606436-2026 - Ergebnis
Rumänien – Molkereierzeugnisse – Furnizare Produse LACTATE pentru centrele aflate in subordinea DGASPC Tulcea
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare Produse LACTATE pentru centrele aflate in subordinea DGASPC Tulcea
Beschreibung: Obiectul prezentei proceduri de achizitie publica vizeaza furnizarea de produse LACTATE -18 loturi- pentru prepararea meselor servite in centrele din cadrul DGASPC Tulcea. Avand in vedere asigurarea continuitatii in aprovizionarea cu produse lactate , se doreste incheierea unui acord cadru cu un singur operator economic pe o perioada de 12 luni, si incheierea mai multor contracte subsecvente in functie de necesitati si in limita fondurilor bugetare disponibile. Ofertantii vor lua in calcul suplimentarea cantitatii maxime estimate în limita a maximum 50% din valoarea acordului cadru iniţial în functie de solicitarile beneficiarilor si fondurilor disponibile.art. 221, alin. 1, litera b, L 98/2016. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari sau informatii suplimentare inainte de data limita de depunere a ofertelor este 15 zile, Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11 zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 9574414_2026_PAAPD1609033
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lapte consum pasteurizat 3,5%grasime
Beschreibung: ACORD Cadru minim 1662 L - maxim 19946 L; Contracte subsecvente - minim 1662 L - maxim 9.973 l, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 74.298,85 lei fara TVA
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15511100 Pasteurisierte Milch
Los: LOT-0002
Titel: Branza proaspata vaci
Beschreibung: ACORD Cadru minim 372 kg - maxim 4465 kg; Contracte subsecvente - minim 372 kg - maxim 2232 kg, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 66.960,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15542000 Frischkäse
Los: LOT-0003
Titel: Smantana dulce 20% grasime
Beschreibung: ACORD Cadru minim 465 kg - maxim 4.465 kg; Contracte subsecvente - minim 465 kg - maxim 2.795kg, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 69.875,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15512200 Rahm mit hohem Fettgehalt
Los: LOT-0004
Titel: Lapte batut 2% grasime
Beschreibung: ACORD Cadru minim 362 kg - maxim 4348 kg; Contracte subsecvente - minim 362 kg - maxim 2174 kg, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 17.392,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15551300 Joghurt
Los: LOT-0005
Titel: Iaurt 2,8% grasime 200 grame
Beschreibung: ACORD Cadru minim 3220 buc - maxim 38641 buc; Contracte subsecvente - minim 3220 buc - maxim 19320 buc, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 51.198,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Telemea vaca
Beschreibung: ACORD Cadru minim 504 kg - maxim 6049 kg; Contracte subsecvente - minim 504 kg - maxim 3024 kg, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 90.720,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 15541000 Tafelkäse
Los: LOT-0007
Titel: Telemea oaie
Beschreibung: ACORD Cadru minim 200 kg - maxim 2406 kg; Contracte subsecvente - minim 200 kg - maxim 1203 kg, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 48.120,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Branza topita baton
Beschreibung: ACORD Cadru minim 72 kg - maxim 867 kg; Contracte subsecvente - minim 72 kg - maxim 433 kg, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 12.990,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 15545000 Streichkäse
Los: LOT-0009
Titel: Branza topita triunghi 140 grame
Beschreibung: ACORD Cadru minim 674 cut - maxim 8094 cut; Contracte subsecvente - minim 674 cut - maxim 4047 cut, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 32.983,05 lei fara TVA
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Branza cu smantana tip fagaras 185 grame
Beschreibung: ACORD Cadru minim 1928 cut - maxim 23146 cut; Contracte subsecvente - minim 1928 cut - maxim 11573 cut, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 75.224,50 lei fara TVA
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Cascaval
Beschreibung: ACORD Cadru minim 369 kg - maxim 4439 kg; Contracte subsecvente - minim 369 kg - maxim 2219 kg, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 92.088,50 lei fara TVA
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 15544000 Hartkäse
Los: LOT-0012
Titel: Unt 65% grasime pachet 200 grame
Beschreibung: ACORD Cadru minim 638 pach - maxim 7656 pach; Contracte subsecvente - minim 638 pach - maxim 3828 pach, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 47.237,52 lei fara TVA
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 15530000 Butter
Los: LOT-0013
Titel: Inghetata Vafe
Beschreibung: ACORD Cadru minim 1403 buc - maxim 16838 buc; Contracte subsecvente - minim 1403 buc - maxim 8419 buc, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 33.676,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 15555100 Speiseeis
Los: LOT-0014
Titel: Iaurt cu fructe 125 grame
Beschreibung: ACORD Cadru minim 1088 buc - maxim 13060 buc; Contracte subsecvente - minim 1088 buc - maxim 6530 buc, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 22.855,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 15551320 Joghurt mit Geschmack
Los: LOT-0015
Titel: Crema cu branza proaspata cu smantana 150 grame tip Almette
Beschreibung: ACORD Cadru minim 787 buc - maxim 9452 buc; Contracte subsecvente - minim 787 buc - maxim 4726 buc, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 44.235,36 lei fara TVA
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Lapte soia
Beschreibung: ACORD Cadru minim 10 cut - maxim 120 cut; Contracte subsecvente - minim 10 cut - maxim 60 cut, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 480,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 15333000 Pflanzliche Nebenerzeugnisse
Los: LOT-0017
Titel: Crema mascarpone cutie 500 grame
Beschreibung: ACORD Cadru minim 1 cut - maxim 16 cut; Contracte subsecvente - minim 1 cut - maxim 8 cut, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 240,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 15542200 Weichkäse
Los: LOT-0018
Titel: Smantana lichida de gatit 20% - 30% grasime cutie 200 grame
Beschreibung: ACORD Cadru minim 12 cut - maxim 144 cut; Contracte subsecvente - minim 12 cut - maxim 72 cut, cel mai mare contract subsecvent se va incheia pe 6 luni, valoarea estimata 720,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 15510000 Milch und Rahm