fundamenty pod urządzenia, - instalacja gazowa niskiego ciśnienia, - pomieszczenie sterowni, - wewnętrzna instalacja gazowa niskiego ciśnienia, - zbiornik pożarowy ziemny. Wartość rynkowa bazy winna uwzględniać między innymi: kompletność urządzenia, stan techniczny urządzenia i jego wiek, okres i sposób eksploatacji, prawidłowość gospodarki remontowej. 1) Przy ocenie stanu technicznego należy wyszczególnić w szczególności parametry: - zużycie potencjału eksploatacyjnego, - zużycie ekonomiczne, - stopień przydatności. 2) W operacie należy ująć wycenioną wartość rynkową każdego poszczególnego wyodrębnionego urządzenia. 3) Rzeczoznawca majątkowy winien dokonać przed sporządzenie operatu szacunkowego klasyfikacji urządzeń bazy na grupy stanowiące określone funkcjonalnie elementy technologiczne i będące osobnym środkiem trwałym. 4) Części składowe, stanowiące nieodłączny element środka trwałego, warunkujące jego użytkowanie i powiązana fizycznie (wchodzące w skład danego środka trwałego) są częścią odpowiedniego urządzenia i podlegają wycenie wraz z tym urządzeniem.
Interne Kennung: POZ.WO.260.50.2026 - część 4
Los: LOT-0005
Titel: Część 5: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w msc. Stary Gołębin gm. Czempiń, dz. 86/4, 86/2.
Beschreibung: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w miejscowości Stary Gołębin gm. Czempiń, powiat kościański, województwo wielkopolskie, oznaczone w ewidencji jako działki o nr 86/4 i 86/2 (lokalizacja na planie sytuacyjnym zgodnie z numeracją); 1) budowa otwartego zbiornika na płynne odchody zwierzęce o poj. 3027 m3, okres, w którym dokonano nakładu: 31.12.2009 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 12 grudnia 2025 roku, 2) budowa płyty do składowania obornika o pow. 3682 m2 oraz utwardzenia drogi do wypychania obornika o pow. 1411 m2, okres, w którym dokonano nakładu: 23.06.2009 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 12 grudnia 2025 roku 3) budowa zbiornika na gnojowicę o poj. 3000 m3, okres, w którym dokonano nakładu: 24.06.2015 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 12 grudnia 2025 roku 4) budowa zadaszenia pomiędzy oborami (nr 3 i nr 4) nr inw. 2/182/668, polegająca na wykonaniu nowych stołów paszowych na ich zewnętrznych ścianach, nowych ganków paszowych oraz powiększenia powierzchni legowiskowych oraz wykonania zadaszenia dla paszowozu; okres, w którym dokonano nakładu: 20.04.2011 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 12 grudnia 2025 roku, 5) budowa zadaszenia nad drogą przejazdową paszowozu między oborami, okres, w którym dokonano nakładu: 14.05.2010 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 12 grudnia 2025 roku 6) budowa zadaszeń zbiorników na gnojowicę, okres, w którym dokonano nakładu: do ustalenia przez rzeczoznawcę majątkowego, wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 12 grudnia 2025 roku 7) modernizacja okólników przy jałownikach o nr inw. 2/183/836 i 837: Zadaszenie nad istniejącym okólnikiem przy jałowniku nr 1 od strony jałownika nr 2; okres, w którym dokonano nakładu: 28.06.2013 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 12 grudnia 2025 roku Zadaszenie przy jałowniku nr 1 od strony silosów. okres, w którym dokonano nakładu: 09.10.2012 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 12 grudnia 2025 roku Zadaszenie nad istniejącym okólnikiem przy jałowniku nr 2 od strony jałownika nr 3; okres, w którym dokonano nakładu: 28.06.2013 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 12 grudnia 2025 roku Zadaszenie nad istniejącym okólnikiem przy jałowniku nr 2 od strony jałownika nr 1; okres, w którym dokonano nakładu: 28.06.2013 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 12 grudnia 2025 roku 8) budowa zadaszenia pomiędzy oborami, polegająca na wykonaniu nowych stołów paszowych na ich zewnętrznych ścianach, nowych ganków paszowych oraz powiększenia powierzchni legowiskowych oraz wykonania zadaszenia dla paszowozu; okres, w którym dokonano nakładu: 14.05.2010 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 12 grudnia 2025 roku.
Interne Kennung: POZ.WO.260.50.2026 - część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w msc. Łęka Wielka gm. Poniec
Beschreibung: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomości położonej w miejscowości Łęka Wielka gm. Poniec, powiat gostyński, województwo wielkopolskie, oznaczona w ewidencji jako działka o nr 434/3 (lokalizacja na planie sytuacyjnym zgodnie z numeracją): 1) przebudowa obory nr 3 i 4 (nr inw. LW/182/502) - przeniesienie stołów paszowych w celu poprawienia dobrostanu zwierząt; okres, w którym dokonano nakładu: 15.12.2010 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 15 grudnia 2025 roku; 2) budowa płyty do składowania obornika o pow. 1900 m2 dla obór 1 i 2 oraz 3 i 5; okres, w którym dokonano nakładu: zgłoszenie 2009 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 15 grudnia 2025 roku; 3) budowa zbiornika na gnojowicę o poj. 3027 m3; okres, w którym dokonano nakładu: pozwolenie na budowę 15.05.2009 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 15 grudnia 2025 roku; 4) budowa zadaszenia paszowozu o pow. 550 m2 między oborami nr 3 i 4; okres, w którym dokonano nakładu: 15.12.2010 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 15 grudnia 2025 roku; 5) budowa zadaszenie nad drogą paszowozu pomiędzy oborami 1 i 2; okres, w którym dokonano nakładu: 15.12.2010 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 15 grudnia 2025 roku; 6) przebudowa obory nr 1 i 2 przeniesienie stołów paszowych w celu poprawienia dobrostanu zwierząt; okres, w którym dokonano nakładu: 17.12.2010 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 15 grudnia 2025 roku; 7) budowa zadaszenia nad drogą przejazdową paszowozu pomiędzy oborami przy oborze porodówce SKZ; okres, w którym dokonano nakładu: pozwolenie na budowę 27.08.2012 r., wycena wartości rynkowej polepszenia: na dzień 15 grudnia 2025 roku.
Interne Kennung: POZ.WO.260.50.2026 - część 6
Los: LOT-0007
Titel: Część 7: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na budowę urządzeń wodnych służących do ujmowania wód podziemnych na nieruchomościach położonych w msc. Modrze, Szczepowice, Sepno, Zadory, Głuchowo, Gorzyczki, Gołębin Stary, Turew, Gola, Chwałkowo Kościelne, Świączyń.
Beschreibung: Sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową ulepszeń poniesionych przez byłego dzierżawcę na nieruchomościach położonych w lokalizacjach wskazanych w poniższym zestawieniu, na których dokonano ulepszeń wynikających z inwestycji polegających na poniesieniu nakładów na budowę urządzeń wodnych służących do ujmowania wód podziemnych – studni wierconych pionowych. Lokalizacje: msc. Modrze, Szczepowice, Sepno, Zadory, Głuchowo, Gorzyczki, Gołębin Stary, Turew, Gola, Chwałkowo Kościelne, Świączyń.
Interne Kennung: POZ.WO.260.50.2026 - część 7